1500 TL ye kadar Türkiye garantili telefon tercihi ne olmalı?

1500 TL ye kadar; Türkiye Garantili telefon almak mı? İthalatçı Garantili almak mı?

• Kullanılan toplam oy
    11

Bu konuyu okuyanlar

adakemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Forum da çoğunluklu olarak, ithalatçı garantili telefonların kullanıldığını farkındayım.
Fakat ben Türkiye garantili cihaz almak istiyorum ve bunun için çok çok kötü performanslı bir telefonda almak istemiyorum düşüncesi ile bu konuyu açmak istedim.
1500 TL ye kadar tavsiye edeceğiniz Resmi Türkiye Garantili telefon önerilerinizi bekliyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Xperia X ve X Compact bakabilirsin
X on kamerası X Compact arka kamerası daha iyi
X comapxt 4.6 inç plastik malzeme ve kalın
X 5.0 inç ve daha iyi malzeme daha ince

pskmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Lenovo p2 , j7 prime, p9 lite 2017 düşünebilirsin

erenbakann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle alacağınız telefon şimdiden hayırlı olsun. Eğer ki illa Samsung veya Apple olsun vs gibi bir takıntınız yoksa bu markalar hariç farklı alternatifler de yazabilirim. Benim önerilerim;
1) Casper VIA A1
2) Samsung Galaxy J7 Prime
3) Huawei P9 Lite 2017 olacaktır.
Bu telefonların üçünü de teknoloji mağazalarında inceleme fırsatı buldum. J7 Prime ve A1 arasında bir tercih yapabilirsiniz. Samsung'u zaten biliyoruz. Arkadaşımda Casper VIA V9 vardı. İlk çıktığı zamanlar aldı. Ve hala da kullanıyor. Telefonu kılıfsız koruyucusuz kaç kez yere düşürdü bana mısın demedi. Ayrıca servisi de fena değil.
Şahsen forumda kendim de bir konu açmıştım. En son A5 2017 almaya karar vermiştim. Ancak fiyatlarında zam geldiği için 300 lira kadar alamadım. Şimdi almak istediğim telefonda benim Casper VIA F1. Gittim inceledim çok beğendim. Ayrıca imzaların atıldığı ve A1, A1 Plus ve F1 modelleri için Android 7.0 gelecek diyorlar. Eğer biraz çıtayı yükseltirseniz VIA F1'i tavsiye ediyorum. Çıkamam derseniz tavsiyem A1 ya da J7 Prime. Bu arada P9 Lite 2017 de güzel bir cihaz ancak hafızası 16 gb olduğu için bu üç cihaz arasında benim için bir tık geride sizin için önemli değilse gidip inceleyin :)

Son düzenleme:

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Hangisini seçersen seç Türkiye garantili yani distribütör garantili al fiyatı aşırı düşükse o zaman diyerini seçe bilirsin

M

Murat Burç

SDN Okuru
J7 prime p9 lite 2017
Sadece gülüyorum bu telefonlara

M

Murat Burç

SDN Okuru
Neden ? Sony ile kıyaslayarak mı bunu söyledin?
Hem evet hem hayır
P9 lite 2017 16 GB ile geliyor 1100 lira üstü bir cihaz 16 GB depolama kabul edilemez
J7 prime batarya oynayan donanım çok güçlü olmayan bir cihaz
Sonyler bu ikisinden net daha güçlü kameraları daha iyi cihazlar

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Forum da çoğunluklu olarak, ithalatçı garantili telefonların kullanıldığını farkındayım.
Fakat ben Türkiye garantili cihaz almak istiyorum ve bunun için çok çok kötü performanslı bir telefonda almak istemiyorum düşüncesi ile bu konuyu açmak istedim.
1500 TL ye kadar tavsiye edeceğiniz Resmi Türkiye Garantili telefon önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,

Bende bu fiyat bandinda sony xperia x ve x compackt modellerini tavsiye ederim.

Birde soyle bir imkan var. Esnafta musteri faturali diye tabir edilen cihzlar var. Bu cihazin akibeti su sekilde. Operatorlerden, evkurdan, tenoloji magazalarindan alinan cihazlar hic acilmadan nakite cevirlmek amaciyla satiliyor. Bu cihazlari dah tercih edebilirsiniz. Mesela sahibindende gordugum bu fiyat bandinda asus zenfone 3 1500 tl'ye var esnafta. Sonucta sifir ve faturali bir urun. Zenfone 3 magaza fiyati 2000'e yakin. Bu alternatifi de bi dusunun derim.

adakemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bende bu fiyat bandinda sony xperia x ve x compackt modellerini tavsiye ederim.

Birde soyle bir imkan var. Esnafta musteri faturali diye tabir edilen cihzlar var. Bu cihazin akibeti su sekilde. Operatorlerden, evkurdan, tenoloji magazalarindan alinan cihazlar hic acilmadan nakite cevirlmek amaciyla satiliyor. Bu cihazlari dah tercih edebilirsiniz. Mesela sahibindende gordugum bu fiyat bandinda asus zenfone 3 1500 tl'ye var esnafta. Sonucta sifir ve faturali bir urun. Zenfone 3 magaza fiyati 2000'e yakin. Bu alternatifi de bi dusunun derim.
Tavsiyeniz için teşekkürler, daha önce o şekilde hiç ikinci el yada telefoncu diyeceğimiz mağazalardan alışveriş yapmadığım için çekiniyor korkuyorum. Üç kağıt hile dolan olur diye. İstanbul da özellikle anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz esnaf var mıdır?

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
Tavsiyeniz için teşekkürler, daha önce o şekilde hiç ikinci el yada telefoncu diyeceğimiz mağazalardan alışveriş yapmadığım için çekiniyor korkuyorum. Üç kağıt hile dolan olur diye. İstanbul da özellikle anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz esnaf var mıdır?

Kadıköyde bahariye ve çarşı iletişim var. Çarşı iletişimden s7 edge in fiyatları uçtuğu zaman ordan almıştım 400 tl daha ucuza kapalı kutu faturalı Türkiye garantili.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

İkinci el konusunda bende guvenmem. Cihazdir olur bozulur kirilir garanti disi kalir. Benim bahsettiklerim sifir ve faturasi olan cihazlar. İstanbul'da yasamadigim icin ne yazikki bu sekilde bir esnaf tavsiyesinde bulunamam. İstanbulda ikamet eden veya istanbulu iyi bilen arkadaslar bu konhda yardimci olacaklardir.

Kenan onur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung'un A serisinin 2017 modellerine bakabilirsin. Ben telefoncuda çalışıyorum zaten satıyorum yani. Su toz geçirmeme özellikleri felan mevcut incelemeni tavsiye ederim. Keşke 2000 lira bütçen olsaydı.

Kutluhan123

Asistan
Reaksiyon puanı
33
SAMSUNG UN A SERİSİNİN 2017 MODELLERİNE BAKABİLİRSİN BEN TELEFONCUDA ÇALISIYORUM ZATEN SATİYORUM YANİ SU TOZ GEÇİRMEME ÖZELLİKLERİ FELAN MEVCUT İNCELEMENİ TAVSİYE EDERİM... KEŞKE 2000 LİRA BÜTÇEN OLSAYDI :(
Elini vicdanına koy sence o kadar para eder mi o telefon ? İnsanları yanlış yömlendirmeyin. O fiyata pek çok seçenek var. Su ve toza dayanıklı rakipleri aynı fiyatlarda ve çok daha iyiler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben telefoncuda çalışıyorum en iyisini ben biliyorum.
A 17 serisi A8 2016 gibi bir telefon 1700e bulunabiliyorken ÇÖPTÜR.

Kenan onur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi asıl soru şu kullanıcı ne tarz özellikler istiyor?

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba,

Lenovo P2,İthalatçı olarak Mi 5s alabilirsin ben şahsen Mi 5s alırdım.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
büyük şehirlerde yaşıyorsan resmi türkiye garantisinin bence pek anlamı yok.
telefonu denenmiş kronik sorunu olmayanlardan seçip ithal garantiyle 300-500 ucuza alırsan olası tamir masrafını çıkarmış oluyorsun.
denenmiş olduğu için de zaten sorun çıkarma ihtimali düşük.

buna ek olarak kendin bir zarar verirsen garantisini düşünmen gerekmiyor istediğin yerden ucuza yaptırabilirsin.

Kenan onur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lenovo casper felan almayın elinizde çatlar paranıza yazık cok şey diyorsan 5s aliver kasma derdinde yok

adakemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarını eksik etmeyen herkese teşekkürler , hafta sonu cepport un yerine kendim gidip telefonu fiziksel olarak görerek almak istedim. Mi5s e karar verip 2 adet aldım. Şimdi de eski telefonumdaki verileri aktarmak ile ilgili sorunum var. Bunun içinde bir konu açtım. Yardımlarinizi beklerim. Link i paylaşıyorum.

Xiaomi mi5s e eski galaxy deki wifi şifrelerini yüklemek