Siz bu akıllı telefonlardan hangisini tercih edersiniz?

• LG G5

Kullanılan: 93 15.4%
  • iPhone SE

Kullanılan: 170 28.1%
  • Sony Xperia Z5

Kullanılan: 82 13.6%
  • Huawei P9

Kullanılan: 259 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    604

Bu konuyu okuyanlar

mungan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Asus Zenfone 3'e bakabilirsin.
Asus Zenfone 3 özelliklerine şuradan bakabilirsin:
Asus ZenFone 3
gerek tasarımsal gerekte kullanıların kötü yorumlarından dolayı zenfone dusunmuyorum genede sağol
--- Gönderi Güncellendi ---
Xiaomi Mi 5s 32 gb ilgimi çekti kullanan arkadaşlar yada çevresinde kullanan tadıgını olanlar yorum yapabilirse sevinirim

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Dostum bence Asus zenfone 3 ile Sony Xperia X arasında bir tercih yapmalısın.
Mi5s performanslı bir cihaz fakat kamera bakımından bence çok iyi değil. Ama performans bakımından fiyatının efsanesi
Herkeze merhaba . Arkadaşlar şuan 1500 bütçem var zorlasam 1800 e çıkabilirim .
Oyun oynamam bu yüzden çok güçlü bi işlemçi gerekmez zaten diye düşünüyorum.
Sadece sosyal medya , müzik ve fotoğraf ( Selfie , Arka kamera) bunlar önemli benim için.
Batarya konusunda 1 günü rahat çıkartırsa tadından yenmez .
Şuan kulladığım telefon 16 gb ve ağızına kadar dolu 1021 tane fotograf 214 tane müzik var oyüzden 32 gb almayı düşünüyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim .

mungan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dostum bence Asus zenfone 3 ile Sony Xperia X arasında bir tercih yapmalısın.
Mi5s performanslı bir cihaz fakat kamera bakımından bence çok iyi değil. Ama performans bakımından fiyatının efsanesi
Xperia X gerçekten hoşuma gitti tasarımı sadece ve şık . Fakat xperia Z3 kullanan bi arkadaşım vardı kameraları kağıt üzerinde çok ciddi rakamlar gerçekten ama performans olarak çok iyi bir kamera değil X i ele alacak olursak ön kamerası 13 mp diyor 6s in ön kamerası 5 mp ama kat kat daha iyi bence genede telefon hosuna gitti ama çıkış tarihini bulamadım (eski bir telefonmı ?) bide su geçiriyormu bilgin varmı

mungan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

DarkBurak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1500-2200 tl arası telefon öneriniz varmı?
Benim kafamda yukarıdakiler var isterseniz siz ekleyebilirsiniz.

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
2200 bütçen var ve sen s6 mı düşünüyorsun ?
1. si o yazdıkların arasından tabiki g5
2. si o fiyata s7 bile bulabilrsin
3. sü p9 düşünebilirsin
4.sü tasarım önemli değilse sony xperia xz alabilirsin
2017 yılındayız, sakın gidip 2015 in telefonuna 2000 lira para vermeyin.resmi garantili düşünüyorsanız g5,p9,xz arasından seçim yapın

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
1500-2200 tl arası telefon öneriniz varmı?
Benim kafamda yukarıdakiler var isterseniz siz ekleyebilirsiniz.
7 aydır Lg g5 kullanan biriyim. Zamanında 1600 liraya almıştım. Yalnız bazı modellerde ghost screen hatası oluyor. Alıcaksan bunu bilerek almalısın.
Birde 2200 civarı Sony Xperia Xz var onu alabilirsin.
Listedeki kalan bütün telefonları çıkart bence. Çünkü A 2017 Serisi asla fiyatını hak etmeyen bir seri.
İphone 6 topunada asla girme. 6s desen tamam fakat ip6 alınacak bir cihaz değil artık

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Daha iyi on kamera daha kötü arka kamera için Xperia X
Daha iyi arka kamera daha kötü on kamera için x compact
X compact daha kalın ve daha küçük x den

mungan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Daha iyi on kamera daha kötü arka kamera için Xperia X
Daha iyi arka kamera daha kötü on kamera için x compact
X compact daha kalın ve daha küçük x den
Ön kamerayada önem veriyorum malum günümüz selfie çağı oyuzden X i tercih edicem siparişi verecem bu gece sağol

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ön kamerayada önem veriyorum malum günümüz selfie çağı oyuzden X i tercih edicem siparişi verecem bu gece sağol
Dostum telefonu uzun kullanmak istiyorsan mutlaka Kaliteli bir kılıf ve kaliteli ekran koruyucu almayı unutma :)

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
Aradığın özellikte telefon G5. Neden mi? Kamera süper, pil yeterli, performans.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Aradığın özellikte telefon G5. Neden mi? Kamera süper, pil yeterli, performans.
Dostum eğer ki bütçe 2000 tl olsaydı Lg g5 tr garantili önerirdim fakat ithlatçı garantili olan türünü pek önermıyorum kimseye aslında kendim ithalat garantili aldım sıfır sorun yasadım fakat yarın bir gün bir durum olur sonra kötü ben olmamayım :)

mungan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Xperia X in renkleri bi tuhaf gold dediği gold değil siyahıda tam siyah değil füme gibi şöyle simsiyah olsaydı 10 numara olurdu neyse genede siyahını sipariş vercem . Parayı banka kartına yatırdım tam siteden alacaktımki 10 Tl kargo parası çıkardı bende koskoca telefon alıyoruz heralde ücretsiz kargo olur diye dusunerek tam 1460 tl yatırdım karta öyle kaldı bakalım sabaha gidip bi 10 tl daha yatırıp siparişi vercem :cool:

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Xperia X in renkleri bi tuhaf gold dediği gold değil siyahıda tam siyah değil füme gibi şöyle simsiyah olsaydı 10 numara olurdu neyse genede siyahını sipariş vercem . Parayı banka kartına yatırdım tam siteden alacaktımki 10 Tl kargo parası çıkardı bende koskoca telefon alıyoruz heralde ücretsiz kargo olur diye dusunerek tam 1460 tl yatırdım karta öyle kaldı bakalım sabaha gidip bi 10 tl daha yatırıp siparişi vercem :cool:
X kullanıyorum o fiyata alabilceğin en dengeli en iyi telefonlardan biri.Renk seçimine biraz daha dikkat et. Graphite black çok güzel bende kullanıyorum.Lime gold da çok iyi onuda incele derim hoş duruyor.Bide son olarak telefonun ekranına ya kıvrımlı ekran koruyucu al ya da hiç alma çünkü normal ekran koruyucular camı 2.5d olduğu için tam uç kıvrımlı kısımlarda hava yapıyor ve çok çabuk yıpranıyor koruyucu.Ben şahsen ekran koruyucusuz kullanıyorum hatta Z5 imde vardı onuda o şekilde kullandım çizilmedi.Tabi tutupta anahtarla parayla aynı cebe koymadım.Hatta z5 i kılıfsız ve koruyucusuz kullanmıştım hiç bişey olmamıştı.X'i ise kılıflı kullanıyorum çünkü kamera kısmı çok çok hafif dışarda ve denemedim ama çizilme ihtimaline karşı kılıf aldım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Rica ederim dostum.
Bu videoyu izlemeni istiyorum
İlkinde hareket öngörme özelliğinden dolayı anlaşılmıyor ama ikinci fotoğrafta diyafram açıklığının tabii olarak dslr'da daha iyi olması sebebiyle arka kısım daha bulanık çıkmış mesafe hissini daha iyi vermiş ordan anlaşılıyor.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Merhaba arkadaşlar, 2016 yılında akıllı telefon pazarında bir çok cihaz karşımıza çıktı. Pazarda Çin etkisi görülmeye başlanırken 2016 yılında aramıza katılan ve şuanda 1500TL - 2000TL bandında yer alan şahsi görüşüm olarak en iyi akıllı telefonları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1- LG G5 (EN YENİLİKÇİ AKILLI TELEFON)
p0vL4J.jpg
p0vL4J.jpg

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 820

Bellek: 4 GB RAM

Ekran: 5.3 inç, 1440X2560 piksel (QuadHD)

Depolama alanı: 32 GB, 2TB'a kadar microSD için kart yuvası

Ağrlık: 159 gram

Boyutlar: 149,4 X 73,9 X 8,6 mm

Kamera: 16MP F1.8 standart kamera ve 8MP F2.4 geniş açılı ikinci arka kamera, 8MP F2.0 ön kamera

Kablosuz teknolojiler: 802.11 a/b/g/n/ac, DLNA, NFC,Bluetooth 4.2, A-GPS, Glonass

Kablo bağlantısı: USB 3.0 Type-C

SIM: Nano SIM kart

Android sürümü: 6.0.1 Marshmallow

Pil: 2800 mAh

Fiyat :1984 TL

Akıllı telefonlarda donanım savaşları hızla sürerken LG cephesinden konuya bambaşka bir yorum gelmişti. Modüler Akıllı Telefon! Cihazın alt tarafında yer alan aynı zamanda batarya değişiminin yapıldığı bölüm yine LG tarafından üretilen ve Oyun Arkadaşları adı verilen aksesuar benzeri fonksiyonel modüllerle cihaza farklı işlevler kazandırılması için kullanılabiliyor. Çift arka kamera ve geniş açı deneyimini bir arada sunan cihaz performans açısından da oldukça başarılı.

2- iPhone SE (EN STABİL AKILLI TELEFON)

nRYB5a.jpg

İşlemci: Apple A9

Bellek: 2 GB RAM

Ekran: 4 inç, 640X1136 piksel

Depolama alanı: 16GB / 64GB dahili hafıza

Ağrlık: 113 gram

Boyutlar: 123,8 X 58,6 X 7,6 mm

Kamera: 12MP F2.2 arka kamera ve, 1,2 MP F2.4 ön kamera

Kablosuz teknolojiler: 802.11 a/b/g/n/ac, DLNA, NFC, A-GPS, Glonass

Kablo bağlantısı: Lightining

iOS sürümü: iOS 9

Pil: 1625 mAh

Fiyat :1971 TL

Apple'ın 4.7 inç ve 5.5 inç ekran boyutuna sahip akıllı telefonlar piyasaya sürmesinin ardından hatrı sayılır bir kitle 4 inç boyutunda yeni bir iPhone üretilmesi gerektiği fikrine sahipti. Apple da bu kullanıcıları kırmayarak mini bir iPhone 6S üreterek iPhone SE adıyla piyasaya sürdü. Güçlü işlemcisi ve başarılı yazılımı ile iPhone stabilitesi en güncel haliyle 4 inç boyutunda tekrar karşımıza çıktı.

3- SONY XPERİA Z5 (EN İYİ PİL ÖMRÜNE SAHİP AKILLI TELEFON)

01bQ7V.jpg

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 810

Bellek: 3 GB RAM

Ekran: 5.2 inç, 1920 X 1080 piksel (FHD)

Depolama alanı: 32 GB, 200GB'a kadar microSD için kart yuvası

Ağrlık: 154 gram

Boyutlar: 146 X 72 X 7,3 mm boyutlar

Kamera: 23MP F2.0 arka kamera, 5MP ön kamera

Kablosuz teknolojiler: 802.11 a/b/g/n/ac, DLNA, NFC,Bluetooth 4.1, A-GPS, Glonass

Kablo bağlantısı: USB 2.0 Micro USB

Android sürümü: 5.1.1 Lollipop

Pil: 2900 mAh

Fiyat :1779 TL

Sony akıllı telefon pazarında eski şaşalı günlerini mumla ararken herkes piyasada bomba etkisi yapacak bir cihazı beklemeye başladı. Sony bu beklentiye Xperia Z5 ile cevap verdi. Bir çok açıdan güncel rakiplerinin önüne geçemese de kesin bir şey var ki Xperia Z5'in batarya ömrü tercih sebebi olması için önemli bir etken oluşturdu.

4- Huawei P9 (YAZARIN SEÇİMİ)

P0vgqv.jpg

İşlemci: Kirin 955

Bellek: 3 GB / 4GB RAM

Ekran: 5.2 inç, 1920 X 1080 piksel (FHD)

Depolama alanı: 32 GB / 64GB, 128'a kadar microSD için kart yuvası

Ağrlık: 144 gram

Boyutlar: 145 X 70,9 X 6,95 mm

Kamera: Leica imzalı 12MP F2.2 çift arka kamera, 8MP F2.4 ön kamera

Kablosuz teknolojiler: 802.11 a/b/g/n/ac, DLNA, Bluetooth 4.2, A-GPS, Glonass

Kablo bağlantısı: USB 2.0 Type-C

SIM: Nano SIM kart (Çift sim kart girişi bulunan cihazın sim kart girişlerinden biri MicroSD kart yuvası olarak da kullanılabiliyor)

Android sürümü: 6.0.1 Marshmallow

Pil: 3000 mAh

Fiyat :1832 TL

Ve geldik benim kişisel tercihim olan Huawei P9'a! Yıllarca Çin malı akıllı telefon deyimi imitasyon cihazlar için söyleniyordu fakat bir Çin'li teknoloji devi Huawei bu tabuları yıkmayı başardı. Leica imzalı çift arka kamerası. Etkileyici biçimde yüksek performans sunan Kirin işlemcisi ve oldukça şık tasarımıyla P9 rakiplerine meydan okumaya devam ediyor!
Arkadaşa öncelikle teşekkürler çok güzel bir şekilde açıklamış artık seçim sana kalmış ama uzun süreli düşünüyor sa ekran önemli değil se ıphone se gayet başarılı bir cihaz

Berke Emik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1800 Tl bütçem var ama deli gibi karasızım sizce 1800Tlye alınabilecek en iyi performans ve güzel tasarımı olan bir telefon arıyorum sizce ne almalıyım :D şimdiden hepinize teşekkür ederim :D

Burak cann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
max 2000 tl ye telefon önerirmisiniz uzun süre idare etmesi iyi olur

ismailorhan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1500 - 2000 tl aralığında bir Samsung birde Huawei telefon önerisi yapabilirmisiniz arkadaşlar? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Iyi akşamlar...