Siz bu akıllı telefonlardan hangisini tercih edersiniz?

• LG G5

Kullanılan: 93 15.4%
  • iPhone SE

Kullanılan: 170 28.1%
  • Sony Xperia Z5

Kullanılan: 82 13.6%
  • Huawei P9

Kullanılan: 259 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    604

Bu konuyu okuyanlar

BirkanÖztürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam dostlar bir sorum var sizce 1500 tl ye en uygun telefon nedir ben şunları düşünüyorum:

Xiaomi mi5s
Meizu Pro 6
2. el iphone 6
lg g4

Telefondan tek istediğim şunlar: beni uzun yıl götürsün 2-3 yıl kamerası iyi olsun başka bir şey istemem
Şimdi hep android kullandım iphone 6 denemek istiyorum ama sice iphone 6 alınırmı 2. el alınırmı elden alacağım zaten görüşüp birde 16 gb depolama yetermi?

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Mi 5s ile iyi uçuşlar dilerim :)

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Güvenlik, garanti gibi durumlardan dolayı almak istemiyorum. Oysa ki eğer Çin malı bir telefona yönelmiş olsam; emin ol One Plus 3T alırdım.
Garanti yi bilmem bence bir araştırın ön yargılı olmayın güvenlik de bir sorun yok kardeş ben kullanıyorum.

pskmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba. Birkaç aydır 1700-1800 e kadar telefon araştırıyorum. Şu an elimde s3 neo var şarjı dışında her işimi görüyor açıkçası. Aradığım özellikler öncelikle batarya performansı. Oyun ve sosyal medya yoğun kullanıyorum. Kameraya çok ihtiyaç duymuyorum. Aklımda olan telefonlar lenovo p2, samsung A7 2016, sony xperia x . Siz neler önerirsiniz arkdaşlar bu fiyat bandında ?

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
Lenovo p2 tam size göre bi telefon , o fiyat bandında en iyi telefon xiaomi mi5s fakat batarya öncelikse p2 tek geçer

pskmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
xiaomi mi5s in garantisi nasıl peki ?

axbluem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,yaklaşık 2 ay önce 1 yıldır kullandığım sony xperia z3 compackt telefonumu sattım ama halen bi cihaz alamadım,2.000 tl ye kadar bir limit ayardım çok az üstünede çıkabilirim,ilk önce şunu belirteyim vodafone kullanıcısıyım bu tür başlıklarda direk xiaomi mi5 samsung c serisi gibi cihazlar öneriliyor bu cihazlarda LTE 800 bandı olmadığı için "Vodafone 4G "çalışmıyor,belki şehir merkezlerinde 4g çekiyor ama şehir dışlarında çekmiyor bu 2 cihazı eledim ben,ayrıca sony de kullanmak istemiyorum değişiklik olsun babında,cihazda ne arıyorum ilk önce onu belirteyim ortalama bir cihaz arıyorum,yani bazı cihazlar var ekranı çok iyi bataryası kötü ekran parlaklığını kıstıktan sonra ne yapayım öyle ekranı,veya kamera performansı iyi ama batarya vasat veya batarya iyi diğeri kötü vb. şeyler.Aslında ortalama bir kaç cihaz belirlemiştim ama hep kararsız kaldım son noktayıda koyup bir cihaz almak istiyorum neler belirledim samsung A5-7 serisi 2017 ort. bir cihaz gibi batarya ekran kamera vs. , moto z play yine öyle , lonovo p2 kamera biraz vasat ama olabilir sanki, huawei p9 iyi cihaz ama 1080p video çekiyor ve kötü çekiyor foto performansına diyecek yok,ıphone se 64gb hiç ıphone kullanmadım ekran küçük android kadar özgür değil, lg g5 lg den korkuyorum kronik sorunlar gosth secren vs. , Zte Axon 7 marka algısından sanırım biraz korkuyorum aslında dolu dolu bir cihaz, Samsung s6 batarya sıkıntılı diyorlar günü çıkarıyor diyorlar ama bence full parlaklıkta çıkarmaz gibi geliyor , Asus Zenfone 3 64 gb yine listemdeki bir cihaz. İşte aklımdaki cihazlar çekincelerim sizlerinde altErnatif önerilerinizi bekliyorum Artık bir cihaz alayım.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
s6 alma sorunlu. cihazın problemleri var. Pili çok çabuk tüketiyor, ısınıyor ve kasanın kenarlarında ve ekranda soyulmalar varmış. Çıktığında iyiydi telefon. S serisi git gide problemli olmaya başladı. Geçenlerde s7'ninde patladığı haberini duymuştum note 7 'den sonra.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Selam dostlar bir sorum var sizce 1500 tl ye en uygun telefon nedir ben şunları düşünüyorum:

Xiaomi mi5s
Meizu Pro 6
2. el iphone 6
lg g4

Telefondan tek istediğim şunlar: beni uzun yıl götürsün 2-3 yıl kamerası iyi olsun başka bir şey istemem
Şimdi hep android kullandım iphone 6 denemek istiyorum ama sice iphone 6 alınırmı 2. el alınırmı elden alacağım zaten görüşüp birde 16 gb depolama yetermi?
G4 en iyi kameraya sahip telefon bunların 3ünüde devirir. Ama biraz sorunlu telefon batarya vb.
G5 bulabilirseniz güzel olur.
Merhaba Arkadaşlar,yaklaşık 2 ay önce 1 yıldır kullandığım sony xperia z3 compackt telefonumu sattım ama halen bi cihaz alamadım,2.000 tl ye kadar bir limit ayardım çok az üstünede çıkabilirim,ilk önce şunu belirteyim vodafone kullanıcısıyım bu tür başlıklarda direk xiaomi mi5 samsung c serisi gibi cihazlar öneriliyor bu cihazlarda LTE 800 bandı olmadığı için "Vodafone 4G "çalışmıyor,belki şehir merkezlerinde 4g çekiyor ama şehir dışlarında çekmiyor bu 2 cihazı eledim ben,ayrıca sony de kullanmak istemiyorum değişiklik olsun babında,cihazda ne arıyorum ilk önce onu belirteyim ortalama bir cihaz arıyorum,yani bazı cihazlar var ekranı çok iyi bataryası kötü ekran parlaklığını kıstıktan sonra ne yapayım öyle ekranı,veya kamera performansı iyi ama batarya vasat veya batarya iyi diğeri kötü vb. şeyler.Aslında ortalama bir kaç cihaz belirlemiştim ama hep kararsız kaldım son noktayıda koyup bir cihaz almak istiyorum neler belirledim samsung A5-7 serisi 2017 ort. bir cihaz gibi batarya ekran kamera vs. , moto z play yine öyle , lonovo p2 kamera biraz vasat ama olabilir sanki, huawei p9 iyi cihaz ama 1080p video çekiyor ve kötü çekiyor foto performansına diyecek yok,ıphone se 64gb hiç ıphone kullanmadım ekran küçük android kadar özgür değil, lg g5 lg den korkuyorum kronik sorunlar gosth secren vs. , Zte Axon 7 marka algısından sanırım biraz korkuyorum aslında dolu dolu bir cihaz, Samsung s6 batarya sıkıntılı diyorlar günü çıkarıyor diyorlar ama bence full parlaklıkta çıkarmaz gibi geliyor , Asus Zenfone 3 64 gb yine listemdeki bir cihaz. İşte aklımdaki cihazlar çekincelerim sizlerinde altErnatif önerilerinizi bekliyorum Artık bir cihaz alayım.
Hepsi buradadan LG TR garantili G5 alabilirsin esnafta 2000-2200e nakit para için evkur gibi yerlerden taksitle alınıp kutu açılmadan satılan XZ bulabilirsin.

Konu için benim tercihim G5

osm.footballgamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
1500 2000 tl arası telefon önerisi isteyenler için 3 adet akıllı telefonun bilgilerini veriyorum. Her birinin öne çıkan özelliklerini ve eksi yönlerini de belirttim.

LG G5
LG-G5-370x260.jpg

LG firması telefonlarında ekran kalitesine önem veriyor. LG G5 5.3 inç büyüklüğünde ideal sayılabilecek ekran boyutlarına ve epey yüksek denilebilecek 1440×2560 (QHD) ekran çözünürlüğüne sahip.

Ekran dayanıklılığı Corning Gorilla Glass 4 ile sağlanmış telefon ekranı 3d Arc Glass teknolojisi ile üretilmiş. 2.15 GHz hızına ulaşabilen işlemcisi 4 çekirdekli. 4 GB RAM belleği kasma sorununu azaltıyor. 2 TB ‘a kadar hafıza kartı desteği sunan LG G5 depolama açısından bonkör bir telefon.

Hızlı şarj olabilmesi ve bataryasının değişebiliyor olması önemli artıları. Günümüzde akıllı telefonların şarjını bir haftaya çıkaracak formül bulunamadı ama en azından çabuk doldurulabilmesi ve şarj edile edile ömrünün tamamlayan bataryasını değiştirme olanağının sunulması çok önemli. Çünkü 2000 TL ciddi bir para ve bir sene sonra sırf batarya çöp oldu diye telefonu da çöpe atmak kafasızlık olur.

Telefonda biri 16 MP diğeri 8 MP iki arka kamera var. Selfi kamerası ise 8 MP. Yekpare alüminyum kasaya sahip telefonun kızılötesi, NFC, parmak izi okuyucusu ve bildirim ışığı bulunuyor.

Bunlar artı özellikleriydi. Göze çarpan en önemli eksileri ise Türkiye versiyonunda radyo bulunmaması ve 3G görüntülü konuşma özelliğinin bulunmaması.

LG G5 fiyatının 1900 TL civarında olduğunu da belirteyim.

Asus ZenFone 3
asus.jpg

Asus markasının bilinirliği ve takipçileri ülkemizde giderek artıyor. Önceki 2 modelinden sonra AsusZenFone 3 da 1500 2000 TL arası akıllı telefon arayanların fiyat takip listesinde olacak gibi görünüyor.

Hafıza karTı desteği sunan telefon çift hatlı modelinde bile düşük SAR değerine sahip. 4 GB RAM ve 8 çekirdekli 2.0 hızlı işlemcisiyle fiyatına oranla kasma sorunu yaşamayacağınız bir telefon bu.

Ekran büyüklüğü 5.5 inç ve eldiven uyumu bulunuyor. Arka kamerası 16 MP, ön kamerası ise 8 MP çözünürlüğünde.

Bataryasının hızlı şarj olabilmesi güzel fakat 3000 mAh’lık pilini, ömrü dolunca telefonu da çöpe atmak zorunda kalıyorsunuz.

Alüminyum çerçeveli telefon 155 gram ağırlığında. 2016 yılında üretilen diğer bir çok telefon gibi Marshmallow iletim sistemi kullanıyor. 2016 yılı Aralık ayında ülkemizde satılmaya başlandığı için çiçeği burnunda telefonlardan sayılır.

Bu telefonun radyosu var ama 3G görüntülü araması yok. Bildirim ışığı, parmak izi okuyucusu gibi özellikleri var NFC, kızılötesi gibi özellikleri yok.

Bu telefonunun en önemli artısının kasma sorunu yaşatmayacak olması ve genel özelliklerinin 1700 TL’lik fiyatına göre yeterli olması. Göze çarpan en önemli eksisi ise 3G görüntülü konuşma özelliğinin bulunmaması.

Samsung Galaxy A5 (2017) (Çift Hat)
galaxy_a_-370x260.jpg

Her fiyat aralığında Samsung’un iyi birer telefonu var. 1500 2000 TL arasında Samsung’un beğenilen Galaxy A serisinin orta modeli olan A5 modeli (2017 sürüm) 1600 TL’lik fiyatı ile kullanıcılara göz kırpıyor.
Bu telefon aslında tipik Türk müşterilere hitap ediyor.Suya toza dayanıklı, görüntülü konuşturabilen, metalkasalı, gerekince hafıza kartı takılabilen, 16 MP selfi kameralı ve de hızlı şarj olabilen bir telefon. Bir çok kişi bunları gördüğü zaman diğer şeylere bakmıyor bile.
Diğer özellikleri:
5.2 inç ekran
8 çekirdekli işlemci (1,9 GHz)
3 GB RAM
Marshmallow işletim sistemi (Daha sonra Nougat güncellemesi gelecek)
Radyo
NFC
Parmak izi okuyucusu

1500 2000 tl arası telefon önerisi için benim seçtiklerim bunlar.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu arada en üstteki resimdeki telefon LG G5 değil LG V20.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
2000TL'ye kadar Xiaomi Mi5, Asus Zenfone 3, Lenovo P2 ve Huawei P9 Lite'a bakabilirsin.

mungan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkeze merhaba . Arkadaşlar şuan 1500 bütçem var zorlasam 1800 e çıkabilirim .
Oyun oynamam bu yüzden çok güçlü bi işlemçi gerekmez zaten diye düşünüyorum.
Sadece sosyal medya , müzik ve fotoğraf ( Selfie , Arka kamera) bunlar önemli benim için.
Batarya konusunda 1 günü rahat çıkartırsa tadından yenmez .
Şuan kulladığım telefon 16 gb ve ağızına kadar dolu 1021 tane fotograf 214 tane müzik var oyüzden 32 gb almayı düşünüyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim .

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Galaxy j7 senin için en uygunu derim ozmn kullanan arkadaşlarım var om kamera selfie için flaş mevcut ve 16 GB haricinde hafıza kartı ekleyebilirsin ayrıca en fazla 1500 TL tutar işlemcisi ve görüntüsü de güzeldir
Ben note 4 kullanıcısıyım

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus zoenfone 3 aşırı ısınma ve donma sıkıntısı yapıyor arkadaşım çok güzel diye almıştı 3 sefer servise gönderdi :)

mungan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Galaxy j7 senin için en uygunu derim ozmn kullanan arkadaşlarım var om kamera selfie için flaş mevcut ve 16 GB haricinde hafıza kartı ekleyebilirsin ayrıca en fazla 1500 TL tutar işlemcisi ve görüntüsü de güzeldir
Ben note 4 kullanıcısıyım
Benimde j7 kullanan arkadaşım var oda çok memnun fakat ön kamerası fotografı çektikten sonra çeviriyor ayarlardanda kapanmıyor diye bişey duymustum aklımda bir iki model var zaten ama ben aldıktan sonra pişman olmayim diye iyice araştırmak istiyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Asus zoenfone 3 aşırı ısınma ve donma sıkıntısı yapıyor arkadaşım çok güzel diye almıştı 3 sefer servise gönderdi :)
yorumun için sağol ama bende zenfone hakkında pek iyi şeyler duymadım o yüzden zen fonu listeme bile almadım