1500-2000 TL Arası En İyi Akıllı Telefonlar [2015]

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere 1500-2000 TL arası alınabilecek en iyi akıllı telefonları anlatacağım. Açıkçası bu kategori üst seviye telefon isteyenler için benim seçimim. Çünkü amiral gemi diye tabir ettiğimiz cihazlar bu kategoride de mevcut. Lafı daha fazla uzatmadan başlayalım.

1-) Htc One M8 (EN İYİ MALZEME KALİTESİ) :

3883dc6ad9f8edb4553775515e880d57.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 801
Bellek:2 GB RAM

Ekran: 5 inç, 1920x1080 piksel
Depolama alanı: 16 veya 32 GB, 128 GB'a kadar microSD için kart yuvası
Ağrlık: 160 gram

Boyutlar: 146,36 x 70,6 x 9,35 mm
Kamera: Arkada çift HTC UltraPixel 4 megapiksel ve çift LED flaş, önde 5 megapiksel, Full HD video destekli
Kablosuz teknolojiler: 802.11ac kablosuz ağ, Bluetooth 4.0 aptX, NFC, GPS ve Glonass
Kablo bağlantısı: USB 2.0, MHL/HDMI arayüzü
SIM: Nano SIM kart
Android sürümü: 5.0 Lollipop
Pil: 2600 mAh

Fiyat :1699 TL

SDN UZUN KULLANIM TESTİ :

[video=youtube;4rh6hW3_qk8]https://www.youtube.com/watch?v=4rh6hW3_qk8[/video]

Geçen senenin amiral gemisi olan Htc one m8 fiyatindaki büyük indirimlerle birlikte alınabilecek seviyeye geldi. Fark yaratan metal kasası ile premium bir deneyim sunarken halen devam eden güncelleme desteği de cabası. Ses ve arayüz konusunda zaten çok başarılı olan cihaz şu anda Htc'nin en alınabilir telefonu. Başarılı bir on kamera deneyimi de sunan Htc one m8 daha sizi birkaç yıl götürür gibi duruyor. Ürünün eksi yanlarına gelecek olursak çercevedeki gereksiz bosluklar, başarısız bir arka kamera ve biraz düşük bulduğum pil kapasitesi. Açıkçası çok fazla para vermeyeyim ama premium bir cihaz olsun diyenler Htc One M8 tercih etmeli.

2-)Sony Xperia Z3 (EN UZUN PİL ÖMRÜ):

f81853e08f71e8fe07f5ca5499242770.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

Ağırlık : 153 gram
Boyutlar : 146 x 72 x 7.4 mm
Pil : 3100 mAh
Ekran ve tasarım:

5,2 inç Full HD ekran (1920x1080 piksel)
Cep telefonu için TRILUMINOS™ EkranCep telefonu için X-Reality™ görüntü motoru

Kamera
Otomatik odak özelliğine sahip 20.7 MP arka kamera
2.2 MP ön kamera

İşlemci : Snapdragon 801 2.5 GHz Qualcomm Dört Çekirdek
Adreno 330 GPU
Bellek ve depolama
3 GB RAM
16 GB'ye kadar flash bellek
128 GB'ye kadar microSD™ (kart yuvası, SDXC desteklenir)

Android sürümü : 5.0 (5.1.1 alacak)
Dayanıklılık : Su ve toz geçirmez (IP65 ve IP68)

Fiyat : 1899 TL

[video=youtube;TF5B_9DqMsM]https://www.youtube.com/watch?v=TF5B_9DqMsM[/video]

Sony'nin 2014'un sonlarına doğru piyasaya sürdüğü Xperia z3, plus modelinin gelisi ile düşen fiyatları ile birlikte çok daha alınabilir bir hale geldi. Ekran ve kamera teknolojisi anlamında birçok yenilik barındıran cihaz, performans anlamında da üst seviye bir deneyim vadediyor. Tasarım anlamında zaten her zaman üst seviyelere oynayan Sony Xperia Z3'un can alıcı noktası ise pil performansı. Bu kategorideki en iyi pil ömrüne sahip cihaz, malzeme kalitesi ile de premium bir deneyim sunarken, ürünün eksi yönleri de yok değil. Bazı ufak tefek ısınma sorunları ve fiyatına göre yetersiz ön kamerası bu eksiler arasında.

3-)iPhone 5S (EN STABİL):

bbb7a228c03241b01f5f8a5c6407f2aa.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

Boyutlar:123,8 mm 58,6 mm 7,6 mm
Ağırlık:112 gram

Retina ekran IPS teknolojisine sahip 4 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı geniş Multi‑Touch ekran326 ppi, 1136x640 piksel çözünürlük

64 bit çift çekirdekli A7 işlemci
1 Gb Ddr3 Ram
16 Gb Dahili hafiza (micro sd ile arttırılamaz)
1.5µ pikselle 8 megapikselƒ/2.2 diyafram arka kamera
1.2 MP ön kamera ƒ/2.4 diyafram

1570 mAH li-ion batarya
Touch id parmak izi okuyucu

Fiyat : 1999 TL

SDN VİDEO İNCELEME :

[video=youtube;_qkxlauCgqU]https://www.youtube.com/watch?v=_qkxlauCgqU[/video]

Listedeki ios işletim sistemli tek cihaz olan iPhone 5s kullanıcılara akıcı bir deneyim vadediyor. Daha uzun süre güncelleme alacak olmasinin yanisira stabilite ve performansı ile bu kategoride öne çıkıyor. Alüminyum kasası ve başarılı arka kamerası bulunan ürünün eksi yanlari ise batarya ömrü, yetersiz arka kamera, yetersiz büyüklükte ekran olarak sıralanabilir. Ancak ios isletim sistemini seviyorsanız ve iPhone 6 ya paranız yetmiyorsa, içerisinde parmak izi sensörü de bulunduran 5s sizin için iyi bir alternatif.

4-)LG G4 (YAZARIN SEÇİMİ):

a47e25f07ad20be280930378a79fdae5.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

Ekran: 5.5 inç Quantum IPS, Corning Gorilla Glass 3 koruma
Çözünürlük: 2560×1440 piksel, WQHD
İşletim sistemi: Android 5.1 Lollipop
Yonga seti: Qualcomm MSM8992
İşlemci: Snapdragon 808
2x 1.82 GHz Cortex-A57 ve 4x 1.44 GHz Cortex-A53
Grafik işlemci: Adreno 418

Bellek: 3 GB LPDDR3 RAM
Depolama: 32 GB eMMC 5.1
Batarya: Li-Ion 3000 mAh battery

Ana kamera: 16 MP, lazer otomatik odaklama, renk spektrum analizi, LED flaş, 4K UHD video, OIS 2.0, f/1.8, 1/2.6 inç sensör. HDR

Ön yüz kamerası: 8 MP
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth: v4.1, A2DP, LE, apt-X
NFC : Var
IR portu: Var (Uzaktan kumanda)
microUSB v2.0 (SlimPort 4K)

Renkler: Plastik olarak gri, beyaz, altın ve deri olarak Siyah, kahverengi, kırmızı.

SAR: 0.62 W/kg
Boyutlar:148.9 x 76.1 x 6.3 – 9.8 mm (Kavisli yapı ve değişen kalınlık)
Ağırlık: 155 gram
SIM kart türü: Micro-SIM
microSD kart desteği: Var, 2 Terabyte

[video=youtube;pYqW6PB70sU]https://www.youtube.com/watch?v=pYqW6PB70sU[/video]

Lg 'nin yeni amiral gemisi G4 de açıkçası yok yok. En yeni teknolojileri kullanan Lg G4 deri ya da seramik arka kapağı , Quantum IPS ekrani ile fark yaratıyor. Bu kategorideki en iyi hatta bütün akıllı telefonlar arasında en iyi diyebileceğimiz kameralara sahip olan LG G4, 32 gb dahili hafizasi ile de rakiplerine fark atıyor. Kablosuz bağlantı teknolonilerinde de en yenileri destekleyen ürün , tasarim, kapak malzeme kalitesi , ekran, depolama, kamera anlaminda en tepeye oynayan modeller arasinda. Ürünün eksi yanlarina gelir isek batarya ömrü beklenenin altinda, performans anlaminda çok üst seviye değil ve ön tarafta plastik malzeme kullanılmış. Bu belirtilen eksiler dışında çok da bir eksiği olmayan ürün benim bu kategorideki tercihim olmayı başarıyor. Açıkçası LG yi amiral gemisi bir telefonu böyle fiyatlardan ülkemize sunması da ayrı bir güzel.

5-)Samsung Galaxy Note 4 (EN İŞLEVSEL):

b7c258086e95b7f19cb53799a9832b82.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

Boyut:153.5 x 78.6 x 8.5 mm

Ağırlık:176 g

Ekran:5.7 inç Quad HD Super AMOLED (2560 x 1440)

İşlemci:2.7 GHz Quad-core Snapdragon 805(4 çekirdek) /Octa-Core Exynos (4 x 1.9 GHz+ 4 x1.3 GHZ, 8 çekirdek) (değişken)

RAM:3 GB

Kamera:16 megapixel arka kamera (4K video, Smart OIS, 8x zoom), 3.7 megapixel ön kamera (90 derece geniş lens)

Depolama:32 GB (64 GB’a kadar arttırılabilir microSD desteği)

Batarya:3220 mAh (Hızlı şarj özelliği v2.0)

İşletim Sistemi:Android 5.1.1 Lollipop

Bağlantılar:Wi-Fi b/g/n/ac MIMO, GPS, GLONASS, A-GPS ,NFC,Bluetooth 4.1, Infrared blaster

Renk:Siyah / Beyaz / Pembe / Açık Kahverengi

Sensör:İvmeölçer, jiroskop, basınçölçer, Hall sensör, Gesture, Kalp sensörü, parmakizi okuyucu, yaklaşma sensörü, RGB bildirim LEDleri, UV, SpO2(değişken)

[video=youtube;sFgGY-VcITw]https://www.youtube.com/watch?v=sFgGY-VcITw[/video]

Samsung'un en sevilen serisi olan note serisinin son telefonu olan note 4 zamanla düşen fiyati ile birlikte en alınabilecek telefonlardan oldu. Malzeme kalitesi olarak başarılı olan Note 4, üst düzey arka ve ön kamera performansina sahip. Bunun yaninda islemci performansı da gayet yeterli olan telefonun ekrani ise gerçekten muhteşem görünüyor. S pen deneyimi, kendine özgü özellikleri ve büyük ekrani ile farklı bir tarz yaratan cihaz başarılı bir de pil ömrüne sahip. Açıkçası cihazın bütün fiziksel ve donanımsal özellikleri yeterli olduğu için eleştirilebilecek tek nokta touchwiz arayüzü olarak karşımıza çıkıyor. Depolama olarak da başarılı olan cihaz, Note 5 gelene kadar en çok tercih edilenler arasında yerini koruyacak gibi.

Yazımın sonlarına gelirken bir akıllı telefona 2000 liranın üstünde fiyatlar vermeyi gereksiz olarak gördüğümü belirtmek isterim. Bu kategorideki ger cihaz en az en tepedeki pahalı modeller kadar başarılı. Eğer amiral gemi seviyesinde bir cihaz almak isterseniz buradan tercih etmeniz hem cebinize yararlı olacak, hem de doğru bir seçim yapmanızı sağlayacaktır. Yazı hakkında öneri, görüş ve eleştirilerinizi belirtmeyi unutmayın.

SAYGILARIMLA JIRAIYA06

oski_sdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence çok mantıklı ve güzel bir konu olmuş ellerine sağlık.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
z3 compact'ta bu listede olabilir..

grkmsngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende çok kararsız kaldım Note 4 - G4 veya Z3 arasında ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bende çok kararsız kaldım Note 4 - G4 veya Z3 arasında ?
Note 4 veya G4 den hoşuna gideni tercih edebilirsin, z3 de üzmez seni. Bundan sonrasinda tasarima eline alinca hoşuna gidene yönelmende sakınca yok.

Hepsisony

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
0
Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. garantisindeki tavsiye edilen Xpreia Z3 fiyatı şu an 1999 TL, diğer ithalatçıların fiyatlarında farklılıklar olabiliyor.

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Acaba Galaxy Note 5'in Türkiye fiyatı ne olur ki?.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=105266]Hepsisony[/MENTION] verdiğim fiyatlar en düşük resmi garanti fiyati üzerinden. [MENTION=105842]yasin0252[/MENTION] 2500+ bir fiyatla ülkemize gireceğini tahmin ediyorum

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Konuya yararlı olacağını düşündüğüm SDN UKT VİDEOLARI eklenmiştir .
Yazım hataları düzeltilmiştir .

Konuyla ilgili yorumlarınızı yapmaktan çekinmeyin .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eline saglık çok yararlı oldu. ama hala z3 ve note 4 arasındayım.

Hepsisony

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
0
Resmi olan garanti Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.'nin garantisi ve Sony'den biz bayilere gelen güncellenmiş Xperia Z3 satış fiyatı 1999,00 TL'dir. Bayilerin bu fiyattan daha düşük fiyata satma yetkisi yoktur. Çeşitli platformlarda Sony Türkiye garantilidir yazarak alternatif ithalat yöntemleriyle satış gerçekleştirilmektedir. Sonyseverlerin bu konuya dikkat etmesi konusunda uyarımız yapmak istedik.

serhat2144

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer bir İOS kullanıcıysan İphone 5s ama Xperia Z3 de iyidir:dil:

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
güzel konu olmuş @Jiraiya06 eline sağlık.... :) tercihim önce note 4 sonrada z3 compact olurdu....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Fiyat-performans olarak listedeki en iyi cihaz lg g4 gibi. İnceleme firsati bulamadim daha. Sony teknik ve malzeme kalitesi olarak begendigim kullandigim bir cihaz tavsiye ederim fakat snpdrgn 801 kullanmasi kotu olmus cunku 1900tl gibi bir fiyat 801 icin fazla. En az805 -808 olmasini beklerdim. Z2 daha dogru bir tercih olur. Samsung note 4 guzel olmus inceledigim kadariyla isi sorunu olmayan bir cihaz. Kasa kenarlarinida metal malzeme kullanmalari guzel olmus. Fakaat arayuzu sony kadar stabil degil. Pil konusundada basariyi yuzseltmis. Bu tamamen ne istediginize bagli bi konu. Malzeme kalitesi-pil stabil derseniz sony i tavsiye ederim. Kamera acisi gece cekimleri islemci yeniligi derseniz lg g4u tercih edebilirsiniz. Pili iyi olsun kamera iyi olsun derseniz ekrani buyuk olsun derseniz note 4 iyi bir tercih olur. Ayrica s pen de daha iyilestirilmis. Benapple kullanmamama ragnen inceledigim 5s son derece stabil olup kamera uygulamasinda yazilimsal olarak gayet basarili. Web de sosyal aglarda akici bir kullanim sagliyor. Tabi update takip edenler icin en iyi tercih olur. Herkesle birlikte update alma imkani sadece İOS da mumkun. Yani suan listede fiyat-performansta siralama android grubunda. Lg g4-note4-sony z3-htc m8 gibi duruyor. Sony 805-808 kullansaydi htc 3GB ram kullansaydi bence daha ust siralarda olurlardi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar iphone4 ümü bugün tuvalete düşürdüm. Zaten artık değiştir beni demeye başlamıştı.
Şu an yeni bir telefon almak zorundayım fakat ne alacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?
Birincisi telefonda oyun oynamam. Hiç oynamadım
İkincisi Çok fazla fotoğraf çekmem. Ara ara çekerim
Üçüncüsü Video hiç çekmedim.
Dördüncüsü kullandığım programlar genellikle internet bankacılığı, whatsap haberleşme için olan programlar.
Beşincisi şarj süresi telefonda aradığım önemli noktalardan biri
Altıncısı ses iyi gelsin isterim
Yedincisi Fiyat makul olsun isterim. Boşuna kullanmadığım şeyler için para vermek istemem
Sekizincisi Telefon kasmasın. Seri olması önemli
Dokuzuncusu Darbelere dayanıklı olsun

Var mı şu sıralar alabileceğim önerdiğiniz akıllı telefon?

oski_sdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar iphone4 ümü bugün tuvalete düşürdüm. Zaten artık değiştir beni demeye başlamıştı.
Şu an yeni bir telefon almak zorundayım fakat ne alacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?
Birincisi telefonda oyun oynamam. Hiç oynamadım
İkincisi Çok fazla fotoğraf çekmem. Ara ara çekerim
Üçüncüsü Video hiç çekmedim.
Dördüncüsü kullandığım programlar genellikle internet bankacılığı, whatsap haberleşme için olan programlar.
Beşincisi şarj süresi telefonda aradığım önemli noktalardan biri
Altıncısı ses iyi gelsin isterim
Yedincisi Fiyat makul olsun isterim. Boşuna kullanmadığım şeyler için para vermek istemem
Sekizincisi Telefon kasmasın. Seri olması önemli
Dokuzuncusu Darbelere dayanıklı olsun

Var mı şu sıralar alabileceğim önerdiğiniz akıllı telefon?

bu listeden senin kriterlerine göre htc one m8 veya sony xperia z3 uyuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu isteklerinize en uygun cihaz sony. stabilitesi bozulmadan uzun sure kullanim saglayan sony cok ram kullanmayan arayuzu ile son derece stabil. 1500 tl civari z2. 1900 tl civari z3. Performans olarak aralarinda cok fark yok. Z3 z2nin biraz daha iyilestirilmis modelidir aralarinda uçuk farklar yok bilginiz olsun. z2 801 ab kullaniyor. Z3 801 ac kullanmakta. Ram 3 gb ikisindede. Ekranlar full hd. Yalniz z3 un ekran parlakligi z2den daha fazla yani bu sizin icin onemliyse bilin. dayaniklilik olarak sony i biraz arastirin en dayanikli oldugunu goruceksiniz. Kasa olarak dayanikliligin yaninda su ve toza karsida dayaniklidir. yan kapaklari kapali 1.5 m tatli suya kadar dayaniyor. Z2yi uzun sure kullandim z3ude inceledim o nedenle tavsiye ederim. Ayrica update konusunda da suan baya iyi z2 icin bile 5.1 sonynin sitesinde verildigi yaziyor. Z3te hayli hayli alicak yani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yıl 2015 güncel olsun diye soruyorum, konu açamak için uğraşamam cevaplayın lütfen.
zenfone 2 mi lg g3 mü, bekleyim g4 fiyatı düşer mi ?
Zenfone 2 yi gün gçtikçe beğenmiyor kullanıcılar, g3 de hatalı idi ama 1 sene geçti hatalar düEldi deniyor, g4 almak iyi ama g4 2000 lira ve o civarda seçenek artıyor, en fazla 1600 lira verebilirim bir de ilk telefonum olucağı için garantisi distribütör olmalı.

sefa k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg g3 32 gb kullandım her şey güzeldi fakat batarya performansı berbattı

oyun oynamam sosyal medya fotoğraf müzik dinleme dışında pek bir şey yapmam

kafama takılan bir kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim

amiral gemilerinde bataryanın değiştirilebilirliği avantaj mıdır dezavantaj mıdır ?

amiral gemilerinde özelliklede note4 -z3 - g4 otg desteği var mı ? g3 de vardı

batarya ve kamera performansına göre note 4 - z3 - g4 hangisini tavsiye edersiniz ?

şimdiden teşekkürler

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
lg g3 32 gb kullandım her şey güzeldi fakat batarya performansı berbattı

oyun oynamam sosyal medya fotoğraf müzik dinleme dışında pek bir şey yapmam

kafama takılan bir kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim

amiral gemilerinde bataryanın değiştirilebilirliği avantaj mıdır dezavantaj mıdır ?

amiral gemilerinde özelliklede note4 -z3 - g4 otg desteği var mı ? g3 de vardı

batarya ve kamera performansına göre note 4 - z3 - g4 hangisini tavsiye edersiniz ?

şimdiden teşekkürler

-Batarya degistirilebilmesi avantajdir. (Ancak yekpare kasa hissiyat açısından daha iyidir)

-Bütün üst sınıf telefonlarda otg desteği vardır rahat olun.

-Batarya performansına göre : NOTE 4 >Z3>G4

-Kamera performansına göre : G4>NOTE 4>Z3

sefa k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
-Batarya degistirilebilmesi avantajdir. (Ancak yekpare kasa hissiyat açısından daha iyidir)

-Bütün üst sınıf telefonlarda otg desteği vardır rahat olun.

-Batarya performansına göre : NOTE 4 >Z3>G4

-Kamera performansına göre : G4>NOTE 4>Z3

teşekkürler Jiraiya06 (aynı günde döndüğün için ) :)

gencfener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
g4 z3 ve note 4 arasında kaldım hepsi rakam olarak birbirine yakın telefonlar özellikleride güzel ben uzun yıllar götürecek telefon arıyorum

Sarpiyicill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
düşünme bile note 4 al bence ama onu çok istemiyosan z3 de çok iyi

gencfener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
düşünme bile note 4 al bence ama onu çok istemiyosan z3 de çok iyi

cok ince düşünmeye calışıyorum bi kere alacağım için onun içinde karar veremedim note 4 samsung olduğu için acaba ilerde donma kasma yaparmı diyorum z3 16 gb hafıza sorun olur mu diyorum g4 de herkes hata var sorun var diyor bilemedim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar yeni bir telefon almak istiyorum uzun sure kullanabilecegim kamerasi sarj omru ve tasarimina onem veriyorum note 4 ile iphone 5s arasinda kaldim siz hangisini onerirsiniz