1.5 milyon $ bütçem var Sunucu PC önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
O sunucuyla facebook gibi uluslararası dev bir platform mu kuracaksın ?

Bak kızdırdın reisimizi.
1.jpg

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Sonra gelde Türkiye de farkir insan çok densin

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Ben özel ve kaliteli bir üniversiteye girip, her eğitimi en iyi şekilde almaya çalışırdım. Okuduğum bölümde, yazılımı güzelce öğrenemiyorum.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Ben özel ve kaliteli bir üniversiteye girip, her eğitimi en iyi şekilde almaya çalışırdım. Okuduğum bölümde, yazılımı güzelce öğrenemiyorum.
Takıldığın bir nokta mı var?

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Benim ilgimi çekti koşarak geliyruuum.

Ekli dosyalar

• s-a11d12b34d1fdd246d6d0067559dcf56a621f514.jpg
    s-a11d12b34d1fdd246d6d0067559dcf56a621f514.jpg
    83.1 KB · Görüntüleme: 122

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Yok hocam sağolun düşünmeniz yeter o parayı yetimlere vermeniz daha iyi olacaktır
Zaten para akıtacam aklımda bir fikir var onu yürütüyorum yakın zaman da bağış yapmayı düşünüyorum

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Ya konunun trol konu olduğu baştan belli. 1.5m$ gibi büyük bir parayı sunucu işine yatıracak olan adam gider profesyonel bu işi yapan yerlerden destek alır forumda oyun bilgisayarı toplayan kişilere 1.5m $ ile sunucu kurma tavsiyesi almaz. Gereksiz. Kilitleyin gitsin

He yok ciddiysen. O sunucuyu toplamakla iş bitmiyor. Onu koruyacak soğutmalı oda, gbps hızlarında kesintisiz internet vs. lazım. Bunları da belki bir datacenter'da makineni barındırma teklifi götürerek yapabilirsin. Gerisi için onlar yardım eder.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Zaten para akıtacam aklımda bir fikir var onu yürütüyorum yakın zaman da bağış yapmayı düşünüyorum
Hocam yemen de filistinde olanlar için su kuyusu giyim ihtiyacı yemek ihtiyacı için yardımda bulunabilirsiniz zaten telefonu olan adama telefon vermeye ne gerek var

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Hocam yemen de filistinde olanlar için su kuyusu giyim ihtiyacı yemek ihtiyacı için yardımda bulunabilirsiniz zaten telefonu olan adama telefon vermeye ne gerek var
Yapmayı planlıyorum ama şimdi değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya konunun trol konu olduğu baştan belki. 1.5m$ gibi büyük bir parayı sunucu işine yatıracak olan adam gider profesyonel bu işi yapan yerlerden destek alır forumda oyun bilgisayarı toplayan kişilere 1.5m $ ile sunucu kurma tavsiyesi almaz. Gereksiz. Kilitleyin gitsin
troll değil zaten profesyonellerle görüşüyorum birde sizin fikrinizi alayim dedim

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290

troll değil zaten profesyonellerle görüşüyorum birde sizin fikrinizi alayim dedim
Eğer merakımı hoş görürseniz bu parayı nerden buldunuz? özelse hiç sormamışım gibi davranın.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Ya konunun trol konu olduğu baştan belki. 1.5m$ gibi büyük bir parayı sunucu işine yatıracak olan adam gider profesyonel bu işi yapan yerlerden destek alır forumda oyun bilgisayarı toplayan kişilere 1.5m $ ile sunucu kurma tavsiyesi almaz. Gereksiz. Kilitleyin gitsin
Hocam 1.5 milyon doları olamaz mı her danışan kişiyi böyle ezicek misiniz
Onlar işlerini aralarında danışarak yaparlar” Dinimiz
istişareye önem verir

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004

Ya eğer ciddiysen neden direkt sunucu toplayarak başlıyorsun ki? VPS veya VDS hizmet alıp projen başarılı olur ve artık bu VPS/VDS hizmeti yeterli gelmezse bu yola girmen daha mantıklı.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Ya eğer ciddiysen neden direkt sunucu toplayarak başlıyorsun ki? VPS veya VDS hizmet alıp projen başarılı olur ve artık bu VPS/VDS hizmeti yeterli gelmezse bu yola girmen daha mantıklı.
Yapacağım iş için yeterli değil

Eğer merakımı hoş görürseniz bu parayı nerden buldunuz? özelse hiç sormamışım gibi davranın.
Eğer başarılı olursam anlatırım sizi yanlış yola yönlendirmek istemiyorum

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Dinimiz üzerinden yazmışsın madem öyle cevap vereyim:
Allah size, mutlaka emanetleri [işleri] ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle davranmanızı emreder.) [Nisa 58]
(İş ehli olmayana [layık olmayana] tevdi edildiği [verildiği] zaman, kıyameti bekle.) [Buhari]

Eğer dininizi biraz biliyorsanız işi ehli olan kişilere yaptırmayı fikir almayı uygun olarak kabul ettiğini görürsünüz. Buradaki hiç kimsenin ben şahsen 1.5m$ değerinde sunucu toplayacak kapasitede olduğunu düşünmüyorum. Yeterince açık mı?
"Hakkı Alkan"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...