1400 tl bütçe - nexus

Bu konuyu okuyanlar

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hepinize merhaba. Elimde bulunan tableti satıp telefon almaya karar verdim. Aklimdaki telefonlar sensation xl - galaxy s2 - galaxy nexus. Sizce hangisini almalıyım ? Galaxy nexusun 1280x720 ekrani beni kendine çekmiyor değil hani :D Telefonu internet-dizi-film-çok fazla olmasada oyun için kullanıcam.

Şuan nexus almayi düşünüyorum.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Galaxy nexsus alırsanız jellybean dada olduğu gibi ilk güncellemeleri siz alırsınız.. Google yeni bi tel çıkarttırana kadar sonra nasıl bi yol izler bilemiyorum fakat

S2 de yabana atılacak telefon değil jellybean onada gelicek bende kararsız kaldım :D

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Galaxy nexsus alırsanız jellybean dada olduğu gibi ilk güncellemeleri siz alırsınız.. Google yeni bi tel çıkarttırana kadar sonra nasıl bi yol izler bilemiyorum fakat

S2 de yabana atılacak telefon değil jellybean onada gelicek bende kararsız kaldım :D

Biraz araştırma yaptım, google yeni telefon çıkarmayacak gibi görünüyor şimdilik. Herhalde nexus alıcam. Çözünürlüğü çok iyi.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Nexus guncelleme anlamda ıyı . Ama GPUsu s2den dusuk. Ama muthıs akıcı.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Nexus guncelleme anlamda ıyı . Ama GPUsu s2den dusuk. Ama muthıs akıcı.

Gpu kısmı beni pek etkilemiyor, oyunları kasadan oynuyorum. Bahsettiğim gibi benim işime yaran kısmı büyük ekranı ve yüksek çözürlüğü. Nexus alıcam karar verdim. Yorum yapan herkese çok teşekkürler.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=33267]davut[/MENTION] sizde mi telefon almayı düşünüyorsunuz ? Alıcaksanız nexus alın derim. 2 tane jelly bean videosu izledim, ics s3 den hızlı çalışıyor. Tam istediğim gibi telefon olmuş.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Yok teşekkür ederim. Nexus 4s den daha iyi telefon hele Jelly Bean ile çok sağlam olmuş.
4.1.1 güncellemesi 4s ile aynı hatta daha akıcı olmuş. Bundan sonra android yeni başlıyor. Akıcılığını koruyor. Şimdi ioscular laf edemeyecek. Tek sorun özellikle buydu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
4.1.1 güncellemesi 4s ile aynı hatta daha akıcı olmuş. Bundan sonra android yeni başlıyor. Akıcılığını koruyor. Şimdi ioscular laf edemeyecek. Tek sorun özellikle buydu.

Haklısınız. Jelly Bean'lı nexus bazı konularda ics li s3 den hızlı. Kim bilir s3 ne kadar hızlı oluca. İnternetten almaya karar verdim, taksitle alıcam.

http://www.hepsiburada.com/liste/sa...px?productId=telcepsamnexus&categoryId=371946 Burdan 12 taksitle almayı düşünüyorum, önerebileceğiniz başka site var mı ?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Hepinize merhaba. Elimde bulunan tableti satıp telefon almaya karar verdim. Aklimdaki telefonlar sensation xl - galaxy s2 - galaxy nexus. Sizce hangisini almalıyım ? Galaxy nexusun 1280x720 ekrani beni kendine çekmiyor değil hani :D Telefonu internet-dizi-film-çok fazla olmasada oyun için kullanıcam.

Şuan nexus almayi düşünüyorum.

Nexus guzel de,nexusu yapan da samsung,klasik samsung tasarimi mevcut,,arka kapak alti cikintili,hd ekran var nexusta,dort cekirdekli islemci olsaydi mukemmel diyebilirirdim,ama 1400 tl lik bir butcen varsa s3 ile 1400 tl arasinda fazla bir fark yok diyerekten Galaxy s3 al derim.Asagidaki yapmis oldugum benchmark testi sana yardimci olabilir,nexus ile galaxy s3 arasindaki fark cok fazla.

benchmark1.png

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hocam tableti kaça satiyorsun :D

Daha karar veremedim. Alıcı çıksın da öyle karar vericem :D 64 gb 3G ipad 2 var :D Ama 3g aktif değil yurtdışından hediye gelmişti.

[MENTION=279733]goodtornado[/MENTION]

Ya sanalreyonum.com da 1100 tlyede var ama oraya güvenebilir miyim ?

cinemaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi ne nexus u ya 1400 e sahibinden kayıtlı s3 bulursun al s3 4.1 de çıkınca kim tutar seni

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Abi ne nexus u ya 1400 e sahibinden kayıtlı s3 bulursun al s3 4.1 de çıkınca kim tutar seni

Nexusu da 900 tl ye bulabiliyorsun öyle.

4 Çekirdek olayı çok saçma, 4 çekirdek kullanan program var mı sizce android platformunda ? Belki nova 3 vb oyunlar zorlar ama, zaten oyun gibi hevesim yok telefonda çok fazla.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
htc one x burda konuştuğunuz bütün telefonlardan üstün bir seçenek bence :)