1394

Bu konuyu okuyanlar

Symbol

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Dün Feel marka yeni bir kasa aldim ve üzerinde 1394 diye bir sey var. Anakartta gerekli yere baglanti yaptim. Ama ne işe yaradigini bilmiyorum. 1394 nedir ve ne işe yariyor. İlgilenenlere simdiden tesekkurler.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
USB'den sonra geliştirilmiş ve daha hızlı veri transferi amacını taşıyan Firewire bağlantı standardı. Eğer anakartında uygun yeri vardıysa ve kablosunu da bağladıysan, kasanda bir Firewire portu olmalı.

Ayrıntı: http://tr.wikipedia.org/wiki/Firewire

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Firewire daha çok broadcast sektöründe tercih edile, sürücü gerektirmeyen, stabil ve hızlı çalışan, video kamera başta olmak üzere sabit disk Ipod v.b. cihazları da bağlayabileceğiniz, hatta ethetnet kartı gibi network işlevi sayesinde 2 pc arasında network bile kurabileceğiniz bir arayüzdür. Kendisini severek kullanıyoruz. Genel olan arayüz 6 pinli 1394A dır. Birde üst düzey kullnıcılar için 1394B varıdr ancak kolay kolay görmezsiniz. Extra bilgi olsun diye belirtme ihtiyacı hissettim. :)

gokmenardalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usb tarzı veri aktarım için kullanılan baglantı tiplerinden bir.ama çok daha gelişmiş özellikleri mevcut aktarım hızında düşme olmuyor ve özellikle kamera baglantılarında kullanılıyor buna dikkat etmeli. kamera alırken iee1394 çıkışı varmı bunu muhakkak sorun yoksa çekdıgınız goruntuler bır ıse yaramaz.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
O iki küçük pinin olduğu yer ses bağlantısı. FireWire genellikle dibi yeşik renkte bir balantıya sahiptir.

Düzenleme: Anakartınızda FireWire yok.

Symbol

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
kücük pinleri yerine takayim o zmn. Tesekkurler SDN.
En yakin zmnda 4 portlu bir firewire karti alip takayim o zmn anakarta.