1366x768 olan ekran ayarım 1024x768 oldu

Bu konuyu okuyanlar

FurkankHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
normalde 1366x768 olarak kullandığım ayar nasıl olduysa 1024x768 olmuş nasıl düzeltebilirim görüntü ayarlarında 1366x768 yok Windows 10 kullanıyom Windows 10 u kendi sıfırlamısnı yaptım fakat hala düzelmedi
ekran kartı : amd radeon HD 4800 series

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    214 KB · Görüntüleme: 1,037

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ekran kartı driverını DDU ile silip güncel driverı yükleyin.

FurkankHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartı driverını DDU ile silip güncel driverı yükleyin.
Çoook teşekkür ederim şu lanet olası sorunu 3 gündür çözmeye çalışıyodum format atmayı denedim format hatalı çıktı kaç tane format DVD yaptım 3-4 tane hepsi bozuldu keşke ilk başta sizi görseydim ALLAH ne muradın varsa verdirsin güzel insan :) :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Çoook teşekkür ederim şu lanet olası sorunu 3 gündür çözmeye çalışıyodum format atmayı denedim format hatalı çıktı kaç tane format DVD yaptım 3-4 tane hepsi bozuldu keşke ilk başta sizi görseydim ALLAH ne muradın varsa verdirsin güzel insan :) :)
Allah hepimizinden razı olsun hocam. Yardım edebildiysem ne mutlu bana. :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
benzer bir sorun ben de yaşamıştım, driver için denemeler yapıyordum. çözünürlük düşmüştü ve ekran kartı tanınmıyordu... ddu ile denemiştim olmamıştı ama Driver Sweeper ile denemiştim olmuştu. benim zaten ilk tercihim daha önceden tecrübe ettiğim Driver Sweeper'dır. aklınızda bulunsun eğer ddu ile olmaz ise alternatifi bu :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
benzer bir sorun ben de yaşamıştım, driver için denemeler yapıyordum. çözünürlük düşmüştü ve ekran kartı tanınmıyordu... ddu ile denemiştim olmamıştı ama Driver Sweeper ile denemiştim olmuştu. benim zaten ilk tercihim daha önceden tecrübe ettiğim Driver Sweeper'dır. aklınızda bulunsun eğer ddu ile olmaz ise alternatifi bu :)
Hocam internette araştırınca Driver Sweeper'ın yenisi Display Driver Uninstaller(DDU) denmiş bir sitede.
Driver Sweeper has been replaced with Display Driver Uninstaller
Guru3D - Driver Sweeper

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
hocam o ayrı bir program olmalı benim dediğim şu :

Driver Sweeper 3.1.0.
Telif Hakkı © 2007-2011, Phyxion.net.
Phyxion.net tarafından yayınlanmıştır.
Tüm Hakları Saklıdır.

fakat bu da yenilenmiş :D
Please visit us at treexy.com adresinde öle yazıyo fakat treexy driver fusion olmuş. :)

FurkankHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Allah hepimizinden razı olsun hocam. Yardım edebildiysem ne mutlu bana. :)
Hocam benim yine ekran büyüdü amd sürücüleri bozuk veya çalışmıyor dedi ve ekran büyüdü şimdir tekrar sizin dediginiz olayı tekrarlıcamda neden böyle oluyor dur biliyormusunuz ekran kartı falan bozulmuş olabilirmi ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
bilgisayarın kendi dvdsindeki sürücüyü kurun, internetten kurmayın, sorun olur.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam benim yine ekran büyüdü amd sürücüleri bozuk veya çalışmıyor dedi ve ekran büyüdü şimdir tekrar sizin dediginiz olayı tekrarlıcamda neden böyle oluyor dur biliyormusunuz ekran kartı falan bozulmuş olabilirmi ?
@PARAzitCELL 'in dediğine katılıyorum. Eğerki bilgisayarı aldığınızda yanında driver CD/DVD'si geldiyse oradan ekran kartı driverını kurun.
Bu olmazsa AMD'nin sitesinden ekran kartınızın sondan bir önceki driverını yükleyin. Ama tavsiyem yeni ekran kartı driverı yüklemeden önce
@FRosa 'nın hazırladığı şu konudaki anlatıma göre DDU programı ile driverı silin daha sonra kurmak istediğiniz ekran kartı driverını kurun.
[Rehber] DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi - Forum ShiftDelete.Net

Son mesajlar