120GB SSD Yeter Mi? Oyunları SSD'ye Kurmanın Yararı Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Arkadaşlar bu 2 SSD'den birini alacağım sizce hangisini almalıyım?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Sıfır ADATA SU650.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Sıfır ADATA SU650.
Hocam sizce 120 GB yeter mi ? Abim durmadan yeter yeter oyunlarını atıp ne yapacaksın diyor ama insan açıklayamıyor yani başkalarının yorumlarını göstermem lazım gibi sorum birazda bu olsun. Sizce 120 GB yeter mi? Ve bir kaç tane çok oynadığım oyunu (LOL ve PUBG şu an için) bu oyunları SSD ye kursam ne gibi yarar sağlarım?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sıfır ADATA SU650.
Ailem 240 gb lık James Donkey'i alabilir 270 TL onun fiyatı ama almana gerek yoksa alma diyorlar malum 100 TL'de az bir fiyat değil. Yani sizce ne yapmam lazım.

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Hocam sizce 120 GB yeter mi ? Abim durmadan yeter yeter oyunlarını atıp ne yapacaksın diyor ama insan açıklayamıyor yani başkalarının yorumlarını göstermem lazım gibi sorum birazda bu olsun. Sizce 120 GB yeter mi? Ve bir kaç tane çok oynadığım oyunu (LOL ve PUBG şu an için) bu oyunları SSD ye kursam ne gibi yarar sağlarım?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ailem 240 gb lık James Donkey'i alabilir 270 TL onun fiyatı ama almana gerek yoksa alma diyorlar malum 100 TL'de az bir fiyat değil. Yani sizce ne yapmam lazım.
Açıkçası aynı diski arşiv olarak kullanıyorum ben Windows performansı nasıl bilemem. 120Gb diske Windows kurup 2-3 oyun atabilirsin bence. Tabi 15Gb boşluk olmalı bir SSD diskte sağlıklı olması için.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Açıkçası aynı diski arşiv olarak kullanıyorum ben Windows performansı nasıl bilemem. 120Gb diske Windows kurup 2-3 oyun atabilirsin bence. Tabi 15Gb boşluk olmalı bir SSD diskte sağlıklı olması için.
Hocam Hepsiburada'nın ADATA SU650 sinde yazma hızı 450 diğer sitelerde 320, aşırı az değilmi 320 olması ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
james donkey 240 lığı öneriyorum ben. 120 gb ile bilgisayarda yer kalmaz, 240 gb bile bana zor yetiyor, gerçi ben bir sürü program yükledim... bir iki oyun da yükledim ve kaldı 15 gb filan... almışken bir kere al derim ben.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Sağolun hocam. Dün emin oldum 120 GB bana yetecek çünkü hiç bir oyun atmama aslında gerek yokmuş :D. Ama içimde ukte kalan tek şey biraz da şu 320mb. Biraz az değil mi sizce de ? Baktım da Sandisk'e vs. onlar yine daha fazla. Biri şey yazdı " IOPS değerleri daha önemlidir. IOPS değerleri de bu fiyata bir SSD için gayet iyi. Üstelik 3D NAND barındırıyor. Daha ne olsun " yazdı çok anlamadım IOPS ve 3D NAND özelliğini ama iyi bir şey sanırsam D:.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sağolun hocam. Dün emin oldum 120 GB bana yetecek çünkü hiç bir oyun atmama aslında gerek yokmuş :D. Ama içimde ukte kalan tek şey biraz da şu 320mb. Biraz az değil mi sizce de ? Baktım da Sandisk'e vs. onlar yine daha fazla. Biri şey yazdı " IOPS değerleri daha önemlidir. IOPS değerleri de bu fiyata bir SSD için gayet iyi. Üstelik 3D NAND barındırıyor. Daha ne olsun " yazdı çok anlamadım IOPS ve 3D NAND özelliğini ama iyi bir şey sanırsam D:.
IOPS ve 3D NAND önemli güzel özelliklerdendir. 120 gb samsung ssd ler yok, olsa idi inanın ilk başta pahalı gibi gelse de kalitesi olsun, hızı olsun samsung ssd konusunda tam bir kraldır. samsung bellek teknolojisinde de kraldır... bir zamanlar sony teknolojinin yıldızı idi şimdi ise bu yıldız samsung oldu. adamlar şimdi de kendi gpu larını yapmak için işe koyulmuşlar... ben bütçeniz yok diye 240 gb james donkey önerdim, IOPS ve 3D NAND olarak james donkey zaten iyi idi. ama almışsınız hayırlı olsun tekrar diyeyim :)