1200TL bütçeli oyun bilgisayarı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar 1200 TL bütçem var oyun oynamak için bilgisayar toplamak istiyorum ve pek anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var . İstediğim şuan güncel oyunları low ayarlarda bile olsa kasmadan oynatsın ve beni uzun bir süre idare etsin . Lütfen bütçeyi aşmasın ve beklememi önerdiğiniz parça varsa lütfen söyleyin . Apu hakkında pek bir fikrim yok eğer o da iyidir güzeldir derseniz öyle bir sistemde önerebilirsiniz . Teşekkürler...

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Merhaba Kaan bey, bu bütçeye ile en çok performansı APU ile alırsınız. Bütçeyi 100 TL daha arttırabilirseniz ekran kartlı sistem toplayabilirim. Arttıramıyorsanız bu sistemi alabilirsiniz;
IMG_20160730_013838.JPG

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bütçenin biraz üzerinde oldu fakat uzun süre kullanabileceğin ve bir çok oyunu sana iyi seviyelerde oynatıcak bir bilgisayar bu.
2c6d1d07eeff47ab9db9720e0d94c258.png

Reaksiyon puanı
2
Hocam apu ve ekran kartı sistemin ne farkı var ve hangisi daha iyidir bi açıklayabilirmisiniz . Bütçeyi arttırabilirim hocam 100 TL ona göre bir sistem kurabilirsiniz . Teşekkürler .

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
APU sistemlerde işlemci kendi görevinin yanında ekran kartınında görevini yaparak grafik birimi olarak harici ekran kartlı sistemler kadar olmasada daha düşük seviyede bir ekran kartı gibi işlemler yapıp bilgisayarınızın grafik yükünü taşır.

Harici ekran kartlı bir sistemde grafik işini yapan harici bir element yani bir Ekran Kartı bulunur zaten donanım tamamen bu görevi yapmak için tasarlandığı için otomatik olarak APU sistemlerle karşılaştırıldığında keskin bir performans farkı ortaya çıkıyor.

Reaksiyon puanı
2
Sistem öneriniz ve açıklamanız için teşekkür ederim . Bütçeyi o kadar aşabilirmiyim bilmiyorum.

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bütçe biraz yükselirse sistem ile iyi vakit geçireceğinizi garanti edebilirim.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
APU sistemlerde işlemci kendi görevinin yanında ekran kartınında görevini yaparak grafik birimi olarak harici ekran kartlı sistemler kadar olmasada daha düşük seviyede bir ekran kartı gibi işlemler yapıp bilgisayarınızın grafik yükünü taşır.

Harici ekran kartlı bir sistemde grafik işini yapan harici bir element yani bir Ekran Kartı bulunur zaten donanım tamamen bu görevi yapmak için tasarlandığı için otomatik olarak APU sistemlerle karşılaştırıldığında keskin bir performans farkı ortaya çıkıyor.
Dostum dediklerin doğru da kurduğun sistem o kadar saçma ki :D

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaş için kurduğum sistemi beğenmediyseniz daha iyisini önererek hem arkadaşıma hem de bana yardımcı olabilirsiniz. Kim bilir sizden de bir şey öğrenirim belki ama birisinin ortaya sunduğu bir fikre "saçma" diyebilecek kadar rahat biri olmayın lütfen.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
2
@Alecont hocam rahatsız etmek istemem ama bana 100 TL üzerinde bir sistem toplayabileceginizi bende mümkün olabildiğini söylemiştim . Toplayacak mısınız ? Teşekkürler

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Bu sistemi arkadaşa cevap olarak attım. En fazla 100 TL çıkabilecekseniz parçalardan kısabiliriz

Reaksiyon puanı
2
Performans farkı olmicaksa iyi olur ama yüksek bi performans farkı olucaksa bu sistemi almaya çalışırım .

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Yüksek bir performans farkı yok. 1 tık düşüğü diyelim. Bunu alabilirsiniz;
IMG_20160730_023456.JPG

Reaksiyon puanı
2
Hocam çok soru soruyorum kusura bakmayın ama sizin de düşüncenizi almak istiyorum siz olsaydınız biraz daha fazla verip ikinci sistemi mi yoksa bı tık düşüğünü ve daha ucuzunumu tercih ederdiniz lütfen cevap verin .

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Bütçe işi bunlar. Hayati bir mesele değil ikisi de seni üzmez. Zorlamana gerek yok.

Reaksiyon puanı
2
Hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim ve bu kadar ilgili ve hızlı olduğunuz için tebrik ederim . Yine soru sorucam ama bu sefer son sorum olmasını ümit ediyorum . Bu sistemlerle oyunlarda alacağım fps'ler ve bilgisayarın hızını nasıl olur bir fikriniz var mı ?

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Güzel bir bilgisayar GTA 5 orta ayarlarda 50 fps alırsın diye tahmin ediyorum

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
İnternetten testlerine bakabilirsin x4 840 r7 360 gta 5 falan yazarak ya da hangi oyunu merak ediyorsan