120 GB SSD Yeterli Midir?

Konusu 'Masaüstü Bilgisayarlar' forumundadır ve JeansAdam tarafından 5 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. friendly

friendly Rektör

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    İstanbul
    %100 disk kullanma probleminin çözümleri var, youtube'de uygulamalı anlatımlar var. Onlarla çözmeyi dene istersen önce.

Benim de öyle hız takıntım olmadığı için değiştirme niyetim yoktu. HDD bozulduğu için yenilemişken SSD olsun bari diye bütçemi zorlayarak Sandisk ultra II 240 gb SSD aldım. Kullanımı ve hızı itibariyle sanki üst düzey yeni bir makine almışım gibi hissettirdi bana. O kadar süre geçti hala performans düşüşü yaşamadım.

Her şeye rağmen 120 gb dahi olsa SSD'ye geçmeni öneririm. :)

2. JeansAdam

JeansAdam Üyecik

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    Çözümleri denedim fakat tam çözüm olmadı. En azından sürekli %100 görmüyorum. Ama sıkıntı yaratıyor oyun indirirken bilgisayarın başından kalkıp bırakamıyorum çünkü bıraktığımda klavye ve fareye dokunmazken 3 dk sonra %100 e yükseliyor fareyi dokunduğumda geri normale dönüyor. Mecbur ya youtube da bir video açmam gerekiyor yada normal bir video o zaman olmuyor yüksek disk kullanımı. Kullanan işleme baktığımda system kullanıyor. Sizin SSD de ne kadar boş alan var kullandığınız için bilirsiniz. Windows ve bazı programlar için yeterlimidir hdd ise oyunlar için olacak. Hdd'de mekanik bir sorun olsa d ye yüklediğm oyunları oynayıncada olurdu sanırım ama oyun oynarken gayet makul seviyelerde bir takılma yok.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş