12. Sınıfta Açık Liseye Geçmek

Bu konuyu okuyanlar

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Bu sene açık liseye geçmek istiyorum. Derslerime daha fazla zaman ayırmak için ve okul puanımı yükseltmek için bunu düşünüyorum. Aynı zamanda sınıf ortamım berbat. Ben bir sene daha o sınıfta kalırsam kesin kafayı yerim tımarhaneye giderim. Belki sınıfım biraz daha iyi olsaydı açık lise fikrini düşünmeyebilirdim ama geçen seneki durumdan dolayı bunu düşünüyorum. Şu aralar çok depresyondayım ve psikolojim fena bozuk takıntılarım ve diğer şeylerden dolayı. Belki çalışamadığım günleri de bu şekilde boş zamanlarımda telafi edebilirim. Normalde şu 3 ayı gerçekten hep ders çalışarak geçirmeyi düşünüyordum ama maalesef psikolojim yüzünden derslerime adam akıllı çalışamadım. Sadece 1.5 ayı falan ders çalıştım. Açık liseye geçmek istediğimi duyanlar işte bir senen daha kalmış bu sene de git diyorlar. Ya da puanın düşer diyorlar. Başkası da açık liseden mezun olunca sıkıntı çekersin diyorlar. Anadolu lisesinden mezun olmak varken niye oradan olacaksın diyorlar. Yani anlayacağınız iki arada bir derede kalmış durumdayım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sınıfını değiştirmen mümkün değil mi? Açık lisede okul puanın yok gibi bişey herhalde tam emin değilim ama, öyle duymuştum...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sınıfını değiştirebilirsin.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Sınıfını değiştirmen mümkün değil mi? Açık lisede okul puanın yok gibi bişey herhalde tam emin değilim ama, öyle duymuştum...
Her yerde var diyor nasıl yok.

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://www.aciklise.gen.tr/genel/aol-okul-puani.html

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
LYS tercihde okul türleri

okul puanları.png

...

Her yerde var diyor nasıl yok.

https://www.aciklise.gen.tr/genel/aol-okul-puani.html
diploma notu ile okul başarısı farklı şeyler. Bir okul ne kadar başarılı ise o kadar yüksek katkısı olur sınav puanına...

Son düzenleme:

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Diploma notu 100 puansa okul başarı puanı 60 gelir bu açık lise ya da normal lise fark etmez.
Evet ama işin içine öğrenci kayırmaları filan girer, girmez deme... Okul içinde herkesin bildiği olağan şeyler bunlar. Okul birincleri çoğu okulda torpil ile belirlenir.İstisnalar ve kaliteli nitelikli okul sayısı azdır.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Orada fen liselerinin üniversitede daha başarılı olduğu anlatılıyor. Yanlış anlamışsın sen.

Evet ama işin içine öğrenci kayırmaları filan girer, girmez deme... Okul içinde herkesin bildiği olağan şeyler bunlar. Okul birincleri çoğu okulda torpil ile belirlenir.İstisnalar ve kaliteli nitelikli okul sayısı azdır.
Okul birincisi olmak bir şeyi değiştirmiyor. Sana daha fazla puan gelmiyor. Sadece öğretmenlerin gözünde iyi oluyorsun o kadar.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Orada fen liselerinin üniversitede daha başarılı olduğu anlatılıyor. Yanlış anlamışsın sen.

Okul birincisi olmak bir şeyi değiştirmiyor. Sana daha fazla puan gelmiyor. Sadece öğretmenlerin gözünde iyi oluyorsun o kadar.

uslubun hoş değil, ama ağırlıklı okul puanı kalkmış yeni sistemde...

2018 YKS TYT Puan Hesaplama Nasıl Olacak? | Takvim 2018

Okul birinceleri için ayrılmış kontenjanlar vardır, sadece onların tercihleri için ayrılmıştır. Bunu da dikkate almalısın.

Son düzenleme:

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
.

uslubun hoş değil, ama ağırlıklı okul puanı kalkmış yeni sistemde...

2018 YKS TYT Puan Hesaplama Nasıl Olacak? | Takvim 2018

Okul birinceleri için ayrılmış kontenjanlar vardır, sadece onların tercihleri için ayrılmıştır. Bunu da dikkate almalısın.
Artık ek puan diye bir şey yok ki. Orada öğretmen lisesi falan diyor. Öğretmen lisesi kalmadı artık.

Son düzenleme: