12.000₺'lik İş Bilgisayarı Yardımcı Olursanız Çok Minnettar Olurum.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Obsidyen

Üyecik
O zaman şu hesaplı ve 240 mm,yani çift radyatörlü sıvı soğutmayı al. Asusun küçük 120 mm sıvı soğutmasından daha ucuz ve çok daha güçlü.İşlemcin buz gibi çalışsın,ilerde overclock içinde elinde bulunsun. Fiatda ,corsair kalitesiyle,çok iyi.
Corsair Hydro Series H100x 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
Ayırdığınız vakit ve hızlı geri dönüşleriniz için tekrar teşekkür ederim hocam sistem önümüzdeki hafta içi hazır olacaktır büyük ihtimal mutlaka burayla paylaşacağım.

Obsidyen

Üyecik
Aynen hocam çeşitli yerlerden güvenilir adreslerden almayı planlıyorum

Obsidyen

Üyecik
Sistemi topladık fakat içerisine windows kuramadık windows yüklü belleği seçip açmaya çalıştığımızda dolum ekranında donuyor hiçbir tepki vermeden uzun süre o şekilde kalıyor ve kasa genel olarak çok ısınıyor ekran kartı ve işlemci üzerindeki soğutucu pompası dahil gereğinden fazla ısınmakta bu konu da yardımcı olabilir misiniz ben bu tarz sistemlerle uğraşan yerel bir firmaya verdim fakat çözemediler parçaların garantisi olduğu için de dokunmak istemediler. Birde görselde belirttiğim kısımdaki girişlerin bir kısmı boş kaldı bundan kaynaklı olabilir mi?
2018122014221165_src.png

Intel Core i7-9700K 3.60GHz 12MB Soket 1151 İşlemci (Fansız)

MSI GeForce RTX2060 Super Armor OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı

Gigabyte Z390 Aorus Elite Intel Z390 Express Soket 1151 DDR4 4266(O.C.)MHz ATX

Kingston Hyperx Predator 32 GB DDR4 3200 MHz CL16 (2x16GB)

Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3200MB M.2 SSD

FSP 700W Hydro Serisi 80+ Bronze Güç Kaynağı

CORSAIR Hydro Serisi H100X 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu

Msi MPG GUNGNIR 100D Temperli Cam ATX Gaming Bilgisayar Kasası

sistemin son hali bu şekilde birbirine uyumsuz bir parça olduğundan böyle yapmış olabilir mi?
yardımcı olursanız çok memnun olurum

Mesaj otomatik birleştirildi:

ÇOK KAPSAMLI BİR CEVAP :) Neyse başarılar.
Yanlış anlamanızı istemem konu başında yazdığım ilk metinde kullanacağım programları ve yapacağım işlerden bahsettiğim için kısa bir cevap yazdım

Obsidyen

Üyecik
.Makinayı kim topladı.
Ben topladım hocam uzun süre değiştirmek gerekmesin diye zorlayabildiğim kadar zorladım ana kartı ilk söylediğinizi aldım kasayıda sağlamlığından ötürü gungnir yaptım birleştirme işini de kendim yaptım.

met 35

Dekan
O kadar sıcaklık olmamasoı lazım. Soğutucunun fan ve pompa soketleri ayrıdır. İkisini de taktınmı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramleri hangi slotlara taktın. Biosa girebiliyormusun.

Obsidyen

Üyecik
Ekran kartındaki fanlar dahil olmak üzere tüm fanlar gerekinden yavaş ve ses çıkarmadan sadece dönüyorlar ramleri boş-dolu-boş-dolu şeklinde taktım biosa girip olması gereken bütün ayarlara değinebiliyorum biosda da ana kart bütün parçaları gösteriyor. sorunu araştırırken buna denk geldim bi bakar mısınız

acibademLee

Üyecik
Bir kere zaten kendin yapman hata
Eğer yanlış bir parça takmışsan büyük ihtimal bi 1000 2000 tl falan daha vermen gerekebilir sakın kendin yapma bilen bir kişiye yaptır ben öyle yapıp ramleri kırdım ama neyseki ddr2 ydi

met 35

Dekan
O video önemli değil. Tek 8 pin girişi 235 watt güce kadar müsaade eder. Eğer 4 pin 9900K gibi bi işlemcide overclock yapılırsa devreye sokulır. zATEN NETTE ARAŞTIRIRsan, 9700K yı sadece 8 pin ile kullananları görürsün.
Benim sorduğum pompanın güç kablosu idi. Onuda taktınmı. Biosa giriyorsa ,biosta iken donma yapmıyorsa sorun olmaması lazım. Belleğe windowsu rufus ilemi attın.rAMLERİ SÖK. DOLU BOŞ DOLU BOŞ OLARAK DENE. sONUCU Bİ HEMEN YAZ

Obsidyen

Üyecik
Pc şuan ofiste yarın ilk iş deneyip sonucu yazacağım ve Windows'u Rufus ile attım

Obsidyen

Üyecik
Problemi met 35 hocamla çözdük ufak tefek eksikler var onlarıda giderince test sonuçlarını ve problemin çözümünü detaylı bi şekilde açıklayacağım

stat counter