1080P için PS4 veya PS4 Pro

Bu konuyu okuyanlar

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Merhaba arkadaşlar şu sıralar PS4 alacağım amacım Exclusive oyunlar. 4K oynanmayacak, PS4 Pro çıkacak olan God of War, Horizon Zero Down, Spider-Man, Death Streanding, Days Gone gibi oyunlarda 1080P'de 60 FPS verir mi yoksa standart PS4 gibi mi oynatır? 60 FPS için fazladan ödemeye razıyım, eğer olmayacaksa boşuna Pro almayalım.

İkinci el bi kaç tane oyunla birlikte 1 TB PS4 1000 TL'ye var onu mu tavsiye edersiniz PS4 Pro mu?

tanser61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ps 4 30 fps oynatırken pro 60 fps sabit oynatabilir

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Merhaba arkadaşlar şu sıralar PS4 alacağım amacım Exclusive oyunlar. 4K oynanmayacak, PS4 Pro çıkacak olan God of War, Horizon Zero Down, Spider-Man, Death Streanding, Days Gone gibi oyunlarda 1080P'de 60 FPS verir mi yoksa standart PS4 gibi mi oynatır? 60 FPS için fazladan ödemeye razıyım, eğer olmayacaksa boşuna Pro almayalım.

İkinci el bi kaç tane oyunla birlikte 1 TB PS4 1000 TL'ye var onu mu tavsiye edersiniz PS4 Pro mu?

Geliştiricilerin elinde ama ek vakit kaybı olacak bu sebeple iki model için de sabit olur diye düşünüyorum kaldı ki 4k muhabbeti de bana göre para tuzağı zaman geçti fiyatlar düştü tekrar. Yükselmek için güncellediler beni oyun saracak oyun sardımı 720p olsa farketmez

Ama detaycı iseniz pro ya birçok oyun zaman içerisinde 4k upgrade getirecektir

4tv de ek külfet evde var ama 4k film yok piyasada olsa da çok pahalı netten zaten açılmıyor ben 1080 p de mutluyum

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Eğer 2sene geçmeden ps5 çıkarsa da bırakırım konsol işini çok zarar fazla lüks tüketim oluyor ben oyunlu 1 tb den yanayım

1699 â pro alsanız birde oyunlar çok masraf ps4 2 sene içinde 500lira değer kaybetti açıkçası o 2sene de ramesterd oynamaktan ciğerim soldu

Oyunlu ps4 tercihim tabi donanım takıntınız varsa yok fps düştü çıktı muhabbetine takılırsanız pro alın :)

Yada xbox alın psn plus â verdiğiniz paraya acımayın gold eaacses ile bir çok oyunu oynayın

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Eğer 2sene geçmeden ps5 çıkarsa da bırakırım konsol işini çok zarar fazla lüks tüketim oluyor ben oyunlu 1 tb den yanayım

1699 â pro alsanız birde oyunlar çok masraf ps4 2 sene içinde 500lira değer kaybetti açıkçası o 2sene de ramesterd oynamaktan ciğerim soldu

Oyunlu ps4 tercihim tabi donanım takıntınız varsa yok fps düştü çıktı muhabbetine takılırsanız pro alın :)

Yada xbox alın psn plus â verdiğiniz paraya acımayın gold eaacses ile bir çok oyunu oynayın
Kutulu sevdiğim oyunlar üstelik, God of War 3 Remastered, The Last of Us Remastered ve Uncharted Nathan Drake Collection bu üç oyunu da merak ediyorum ve benim için güzel bir fırsat gibi duruyor. Uncharted 4'ü de ikinci el bulurum bi yerden.

Bu üyelikler olmadan oyun oynamıyor mu? Ben kutulu alıp oynayıp satmak istiyorum, Single Player odaklı oyunlar oynayacağım. PC'de bile GTA V'i aldım hikayeyi oynayıp bıraktım multi bana göre değil. Kutulu oyunlar için üyelik gerekiyor mu?

tanser61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu yapacak donanım var evet ama üretici bunu yapacak mı o belli değil, PC gibi değil ki bu kitlerse 30'a yapacak bişey yine yok.
eğer takıntılı insansan ve fps düşüşleri oyunun grafiklerini takıyosan pro al ben fps için aldım düşüşler çok canımı sıkıyodu ve playstation oynamamıza rağmen kastırıyodu ps 4 pro aldım

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
eğer takıntılı insansan ve fps düşüşleri oyunun grafiklerini takıyosan pro al ben fps için aldım düşüşler çok canımı sıkıyodu ve playstation oynamamıza rağmen kastırıyodu ps 4 pro aldım
PS4 30FPS altına düşüyor mu?

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Kutulu sevdiğim oyunlar üstelik, God of War 3 Remastered, The Last of Us Remastered ve Uncharted Nathan Drake Collection bu üç oyunu da merak ediyorum ve benim için güzel bir fırsat gibi duruyor. Uncharted 4'ü de ikinci el bulurum bi yerden.

Bu üyelikler olmadan oyun oynamıyor mu? Ben kutulu alıp oynayıp satmak istiyorum, Single Player odaklı oyunlar oynayacağım. PC'de bile GTA V'i aldım hikayeyi oynayıp bıraktım multi bana göre değil. Kutulu oyunlar için üyelik gerekiyor mu?

Yok plus sadece online ve aylık ücretsiz oyun dan faydalanmak için

Misal xbox live gold bu ay sleeping dogs û ücretsiz verecek bu ücretsiz oyunları da gold veya plus oldu gu sürece oynayabilirsiniz

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
PS4 30FPS altına düşüyor mu?

Oyuna göre misal pro alsan eğer batman gibi oyun sıkıntılı çıkış yaparsa 60fps veremez yani dediğin gibi kendini şartlardır ma geliştirici elinde adamlar kitlerse pro da belli değeri geçemez normali de

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Daha açıklayıcı olması için ps blogda nioh ex oyununum çözünürlük seviyeleri belirtilmiş

PS Blog'dan Orijinal bilgiler:

PS4, Seçenek 1: Movie Mode
This mode focuses on resolution over frame rate, offering beautiful high resolution graphics with stable 30fps
(Bu mod frame rate üzerinden çözünürlüğe odaklanıyor, Güzel yüksek çözünürlüklü grafikler sabit 30fps de çalışıyor.)

PS4, Option 2: Action Mode
Here the emphasis is on frame rate, providing a stable 60fps
(Framerate odaklı, Sabit 60 fps sağlıyor)

PS4, Seçenek 3: Movie Mode (Variable frame rate)
Finally, this option provides high resolution graphics with a variable frame rate that may go over 30fps.
(Son olarak, bu mod yüksek çözünürlüklü grafikler ile birlikte 30fps ve üzerinde bir framerate sağlıyor)

PS4 Pro, HD display. Seçenek 1: Movie Mode
Stable 1920—1080 resolution with high quality anti-aliasing at 30fps
(Sabit 1920x1080p çözünürlük, yüksek kenar yumuşatması 30 fps'de)

PS4 Pro, HD display. Seçenek 2: Action Mode
Stable 1920—1080 resolution at 60fps
(Sabit 1920x1080p çözünürlük, 60 fps'de)

PS4 Pro, 4K TV Seçenek 1: Movie Mode
Stable 3840—2160 resolution at 30fps
(Sabit 3840x2160p çözünürlük, 30fps'de)

PS4 Pro, 4K TV. Seçenek 2: Action Mode
Stable 1920—1080 resolution at 60fps
(SAbit 1920x1080p çözünürlük, 60fps'de)

Igntr‘den alıntı bilgi

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Oyuna göre misal pro alsan eğer batman gibi oyun sıkıntılı çıkış yaparsa 60fps veremez yani dediğin gibi kendini şartlardır ma geliştirici elinde adamlar kitlerse pro da belli değeri geçemez normali de

Arkadaş FPS düşüşlerinden bahsetmiş de, normalde PS4 30 FPS sabit oynatır çoğu oyunu, 30'un altına düştüğü yerler de oluyor mu bunu merak ettim. PS4 30 FPS sabit veremeyecek kadar güçsüz mü?

Nioh Ex oyununda gösterdiğin örnekler güzel ama oyunların geneli buna uyacak mı, şimdiye kadar çıkan oyunlar olmasa bile şimdiden sonra çıkacak oyunlar 1080P 60 FPS modu kullanacak mı, bununla ilgili pek bilgi bulunmuyor. Mesela yeni God of War oyunu PS4'de 1080P 30 FPS, PS4 Pro'da 1080P 30 FPS ve 4K 30 FPS verecekse benim için bi anlamı olmaz Pro'nun.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Arkadaş FPS düşüşlerinden bahsetmiş de, normalde PS4 30 FPS sabit oynatır çoğu oyunu, 30'un altına düştüğü yerler de oluyor mu bunu merak ettim. PS4 30 FPS sabit veremeyecek kadar güçsüz mü?

Nioh Ex oyununda gösterdiğin örnekler güzel ama oyunların geneli buna uyacak mı, şimdiye kadar çıkan oyunlar olmasa bile şimdiden sonra çıkacak oyunlar 1080P 60 FPS modu kullanacak mı, bununla ilgili pek bilgi bulunmuyor. Mesela yeni God of War oyunu PS4'de 1080P 30 FPS, PS4 Pro'da 1080P 30 FPS ve 4K 30 FPS verecekse benim için bi anlamı olmaz Pro'nun.

İşte en başından belli bunu ifade etmeye çalışıyorum bunun garantisini kimse veremiyor geliştiricinin keyfi ne ister se öyle olur misal 4 k desteğini istiyen getirdi istemeyen uğraşmadı şimdi evet gelir dersek yalan olur gelmez dersek yine yalan olur garanti diyemeyiz

Ha fps sürekli sabit kalmıyor bi oyunda misal gta da 100 araba yı aynı anda patlat bi fps düşüşü oluyor ama kimi oyun da ne olursa olsun stabil oluyor

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ani bir kararla 900 TL'ye 1TB Standart kutu içeriği + Beyaz DS4 aldım. DS4'ler iyi durumdaysa onları da satarım elimde kullandığım bi DS4'üm var PC için aldığım.

Hadi hayırlısı bakalım.

Aldığım ürünün linki.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Ani bir kararla 900 TL'ye 1TB Standart kutu içeriği + Beyaz DS4 aldım. DS4'ler iyi durumdaysa onları da satarım elimde kullandığım bi DS4'üm var PC için aldığım.

Hadi hayırlısı bakalım.

Aldığım ürünün linki.
Hayırlı olsun bence çok iyi ds4 ler 100 er liradan gitse 700TL ye gelmiş olur kara cuma indirimi de var hazır oyun alacaksanız değerlendirin çok güzel indirimler oluyor

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hayırlı olsun bence çok iyi ds4 ler 100 er liradan gitse 700TL ye gelmiş olur kara cuma indirimi de var hazır oyun alacaksanız değerlendirin çok güzel indirimler oluyor
Teşekkürler. Oyunları da şimdilik ikinci el kutulu bakıyorum. Elinde kutulu varsa satabilirsin. :)

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Teşekkürler. Oyunları da şimdilik ikinci el kutulu bakıyorum. Elinde kutulu varsa satabilirsin. :)

Bi hafta önce deseydin çoğu ex oyun vardı birkaçını nakit sattım birkaç oyun arkadaşıma verdim para etmeyecek promo diskleri de ücretsiz isteyenlere dağıttım hep

Şimdi dijital alıyorum en güzeli :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bi hafta önce deseydin çoğu ex oyun vardı birkaçını nakit sattım birkaç oyun arkadaşıma verdim para etmeyecek promo diskleri de ücretsiz isteyenlere dağıttım hep

Şimdi dijital alıyorum en güzeli :)
Kutulu da digital de aynı fiyat olmuyor mu? Bir de sonradan satması kolay kutuluyu.
Sağlık olsun. :)

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Kutulu da digital de aynı fiyat olmuyor mu? Bir de sonradan satması kolay kutuluyu.
Sağlık olsun. :)

şöyle halo master cheif dijital 180 lira black firiday indiriminde 80 lira kutulu 195 lira kod olarak :D 23 lira :D

ben 8 liraya ac unity aldım misal kod olarak

veya ms store kara cuma indiriminde 15 liraya blcak flag aldım :D

kutulu elbette satış açısından daha iyi ama benim gibi fazla fırsat yoksa elinizde kalıyor hele ki gow ramesterd gibi port oyunlar çok değer kaybediyor

kutulu aldık 100 liraya 1-2 ay sorna 50 liraya düştü şimdi 40 liraya bile var kutulu alıyorsun sattığında adam parmak izi var diye laflanıyor o derece nefret eder oldum

en güzeli dijital hem yer kaplamıyor evde hem cizilme riski yok bir yere giderken hep yanında hele ki ms live da oyun kayıtların bile hesabında yedekleniyor

dijital de bazen ciddi anlamda indirim oluyor kutuluda da taksit olayı çok hoş :D ne bileyim ben üşeniyorum disk çıkar tak yok çizildi derdi üşeniyorum

aslında en güzeli nere ucuzsa oradan almak

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sende Xbox var sanırım :) Peki digital kod için nereleri tercih ediyorsun, Kinguin G2A gibi yerler var mı?
Bir de kutulu alınca yapılacak download daha az oluyor diye biliyorum, sadece güncelleme varsa o iniyor, doğru mu?

@Uber

Son düzenleme:

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Sende Xbox var sanırım :) Peki digital kod için nereleri tercih ediyorsun, Kinguin G2A gibi yerler var mı?
Bir de kutulu alınca yapılacak download daha az oluyor diye biliyorum, sadece güncelleme varsa o iniyor, doğru mu?

2 sene ps4 kullandım sonra oynayacak oyun kalmadı birde benim cihaz ilk çıkanlardan dı garnati bitti arıza başladı ısınma filan baktım iş çıkartacak takas ettim.

ben kinguin kullanıyorum g2a da iyidir ama kinguin daha rahat.

evet misal ben unty de 39+7 gb indiriyorum sen kutulu alırsan sadece 7 gb indiriyorsun.

eğer cihazda hiç oyun yoksa benim yöntem çok sıkıntı ama ben atıyorum forza horizon 3 var cihazda onu oynarken arka planda witcher3 iniyor ben öbür oyunda sıkılana kadar öbür oyun inmiş oluyor.

benim kazancım daha az ödüyorum
senin kazancın daha az bekliyorsun :D

29 liraya witcher 3aldım :D cihazı 1 gece dinlenme modunda bıraktım sabah inmişti :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
2 sene ps4 kullandım sonra oynayacak oyun kalmadı birde benim cihaz ilk çıkanlardan dı garnati bitti arıza başladı ısınma filan baktım iş çıkartacak takas ettim.

ben kinguin kullanıyorum g2a da iyidir ama kinguin daha rahat.

evet misal ben unty de 39+7 gb indiriyorum sen kutulu alırsan sadece 7 gb indiriyorsun.

eğer cihazda hiç oyun yoksa benim yöntem çok sıkıntı ama ben atıyorum forza horizon 3 var cihazda onu oynarken arka planda witcher3 iniyor ben öbür oyunda sıkılana kadar öbür oyun inmiş oluyor.

benim kazancım daha az ödüyorum
senin kazancın daha az bekliyorsun :D

29 liraya witcher 3aldım :D cihazı 1 gece dinlenme modunda bıraktım sabah inmişti :D

Witcher 3'ü falan iyi almışsın da ben pek ucuz oyun göremedim etrafta, çok iyi indirim olması gerek sanırım. Öyle indirimlerde ben de kutu diye diretmem tabiki.
Steam'e 2012'de falan giriş yapmıştım, PS4'ü de zamanla çözeriz. :)

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Witcher 3'ü falan iyi almışsın da ben pek ucuz oyun göremedim etrafta, çok iyi indirim olması gerek sanırım. Öyle indirimlerde ben de kutu diye diretmem tabiki.
Steam'e 2012'de falan giriş yapmıştım, PS4'ü de zamanla çözeriz. :)
çözersin 25 inde büyük indirimler olur bu ay ve yılbaşına kadar
genelde burada açıklanıyor
https://store.playstation.com/#!/tr-tr/fiyat-düşüşleri/cid=STORE-MSF75508-PRICEDROPSCHI

https://store.playstation.com/#!/tr-tr/haftanın-fırsatı/cid=STORE-MSF75508-DOTW2015
burada da haftalık indirimler geçen nfs 29 lira idi :D

takip edersen çok ucuza kaliteli oyunların olur ya bakma sen millet elektronik marketlerde görüp gözü korkuyor istanbulda yaşıyorsan orada daha rahat oyun satan yerler çok
bizim burada sayılı onlarda faiş fiyat çekiyor :D

bütün yabancı bayramlarını takip et :D geçen xbox da borderlands handsome collection bedava verildi 2 gün bi allahın kulu duymadı tr de 250 liralık set bedavaya geldi :D

Gezgin0ğ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ps4 slimde bu modlara nasıl ulaşacağım? Mümkün mü?