1080 Ekran Kartlı PC Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Herkese merhabalar gtx1080li pc toplamayı düşünüyorum aklımda bazı parçalar var yine de önerilerinizi bekliyorum sistemin taslağını atacağım yorumlarsanız sevinirim

Aerocool Cylon RGB Akrilik Panel USB 3.0 Siyah ATX Kasa Fiyatı (çok satılanlarda gördüm deneyimi olan var mı ?)

Everest Rampage RGB-850 850W 80 Plus Gold Sertifikalı RGB Fiyatı (
psu da kararsız kaldım fiyat olarak baya iyi geldi o yüzden bu psuyu seçtim)

MSI Z370-A PRO 4000MHz(OC) DDR4 Soket 1151 ATX Anakart Fiyatı

Intel Core i7-8700 4.60 GHz İşlemci Fiyatı - Taksit Seçenekleri

GALAX GeForce GTX 1080 8GB Ekran Kartı 80NSJ6DHL4EK - Nanokatalog

Corsair Dominator Platinum 16GB DDR4 4000Mhz RAM CMD16GX4M2E4000C19 - Nanokatalog (4000mhz cl19 sanırım daha iyi bi öneriniz var mı?)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Tam bütçeniz nedir? Ryzen sistemli toplasak çok daha iyi olur ayrıca.

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Tam bütçeniz nedir? Ryzen sistemli toplasak çok daha iyi olur ayrıca.
bütçe tam belli değil ama en uyguna en iyi performans iyi olur tabi ,neden ryzen acaba fps testlerinde daha düşük sonuçlar gördüm ama pek de bilgim yok açıkçası ryzen aleminden, f/p olduğu için mi ryzen dediniz

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
bütçe tam belli değil ama en uyguna en iyi performans iyi olur tabi ,neden ryzen acaba fps testlerinde daha düşük sonuçlar gördüm ama pek de bilgim yok açıkçası ryzen aleminden, f/p olduğu için mi ryzen dediniz
2. nesil Ryzen işlemciler çok başarılı ayrıca soketleri uzun ömürlü. Çoklu çekirdek performansı Intel'den çok önde çünkü içinde 8 çekirdek 16 iş parçacığı mevcut. Önbellek boyutu olsun, üretildiği nm boyutu olsun çok daha iyi bu yüzden tavsiyem Ryzen yönündedir. En azından ortalama bir bütçe söylerseniz ona yakın bir bilgisayar toplayabilirim. Bu arada monitör olmayacak değil mi?

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
2. nesil Ryzen işlemciler çok başarılı ayrıca soketleri uzun ömürlü. Çoklu çekirdek performansı Intel'den çok önde çünkü içinde 8 çekirdek 16 iş parçacığı mevcut. Önbellek boyutu olsun, üretildiği nm boyutu olsun çok daha iyi bu yüzden tavsiyem Ryzen yönündedir. En azından ortalama bir bütçe söylerseniz ona yakın bir bilgisayar toplayabilirim. Bu arada monitör olmayacak değil mi?
monitör ve depolama olmayacak 5 ila 9 arası diyelim(ne kadar uygun olursa o kadar daha iyi olur 9 max yani) ama 1080 i inceleyin 3k ekran kartı o olacak sanırım 3k ya daha iyi ekran kartı bulabilir miyiz ki rxlerden fps kaybetmeden

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Nanokatalog önermem ben. Kendileri stoktan teslim yapmayıp insanları uğraştırıyorlar. Fiyatlarının ucuz olmasına aldanmayın yani yoksa normal bir 1080 kartının fiyatı budur.

MSI GTX1080 GAMING 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı | ITOPYA

Buna göre bence 1080 yerine 1070 Ti daha iyi olacaktır. Hele de monitörünüzün çözünürlüğü FHD ise 1070 bile yeterli olur.

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Nanokatalog önermem ben. Kendileri stoktan teslim yapmayıp insanları uğraştırıyorlar. Fiyatlarının ucuz olmasına aldanmayın yani yoksa normal bir 1080 kartının fiyatı budur.

MSI GTX1080 GAMING 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı | ITOPYA

Buna göre bence 1080 yerine 1070 Ti daha iyi olacaktır. Hele de monitörünüzün çözünürlüğü FHD ise 1070 bile yeterli olur.
biliyorum ama elden alabilir miyim dedim evet dediler 3k ya satıyolar ben de anlamadım o işi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
biliyorum ama elden alabilir miyim dedim evet dediler 3k ya satıyolar ben de anlamadım o işi
Birçok kişiye böyle denilip mağdur edildi ben şahsen önermem. Buradan zaten şikayetlere bakarsanız hep tedarik ile alakalı şikayetler mevcut. Bilgisayar parçaları şakaya gelecek işler değildir güvenilir olması önemli bunun yanında satış sonrası destek de çok önemli.

Nano Katalog - Şikayetvar

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
tamam ozaman sizden bi öneri sistem alabilir miyim acaba 5-8 k arası

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
beni ryzen hakkında bilgilendirebilir misiniz neden onu tercih edeyim fps testlerinde bi avantajını göremedim yanlış hatırlamıyosam 4 sene daha aynı anakart ile işlemci uyumu olacakmış da yakın dönemde böyle bi pc alırsam işlemci değiştirmeyi düşünmem yani

---- Mesajlar birleştirildi ----

http://www.hepsiburada.com/everest-rampage-rgb-850-850w-80-plus-gold-sertifikali-rgb-ledli-full-moduler-power-supply-p-HBV000008KXBZ?magaza=Hepsiburada buarada bronz psu verim açısından kötü değil mi bunu önermez miydiniz

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
beni ryzen hakkında bilgilendirebilir misiniz neden onu tercih edeyim fps testlerinde bi avantajını göremedim yanlış hatırlamıyosam 4 sene daha aynı anakart ile işlemci uyumu olacakmış da yakın dönemde böyle bi pc alırsam işlemci değiştirmeyi düşünmem yani
Intel ile çoklu çekirdek karşılaştırmalarına bakarsanız çok daha net anlarsınız. Artık yeni çıkmış ve çıkacak olan oyunlarda tekli çekirdekten ziyada çoklu çekirdek performansı daha fazla önem taşır oldu. Buna örnek olarak PUBG, AC Origins, BF1, FarCry 5 gibi gibi daha gelecek bir sürü oyun mevcut. Ayrıca sadece oyun değil çoklu program çalıştırırken de daha fazla performans alırsınız. Bunun yanında Intel kısmında 8700K alırken yanında yaklaşık olarak 400-500 TL de sıvı soğutucu alınması gerektiğini hatırlatırım ki AMD kutusunda harika bir soğutucu barındırıyor.

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Intel ile çoklu çekirdek karşılaştırmalarına bakarsanız çok daha net anlarsınız. Artık yeni çıkmış ve çıkacak olan oyunlarda tekli çekirdekten ziyada çoklu çekirdek performansı daha fazla önem taşır oldu. Buna örnek olarak PUBG, AC Origins, BF1, FarCry 5 gibi gibi daha gelecek bir sürü oyun mevcut. Ayrıca sadece oyun değil çoklu program çalıştırırken de daha fazla performans alırsınız. Bunun yanında Intel kısmında 8700K alırken yanında yaklaşık olarak 400-500 TL de sıvı soğutucu alınması gerektiğini hatırlatırım ki AMD kutusunda harika bir soğutucu barındırıyor.
test sonuçları neden böyle ozaman yayın vs. de ryzen daha iyi ama fps değerleri intelin gerisinde kalıyor normal kullandımda

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
test sonuçları neden böyle ozaman yayın vs. de ryzen daha iyi ama fps değerleri intelin gerisinde kalıyor normal kullandımda
Ben araştırdığım, gözlemlediğim ve ciddi anlamda bu iş ile uğraşanlardan edindiğim bilgiler vasıtasıyla ürün öneririm. Youtube'dan 10 tane test getireyim hiçbiri birbirini tutmaz çünkü kullanılan bütün donanım aynı olmuyor olamazda zaten. Ben seçenek sunuyorum sen Intel alacağım dersen Intel sistemde toplarım benim için değişen bir şey olmaz sistemi ben almıyorum nasılsa. İçine hangisi siniyorsa onla toplayalım.

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben araştırdığım, gözlemlediğim ve ciddi anlamda bu iş ile uğraşanlardan edindiğim bilgiler vasıtasıyla ürün öneririm. Youtube'dan 10 tane test getireyim hiçbiri birbirini tutmaz çünkü kullanılan bütün donanım aynı olmuyor olamazda zaten. Ben seçenek sunuyorum sen Intel alacağım dersen Intel sistemde toplarım benim için değişen bir şey olmaz sistemi ben almıyorum nasılsa. İçine hangisi siniyorsa onla toplayalım.
bilmiyorum ya kararsız kaldım sen benim topladığım sistem hakkında ne düşünüyorsun intel toplayacağımı varsayarsak

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

amazon veya amazon de den ekran kartı alan tanıdığın var mı sıkıntı yaşamışlar mı

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
amazon veya amazon de den ekran kartı alan tanıdığın var mı sıkıntı yaşamışlar mı
Dolar ile kazanılmadığı sürece Amazondan ekran kartı alınmaz. Gümrük vergisi ile aynı fiyata denk gelir üstüne garantiden de feragat edersin.

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Dolar ile kazanılmadığı sürece Amazondan ekran kartı alınmaz. Gümrük vergisi ile aynı fiyata denk gelir üstüne garantiden de feragat edersin.

Merhaba rahatsız ediyorum ama hepsiburada daki indirimlerden sonra güncel bir önerin var mı acaba bir de 1080li sisteme 700w yeter mi sence ,ışıklı mışıklı olmasına gerek yok ışığa vereceğim para yerine performansı aynı veya daha iyi varsa ışıklı tercih etmem yani. Şimdiden teşekkürler :) bu sefer de intel toplayabilirsen makbule geçer (intel fanı oldum iyice :S)

MrKadir

Profesör
Reaksiyon puanı
371
Bence AMD topla

Bu arada guc kaynagi olarak corsair hx850i

Son mesajlar