1070 Ti sıcaklık sorunu

Bu konuyu okuyanlar

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaşlar ben daha yeni sistem topladım o yuzden oyun deneme fırsatım olmadı. elimde Life is strange befor the storm oyunu vardı onu oynayayım dedim ekran kartı sıcaklığı ultra ayarlarda 81-82 dereceyi gördü. fan ayarlarıyla oynadım ulaştığı maksimım sıcaklık 77-78 derece arasında oldu. bu sıcaklık değerleri normal mi? o oyunun çok yük bindirdiğini düşünmüyorum Msı afterburner programından baktığımda gpu kullanımı genellıkle 74-85 arası değişiyor. aldığım fps değerleri de 600ü görüyor zaten
clear.png
Bunda bir anormallik var mı? ya da ekran kartına zarar vermeden yapabileceğim bir test ? bir de ekran kartı neden %100 de calısmıyor? herhangi bi darboğaz da söz konusu değil. Ekran kartı modeli ''Inno3d 1070 ti twin x2'' bir sıkıntı varsa iade edicem ona göre sistem şu şekilde:

Ekli dosyalar

• ssa.JPG
    ssa.JPG
    56.2 KB · Görüntüleme: 724
  • ssad.JPG
    ssad.JPG
    60.7 KB · Görüntüleme: 411

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Sisteminizde soğutma durumu nasıl kasanızı ve hangi soğutucuları kullanıyorsunuz söylermisiniz? bu değerler hiç normal değil bu arada

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Öncelikle merhabalar
FPS yönünden hiçbir sorun yok ama ısı olarak gerçekten yüksek derecelere ulaşmış hemde Life is Strange gibi bir oyun için.Ekran kartınızın fanları düzgün çalışıyor mu?Herhangi bir takılma var mı?Driverlarınızın ve sisteminiz güncel değil mi?

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Öncelikle merhabalar
FPS yönünden hiçbir sorun yok ama ısı olarak gerçekten yüksek derecelere ulaşmış hemde Life is Strange gibi bir oyun için.Ekran kartınızın fanları düzgün çalışıyor mu?Herhangi bir takılma var mı?Driverlarınızın ve sisteminiz güncel değil mi?

her şey güncel. the evil within 2 indirdim onda full ayarlarda oynadım ulaştığım sıcaklık max 70 oldu sonrasında 65-66 arası seyretti. Fps ne kadar artarsa sıcaklığın da o kadar arttığını duydum. doğru mudur ? ekran kartı boşta sıcaklık da 30-31 derece. bir şey daha soracağım life is strange oynarken Vsync açtığım zaman 60 fps de sabit kalıyor zaten fps ama ekran kartının mhz değerlerine bakıyorum bir 700 lere iniyor 800 ve 900 lere çıkıyor sonra da 1600 lere çıkıyor. 1600e çıktığı zaman ekran kartının sıcaklığı artıyor. normal mi bu?

-

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sisteminizde soğutma durumu nasıl kasanızı ve hangi soğutucuları kullanıyorsunuz söylermisiniz? bu değerler hiç normal değil bu arada

Power Boost Deluxe Serisi VK-G1023S fanlar kendisi geldi üzerinde 2 tane içeri 1 tane dışa üfleyen fan var

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
The Evil Within 2 için aslında o değerler normal çünkü yüksek grafik isteyen oyunlar arasında sayılıyor sadece Life is Strange de biraz fazla ısınmış.Eğer bu değerler The Evil Within 2 içinde geçerli olsaydı o zaman bir sıkıntı var diyebilirdik.Yüksek grafik isteyen 1-2 oyun ile daha test etmenizi tavsiye ederim.Eğer bunlarda da değerler 65-70 civarı olursa sıkıntı yok demektir.

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
The Evil Within 2 için aslında o değerler normal çünkü yüksek grafik isteyen oyunlar arasında sayılıyor sadece Life is Strange de biraz fazla ısınmış.Eğer bu değerler The Evil Within 2 içinde geçerli olsaydı o zaman bir sıkıntı var diyebilirdik.Yüksek grafik isteyen 1-2 oyun ile daha test etmenizi tavsiye ederim.Eğer bunlarda da değerler 65-70 civarı olursa sıkıntı yok demektir.

hocam eyvallah önerebilir misin öyle bi oyun

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
oyun içi değerleri MSI Afterburner ile resim olarak paylaşabilir misin?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
her şey güncel. the evil within 2 indirdim onda full ayarlarda oynadım ulaştığım sıcaklık max 70 oldu sonrasında 65-66 arası seyretti. Fps ne kadar artarsa sıcaklığın da o kadar arttığını duydum. doğru mudur ? ekran kartı boşta sıcaklık da 30-31 derece. bir şey daha soracağım life is strange oynarken Vsync açtığım zaman 60 fps de sabit kalıyor zaten fps ama ekran kartının mhz değerlerine bakıyorum bir 700 lere iniyor 800 ve 900 lere çıkıyor sonra da 1600 lere çıkıyor. 1600e çıktığı zaman ekran kartının sıcaklığı artıyor. normal mi bu?

-

Power Boost Deluxe Serisi VK-G1023S fanlar kendisi geldi üzerinde 2 tane içeri 1 tane dışa üfleyen fan var

Kasanızda 5 tane fan yokmu? 2 si kasanın tavanında 2si önünde 1 taneside arkada egzoz olarak

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
oyun içi değerleri MSI Afterburner ile resim olarak paylaşabilir misin?
Merhaba,oyun içinde en fazla 73 ü gördüm. 1 saat kadar oynadım oyunu, genellikle 65-70 arasındaki değerler seyrediyor ama yer yer 70-71 e de çıktığı oluyor. Vsync açık oynuyorum bu arada. Fps düşüşleri meydana geliyor bazı sahnelerde ve bir de karakterlerin çok yakınına gelince sanki hani olur ya antenli televizyonlar sinyal ararken ekranda alttan üste doğru bir çizgi geçer işte öyle oluyor bunun sebebi nedir ? The evil within 2 ekran görüntüsüdür

Kasanızda 5 tane fan yokmu? 2 si kasanın tavanında 2si önünde 1 taneside arkada egzoz olarak

üstte fan yok şu an. önde 2 arkada 1 var

bunlar bazı görüntüler.

bunlar bazı görüntüler

Ekli dosyalar

• ff.jpg
    ff.jpg
    40.4 KB · Görüntüleme: 362
Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhaba,oyun içinde en fazla 73 ü gördüm. 1 saat kadar oynadım oyunu, genellikle 65-70 arasındaki değerler seyrediyor ama yer yer 70-71 e de çıktığı oluyor. Vsync açık oynuyorum bu arada. Fps düşüşleri meydana geliyor bazı sahnelerde ve bir de karakterlerin çok yakınına gelince sanki hani olur ya antenli televizyonlar sinyal ararken ekranda alttan üste doğru bir çizgi geçer işte öyle oluyor bunun sebebi nedir ? The evil within 2 ekran görüntüsüdür

üstte fan yok şu an. önde 2 arkada 1 var

bunlar bazı görüntüler.

bunlar bazı görüntüler

İçerdeki hava akımı çok ters sistem içerdeki sıcak havayı atamıyor ve daha çok ısınıyor lütfen tavana 2 tane dışarı üfleyen fan ekleyin ki sistemdeki ısı 10-20 derece daha çabuk düşebilsin

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
İçerdeki hava akımı çok ters sistem içerdeki sıcak havayı atamıyor ve daha çok ısınıyor lütfen tavana 2 tane dışarı üfleyen fan ekleyin ki sistemdeki ısı 10-20 derece daha çabuk düşebilsin

2 içeri 3 dışarı mı üflesin yani ?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
2 içeri 3 dışarı mı üflesin yani ?

Aynen aynı sorunu bende yaşadım 2 içeri 1 dışarı yaptığımda sistemim sosyal medyada falan takıldığımda 40 derecenin altına inmiyordu şuan 30 derece civarında

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
hocam maximumu kaç olur ? kaç dereceye çıktı mı endişelenmeliyim ?

eyvallah sağolasın. en kısa zamanda yapacağım

Boşta maksimum 40 dereceyi gördüğünde ve yük altında oyunlarda vs maksimum 75 dereceği gördüğü zaman kesinlikle bir aksilik vardır demektir