103 KG ile başladığım Spor Planı (Doğru yapıyor muyum bilenlerde gelsin)

Bu konuyu okuyanlar

ferrari091

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi günler,

Geçen hafta Salı gününde her öğlen kalkıp 45 dakika 1 saat gibi bir süre bisiklet sürüyorum eve geliyorum 50 tane mekik cekiyorum ardından cekebildigim kadar şinav 10-20 arası oluyor çoğu zaman bide 10 kg Dambil almayi düşünüyorum kollarımda çok yağ yok kas var ama 10 Kilo mu diye sormam doğru olur mu? Yani çok mu ağır gelip Şekilsiz bırakabilir mi? Bide yemeklerime dikkat ediyorum tatlı ve şekerli şeyler den uzak duruyorum. Sizce güzel mi planım?

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Herkese iyi günler,

Geçen hafta Salı gününde her öğlen kalkıp 45 dakika 1 saat gibi bir süre bisiklet sürüyorum eve geliyorum 50 tane mekik cekiyorum ardından cekebildigim kadar şinav 10-20 arası oluyor çoğu zaman bide 10 kg Dambil almayi düşünüyorum kollarımda çok yağ yok kas var ama 10 Kilo mu diye sormam doğru olur mu? Yani çok mu ağır gelip Şekilsiz bırakabilir mi? Bide yemeklerime dikkat ediyorum tatlı ve şekerli şeyler den uzak duruyorum. Sizce güzel mi planım?

Kaslarin cevap verebilmesi icin cok agirlik onemli degildir, az agirlik cok program onemlidir. Kaslarin cabuk yorulmamasi dolayisiyla da az agirlik ile uzun sure calisilmasi kaslarin daha saglikli ve kalici cevap verebilmesini saglar. 2 tane 5 kg'lik veya 10 kg'lik dambil alabilirsin. Tek parca olmasin. 1-2-4 kg'lik ayri ayri dambil halkasi alman daha mantikli olur.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Plakaları çıkartılabilen dambıl alırsan daha rahat olur. Hareketleri doğru yaparak 10 kg dambıl ile başlarsan zorlanırsın. 5 veya 6 kg ile başla 8 e çık ardından 10 a çıkarsın. Aşama aşama her şey.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Güzel planmış. Ben de uygulamayı düşünüyorum. Bisikleti sahilde şu milletin bisikletini bıraktığı yere bırakmayı düşünüyorum. Bu arada o kadar ağırlık çok değil mi ya? [MENTION=279733]goodtornado[/MENTION] nun dediği gibi az ağırlık çok egzersiz daha mantıklı.