1000TL altı telefon önerin lütfen(5.5inch ve üstü)

Bu konuyu okuyanlar

ProRokie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar.1000 tl alti telefon almak istiyorum. 5.5 inch ve ustu istiyorum. 2-3 sene beni goture bilecek telefon onerirmisiniz?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
O fiyat segmentine ve kriterlere bakılacak olursa biraz cins markalar alınır.

kadircimenelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben dd bu fiyata birşeyler arıyorum. General Mobile'ın daha önce Discovery cihazını kullandım. Soketinin sürekli bozulması ve kullanan arkadaşlarımın hemen hemen hepsinin sorun yaşaması beni soğuttu GM'dan. Discovery 2 kullanan arkadaşım vardı. Onu da dokunmatiği çok kötüydü. Onun için General Mobile'ı sildim kafadan.

Samsung, HTC veya Apple(2.el) alacağım dedim.

Apple'ın şarjının az gitmesinden dolayı vazgeçtim. Yoksa stabilite ve şıklık çok iyi.

Samsung şıklıktan kaybediyor bence. Şık telefonları da var ama bu fiyata çok da şık telefonu yok. Fiyat performans olarak da çok iyi değil.

HTC Desire 728 dual Sim'i gözüme kestirdim. Fakat bu telefonla Xiaomi Mi 4c arasında kaldım. Xiaomi'den biraz markasından dolayı çekiniyorum. Yoksa özellikler bakımından çok iyi. Özellikle batarya ve hızlı şarj özelliği benim için önemli. Fiyatı da 689TL.

Kamii07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben de GM5+ öneririm fakat SAR değeri biraz yüksek.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Asus zenfone 2 laser 5.5 yada 6 inç olabilir.İyi mı değil mi bilmiyorum ama bakmanı öneririm

ProRokie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Dogru sar degeri fazla cihazlar kullanmamak gerek ama, insan kendini tutamiyor iste :D
Ben mesela İphone 4s aldım yüksekti,artık piyasalarda bilinmeyen Çin'li şirketlerin cihazları var ama onlarda her ne kadar f/p olsa da Sar değeri sıkıntısı var.:(

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Lenovo k5 note,k5 plus,gm 5 plus(sorunlu telefon ama seçenekler Arasında bulunsun)100 tl daha çıkarsan mi5.
K5 note,büyük ekranlı,metal kasalı bir cihaz arayanlar için güzel bir tercih.Mtk işlemciden kaybediyor ama.
K5 plus güzel cihaz.Ortalama ekran boyutuna sahip (5 inç) snapdragon 616 kullanan bir cihaz.Ekran konusunda fiyat seviyesine göre (700 tl) 1080p ekranı falan var.Kamerası ortalama.Ucuza güzel telefon istersen alınır.300 tl cebinde kalır.
Gm 5 plus sorunlu,ama yazılım konusunda oldukça iyi.Android one kullanıyor.Dayanıklılık konusu sıkıntı sayılır,soket üzerine yarım metreden düşürüpte soket arızası yaşayanlar var.Onun dışında diğer her konuda ortalama,sınıfının üzerinde değil.
Xiaomi mi5 candır.1100 tl fiyata s820,3 gb ram,iyi bir kamera istiyorsanız alın.Sar Değeri evet biraz yüksek;ama Sınırı Geçmiyor.Aşırı telefon konuşması yapmıyorsanız bir şey olmaz.Sonuçta Xiaomi gayet kaliteli bir marka.Bunları çok dert etmene gerek yok.

ProRokie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenovo k5 note,k5 plus,gm 5 plus(sorunlu telefon ama seçenekler Arasında bulunsun)100 tl daha çıkarsan mi5.
K5 note,büyük ekranlı,metal kasalı bir cihaz arayanlar için güzel bir tercih.Mtk işlemciden kaybediyor ama.
K5 plus güzel cihaz.Ortalama ekran boyutuna sahip (5 inç) snapdragon 616 kullanan bir cihaz.Ekran konusunda fiyat seviyesine göre (700 tl) 1080p ekranı falan var.Kamerası ortalama.Ucuza güzel telefon istersen alınır.300 tl cebinde kalır.
Gm 5 plus sorunlu,ama yazılım konusunda oldukça iyi.Android one kullanıyor.Dayanıklılık konusu sıkıntı sayılır,soket üzerine yarım metreden düşürüpte soket arızası yaşayanlar var.Onun dışında diğer her konuda ortalama,sınıfının üzerinde değil.
Xiaomi mi5 candır.1100 tl fiyata s820,3 gb ram,iyi bir kamera istiyorsanız alın.Sar Değeri evet biraz yüksek;ama Sınırı Geçmiyor.Aşırı telefon konuşması yapmıyorsanız bir şey olmaz.Sonuçta Xiaomi gayet kaliteli bir marka.Bunları çok dert etmene gerek yok.
Telefonun cepde durmasindan zarar olmazmi peki