%100 Disk Kullanım Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

AnarşikPenguen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dddddddd.png
İyi akşamlar,
dün gece pc yi kullnırken aniden çöktü. Bi 3 dk civarı veri topladı ve kapanıp açıldı. Ancak açıldığından beri disk sürekli %100 gözüküyor ve bilgisayar bir şeyleri açarken aşırı yavaş. Sorun ne olabilir? Garantiye yollamam gerekir mi daha 2 ay oldu alalı ve 1 ay gitmesini istemiyorum pek. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Format atmanı tavsiye ederim.:)

muratbora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekli dosyayı görüntüle 9765 İyi akşamlar,
dün gece pc yi kullnırken aniden çöktü. Bi 3 dk civarı veri topladı ve kapanıp açıldı. Ancak açıldığından beri disk sürekli %100 gözüküyor ve bilgisayar bir şeyleri açarken aşırı yavaş. Sorun ne olabilir? Garantiye yollamam gerekir mi daha 2 ay oldu alalı ve 1 ay gitmesini istemiyorum pek. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Arkadaşlar ben 1,5 yıldır % 100 disk sorunu yaşıyordum, dosya silme, kopyalama ve proğram açma kapama vs tüm notebook işlemleri kasmaya başlamıştı. MICROSOFT'un hem Ingilizce hemde Türkçe destek sitesinde paylaştım sorunu, orada mühendislerin ve destek ekibinin tüm dediklerini yapmama rağmen sorunu bir türlü çözemedim. En son tavsiye olan format işine de girmedim, zira bu konuda fazla bilgim olmadığı için belgelerimi ve programları mı kaybederim düşüncesi ile...Bu gün bir yabancı forumda " aygıt yöneticisi > sistem aygıtları " altındaki tüm sekmelerin üzerine sağ tıklayarak " sürücüyü güncelleştir " işlemi yapılması tavsiye ediliyordu. Yaptım ve 2-3 bölümde güncelleştirmeler oldu ve bilgisayar yeniden başlatıldı, artık GÖREV YÖNETİCİ'inde % 100 disk uyarısı görmüyorum. Aranızda bu sorunu yaşayanlar varsa, öncelikle aygıt yöneticisi altında bulunan sistem aygıtları atındaki tüm bölümleri teker teker kontrol edip ( sağ tıklayarak + sürücüyü güncelleştir ) varsa güncelleştirmeleri yükleyiniz. Sorununuz % 100 çözülecektir.