10 yıl sonraki müthiş Türkiye - Bir dev doğuyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Scarneep

Asistan
Her yer inşaat sahası. Her yerr konutlar dikiliyor. Ki bu evler oturulmayacak cinsten. Alçak tavanlı küçük dar ve rahatlıktan önce komşularını düşünüyor insan istemeden. Onlar ev dikerken bizim dışa olan bağımlılığımız artıyor. Çiftçi değer görmüyor ve sonucunda tarım azalıyor. İç savaşın yaşandığı Suriye'den patates ithal ettik. Teknolojide yokuz. Varsak bile sadece askeriyede varız. Ama halk için kendi teknolojimizi çok zayıf görüyorum. Kaliteyi yakalayamadığımızdan hala yabancı markaları tercih ediyoruz. Aileler çocuklarına belirli meslekleri empoze etmeye çalışıyor. En azından çoğu için durum böyle. Gençlerin kendini keşfetmesi için imkanlar tanınmıyor. İyi oldukları bi' şeyler varsa da haberleri yok. Ayrıca bi yola koyulsalar destek göremedikleri de oluyor. İstisnalar kaideyi bozmaz diyorum. 10 senede de bu gelişimi görmüyorum açıkcası. Gönlüm milletimiz için iyisini diliyor. Bende sinema filmlerimde bunu anlatacağım. Her aile "October Sky" filmini oturup ailece izlesin bi.

Vieenx

Üyecik
Ben bunun olacağına yürekten inanıyorum.

Video linki :
yanlış olduğunu düşünüyorum milyarlarca lira dış borç varken nasıl olmasını bekliyorsunuz ve 2023 ün özelliği ne lozan diyorsanız lozan bitmeyecek ve en büyük 4. ekonomi olmuyoruz en büyük 4. merkeze sahip oluyoruz yani bir şey etkilemez

honline

Profesör
Hepsi hikaye kişi başı milli gelir isterse 100.000$ olsun halk şuan asgari ücrete 1404 ekmek mi alıyor 2023de onuda alamayacak
Şimdi ben gerçekleri söyledim diye vatan haini oldum dimi. TINN

mapavrili

Doçent
Ben ülkeme de milletime de inanıyorum ve başaracağız.içimizdeki Avrupa Amerika hayranı kesime rağmen başaracağız.

Vieenx

Üyecik
Ben ülkeme de milletime de inanıyorum ve başaracağız.içimizdeki Avrupa Amerika hayranı kesime rağmen başaracağız.

Eh konu 2023e kadar aktif olmayacak ama yanıldığınıza emin olabilirsiniz dış borçtan haberiniz var mı galiba el bebek gül bebek büyüdünüz eğer öyleyse biliniz ki o işler öyle değil

astegon

Profesör
Video'yu izlemedim. Ama 10 sene içerisinde olması muhtemel şeyler biraz karanlık. Bir kere ciddi anlamda ayrıştık. Bu saatten sonra birleşmemiz çok zor. Bu bile yeterli. Kendi kısır çatışmamızda yitip gideceğiz.

mapavrili

Doçent
Eh konu 2023e kadar aktif olmayacak ama yanıldığınıza emin olabilirsiniz dış borçtan haberiniz var mı galiba el bebek gül bebek büyüdünüz eğer öyleyse biliniz ki o işler öyle değil
Sen merak etme benim yaşım 48 ben bu ülkenin nerelerden bugünlere geldiğini senden çok daha iyi bildiğim için içim rahat.

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
yanlış olduğunu düşünüyorum milyarlarca lira dış borç varken nasıl olmasını bekliyorsunuz ve 2023 ün özelliği ne lozan diyorsanız lozan bitmeyecek ve en büyük 4. ekonomi olmuyoruz en büyük 4. merkeze sahip oluyoruz yani bir şey etkilemez
:) Dünya devleri trilyon dolarla nasıl büyük güç olabiliyorlar açıklar mısınız? Abd 16.5, Japonya 2+, Çin 3+ trilyon dolar mesela?

Vieenx

Üyecik
:) Dünya devleri trilyon dolarla nasıl büyük güç olabiliyorlar açıklar mısınız? Abd 16.5, Japonya 2+, Çin 3+ trilyon dolar mesela?
Biz onlardan borç alıyoruz onlara yakın zaman (20 yıl en az) yetişmemiz mümkün mü

---- Mesajlar birleştirildi ----

Unutma , bu yeni dediğin çağı bizler açtık yalnız😁
yeni çağ açıldıktan sonra çok değişti bayım

Son düzenleme:

root61

Profesör
Dış borçdan ağlayan vatandaş

Bana bir tane emekli emekli yakını göster " emekli maaşını " alamayan yani ödenilmeyen zamanında
bir tane memur göster
maaşını alamayan

sgk li olup
hastanelerden faydalanmayan?
İlacı verilmeyen?

Ben ilaç kutusunda 18 fiyat etiketi saydığım zamanları çok iyi hatırlıyorum. Ahkam kesme den önce ideolojik körlük gözlük lerinizi kaldirin çöpe atın.

Scarneep

Asistan
Dış borçdan ağlayan vatandaş

Bana bir tane emekli emekli yakını göster " emekli maaşını " alamayan yani ödenilmeyen zamanında
bir tane memur göster
maaşını alamayan

sgk li olup
hastanelerden faydalanmayan?
İlacı verilmeyen?

Ben ilaç kutusunda 18 fiyat etiketi saydığım zamanları çok iyi hatırlıyorum. Ahkam kesme den önce ideolojik körlük gözlük lerinizi kaldirin çöpe atın.
Bu kadar vergi öderken toplumca birde bunlar aksasaydı bari. Tek örnek vericem. Faturada kullandığım tutar 50 lira. Ben 100 ödüyorum.

Scarneep

Asistan
Geçende e-devlete girdim. Anında karşıma gss borcu çıktı. Ben en son 2015'de kendim için hastaneye gittim. Bir şey yapmadan etmeden 750 lira borcum çıktı .

stat counter