10 yıl sonraki müthiş Türkiye - Bir dev doğuyor

Bu konuyu okuyanlar

legolas4444

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Ben bunun olacağına yürekten inanıyorum.

Video linki :

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
İnşallah olur ama umudum her gün azalıyor.

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Her yer inşaat sahası. Her yerr konutlar dikiliyor. Ki bu evler oturulmayacak cinsten. Alçak tavanlı küçük dar ve rahatlıktan önce komşularını düşünüyor insan istemeden. Onlar ev dikerken bizim dışa olan bağımlılığımız artıyor. Çiftçi değer görmüyor ve sonucunda tarım azalıyor. İç savaşın yaşandığı Suriye'den patates ithal ettik. Teknolojide yokuz. Varsak bile sadece askeriyede varız. Ama halk için kendi teknolojimizi çok zayıf görüyorum. Kaliteyi yakalayamadığımızdan hala yabancı markaları tercih ediyoruz. Aileler çocuklarına belirli meslekleri empoze etmeye çalışıyor. En azından çoğu için durum böyle. Gençlerin kendini keşfetmesi için imkanlar tanınmıyor. İyi oldukları bi' şeyler varsa da haberleri yok. Ayrıca bi yola koyulsalar destek göremedikleri de oluyor. İstisnalar kaideyi bozmaz diyorum. 10 senede de bu gelişimi görmüyorum açıkcası. Gönlüm milletimiz için iyisini diliyor. Bende sinema filmlerimde bunu anlatacağım. Her aile "October Sky" filmini oturup ailece izlesin bi.

Vieenx

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben bunun olacağına yürekten inanıyorum.

Video linki :
yanlış olduğunu düşünüyorum milyarlarca lira dış borç varken nasıl olmasını bekliyorsunuz ve 2023 ün özelliği ne lozan diyorsanız lozan bitmeyecek ve en büyük 4. ekonomi olmuyoruz en büyük 4. merkeze sahip oluyoruz yani bir şey etkilemez

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Hepsi hikaye kişi başı milli gelir isterse 100.000$ olsun halk şuan asgari ücrete 1404 ekmek mi alıyor 2023de onuda alamayacak
Şimdi ben gerçekleri söyledim diye vatan haini oldum dimi. TINN

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Ben ülkeme de milletime de inanıyorum ve başaracağız.içimizdeki Avrupa Amerika hayranı kesime rağmen başaracağız.

Vieenx

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben ülkeme de milletime de inanıyorum ve başaracağız.içimizdeki Avrupa Amerika hayranı kesime rağmen başaracağız.

Eh konu 2023e kadar aktif olmayacak ama yanıldığınıza emin olabilirsiniz dış borçtan haberiniz var mı galiba el bebek gül bebek büyüdünüz eğer öyleyse biliniz ki o işler öyle değil

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Video'yu izlemedim. Ama 10 sene içerisinde olması muhtemel şeyler biraz karanlık. Bir kere ciddi anlamda ayrıştık. Bu saatten sonra birleşmemiz çok zor. Bu bile yeterli. Kendi kısır çatışmamızda yitip gideceğiz.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Eh konu 2023e kadar aktif olmayacak ama yanıldığınıza emin olabilirsiniz dış borçtan haberiniz var mı galiba el bebek gül bebek büyüdünüz eğer öyleyse biliniz ki o işler öyle değil
Sen merak etme benim yaşım 48 ben bu ülkenin nerelerden bugünlere geldiğini senden çok daha iyi bildiğim için içim rahat.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
yanlış olduğunu düşünüyorum milyarlarca lira dış borç varken nasıl olmasını bekliyorsunuz ve 2023 ün özelliği ne lozan diyorsanız lozan bitmeyecek ve en büyük 4. ekonomi olmuyoruz en büyük 4. merkeze sahip oluyoruz yani bir şey etkilemez

:) Dünya devleri trilyon dolarla nasıl büyük güç olabiliyorlar açıklar mısınız? Abd 16.5, Japonya 2+, Çin 3+ trilyon dolar mesela?

Vieenx

Asistan
Reaksiyon puanı
21
:) Dünya devleri trilyon dolarla nasıl büyük güç olabiliyorlar açıklar mısınız? Abd 16.5, Japonya 2+, Çin 3+ trilyon dolar mesela?

Biz onlardan borç alıyoruz onlara yakın zaman (20 yıl en az) yetişmemiz mümkün mü

---- Mesajlar birleştirildi ----

Unutma , bu yeni dediğin çağı bizler açtık yalnız?

yeni çağ açıldıktan sonra çok değişti bayım

Son düzenleme:

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Biz onlardan borç alıyoruz onlara yakın zaman (20 yıl en az) yetişmemiz mümkün mü

---- Mesajlar birleştirildi ----

yeni çağ açıldıktan sonra çok değişti bayım

:) Abd'nin bize 53 milyar dolar borcu var desem :D

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Dış borçdan ağlayan vatandaş

Bana bir tane emekli emekli yakını göster " emekli maaşını " alamayan yani ödenilmeyen zamanında
bir tane memur göster
maaşını alamayan

sgk li olup
hastanelerden faydalanmayan?
İlacı verilmeyen?

Ben ilaç kutusunda 18 fiyat etiketi saydığım zamanları çok iyi hatırlıyorum. Ahkam kesme den önce ideolojik körlük gözlük lerinizi kaldirin çöpe atın.

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Dış borçdan ağlayan vatandaş

Bana bir tane emekli emekli yakını göster " emekli maaşını " alamayan yani ödenilmeyen zamanında
bir tane memur göster
maaşını alamayan

sgk li olup
hastanelerden faydalanmayan?
İlacı verilmeyen?

Ben ilaç kutusunda 18 fiyat etiketi saydığım zamanları çok iyi hatırlıyorum. Ahkam kesme den önce ideolojik körlük gözlük lerinizi kaldirin çöpe atın.
Bu kadar vergi öderken toplumca birde bunlar aksasaydı bari. Tek örnek vericem. Faturada kullandığım tutar 50 lira. Ben 100 ödüyorum.

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Geçende e-devlete girdim. Anında karşıma gss borcu çıktı. Ben en son 2015'de kendim için hastaneye gittim. Bir şey yapmadan etmeden 750 lira borcum çıktı .

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
devlet vatandaşını yolma derdinde işleri güçleri yolmak.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
yakın zamanda kısa süre içerisinde bile 3.6 milyar dolar çinden borç aldık desem üstüne ülkenin 2 katı daha borcu var abdnin türkiyeye olan borcuna oranla desem
Demem o ki, borçsuz ülke yok, herkes birbirinden borç alıyor. ABD'nın Çin'e 2,3 ve Japonya'ya 3,1 trilyon dolar borcu var mesela. Adam battı mı? Hayır. Hala süper güç mü? EVET. Bunlar ekonominin normal olayları. Borç var, batıyoruz diyerek cahil vatandaşı gaza getiriyorlar sadece.

Vieenx

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Demem o ki, borçsuz ülke yok, herkes birbirinden borç alıyor. ABD'nın Çin'e 2,3 ve Japonya'ya 3,1 trilyon dolar borcu var mesela. Adam battı mı? Hayır. Hala süper güç mü? EVET. Bunlar ekonominin normal olayları. Borç var, batıyoruz diyerek cahil vatandaşı gaza getiriyorlar sadece.

ama onların ekonomisi ayakta artık ülkede sabitlilik yok bu da yatırımcılar için kötü bir şey yatırımcılar ülkeden ayrılıyorlar beyin göçleri vs var artık bir sözle bir kişi gözaltına alınıyor yatırımcı gelirmi sizce bırakın yabancıları yerli yatırımcılarımızı kaybediyoruz

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
20180731_113150.png

10 yıl sonra ne olacakta Türkiye şahlanacak? 16 yıldır kim vardıda şahlanamadı. Bu 10 yılda kim olacakta şahlanacak? 2023'te şahlandıracak olan neden 16 yıldır şahlandırmadı??

Cevap(!) Yav sen görmüyonmu. Adam çalışıyeah. Bu dolar vs ameriganın oyunu. Ekmek bir liraydı halen bir lira, eskidende 50 liralık benzin alıyordun şimdide 50 liralık alıyon. o_Oo_O

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Ekli dosyayı görüntüle 46602
10 yıl sonra ne olacakta Türkiye şahlanacak? 16 yıldır kim vardıda şahlanamadı. Bu 10 yılda kim olacakta şahlanacak? 2023'te şahlandıracak olan neden 16 yıldır şahlandırmadı??

Cevap(!) Yav sen görmüyonmu. Adam çalışıyeah. Bu dolar vs ameriganın oyunu. Ekmek bir liraydı halen bir lira, eskidende 50 liralık benzin alıyordun şimdide 50 liralık alıyon. o_Oo_O

80 yıldır ne yaptın ki?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
80 yıldır ne yaptın ki?
Haklısın 80 yıldır bir şey yapılmadı. Ama bu 16 yıldada 80 yıllık şeyler daha beter hale getirildi. Ülkeyi süsleyerek sizin gibilerin o_O gözünü tatmin etmeye çalıştılar. Ama bu sırada kusurlarıda halının altına süpürdüler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çin'in merkez bankasının rezerverlerinde 3 trilyon dolar var. Bakın altını falan boş geçin. 3trilyon dolar rezervi var adamların. Bakın Çin'in 3 trilyon dolar rezervi var. Adamların 3 trilyon dolar borcu olmuş ne yazar? Bunun daha altın rezervi var. 1840 ton altın rezervi var. Yaklaşık 72 trilyon dolarlık altın.
Amerika'nın borcunu bir kenara bırakın adam en kötü ihtimalle dolar basar öder.
Adamların 8133 ton altın rezervi var. 8133 ton bakın 8133 ton. Yaklaşık ,318 trilyon dolarlık altın rezervi.

Türkiye'nin 453milyar civarı borcu var. Altın rezervi 564 ton. Yani 24 trilyon dolarlık rezerv
Borçarl var dediğin ülkelerin varlıklarına bir bak önce. Borcu var dediğin Amerika, kendine kıyas aldığın amerikanın şirketlerine bir bak bakayım. Apple, Google, Microsoft, walmart, amazon, verizon, att, facebook
Samsung ve çinli bir şirket olmasa ilk 10 şirket tamamen amerikalı sen hala yok şöçye amerika yok böyle amerika çapı Ne Türkiye'nin alo.
Gerçekler bunlar. Empoze etmeye çalıştığınız yalnlar değil