10. Sınıfta Tıp için kaç saat çalışılmalı

Bu konuyu okuyanlar

Mentor51

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ben ilimdeki en iyi okula gidiyorum lgs de 6 mat 2fen yanlışım vardı. Şuam günlük 2-3 saat çalışıyorum sizce tıp kazanmak için ne kadar arttırmam lazım. Bu arada tıp derken şey cerrahpaşa hacettepe çapa medipol gibi. Her ne kadar 10 sınıf olsada paranın zor kazanıldığının farkındayım bu yüzden kendimi kurtarmak istiyorum tıpa girerek ayrıca istediğim mesleği de yapmış olacağım

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Düzenli bir şekilde günde 3 saat senin için gayet yeterli olacaktır. Konu eksiklerin var ise tamamla ama onları tamamlayacağım diye şimdiki konularını kaçırma. Yaz tatilin var ara tatillerin var şanslısın halledersin. Günlük tekrarlarını yap ve üstüne o konu ile ilgili bol bol soru çöz boll boll bak. Sonrasında denemeler al çöz denemelere katıl kendini gör.

Mentor51

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Düzenli bir şekilde günde 3 saat senin için gayet yeterli olacaktır. Konu eksiklerin var ise tamamla ama onları tamamlayacağım diye şimdiki konularını kaçırma. Yaz tatilin var ara tatillerin var şanslısın halledersin. Günlük tekrarlarını yap ve üstüne o konu ile ilgili bol bol soru çöz boll boll bak. Sonrasında denemeler al çöz denemelere katıl kendini gör.
Teşekkür ederim inşallah hedefim de olan beyin ve sinir cerrahlığına girerim

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
1. Önceliğin 10. sınıfı 10. sınıfta öğrenmek olsun . 9u da tekrarlaya tekrarlaya git .

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Anlayana 4 çok, anlamayana 24 bile yok.
Seni sen bil, onunda konuların üzerinden tekrar geçmen için uzun bir süre var. Kendini yormayacak kadar anladığın gibi çalışman güzel olacaktır. Ezbere gitme, düzen her şeyin başı. Düzenini kur, saatli çalış.

Mentor51

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Anlayana 4 çok, anlamayana 24 bile yok.
Seni sen bil, onunda konuların üzerinden tekrar geçmen için uzun bir süre var. Kendini yormayacak kadar anladığın gibi çalışman güzel olacaktır. Ezbere gitme, düzen her şeyin başı. Düzenini kur, saatli çalış.
Çok teşekkür ederim