10.sınıfta nasıl ders çalışılmalı ?

Bu konuyu okuyanlar

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
merhabalar öncelikle . ben 10.sınıf öğrencisiyim mf seçicem hedefim bilgisayar müh. odtü vb iyi bir üniversite yani nasıl çalışmalıyım şuan tek yaptığım okuldan gelince mat ve fizik tekrar ediyorum onun dışında hep oyun yada dizi :D ne yapmalıyım nasıl çalışmalıyım nasıl başlamalıyım taktik tavsiye ?

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Bu son senen tadını çıkar. Dersle kafanı bozma. 11de LYS ve 11. Sınıf çalışacaksın. 12 Allaha emanet. O yüzden tadını çıkar.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,363
Matematiği sakın aksatma herşeyin kilidi o derse bağlı diğer derslere çok çalış elinde çok telefon bulundurup oyalanma pc yi de bırak konu tekrarı yap istediğin başarıyı elde edersin

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Matematiği sakın aksatma herşeyin kilidi o derse bağlı diğer derslere çok çalış elinde çok telefon bulundurup oyalanma pc yi de bırak konu tekrarı yap istediğin başarıyı elde edersin
PC yi bırak mı? Dostum 11 de oynayamayacak 12 de elini süremeyecek. Bu çocuk 3 sene Pc ye oturmayacak mı? Ben Fen lisesindeyim ona rağmen arada PC ye oturuyorum.

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
okul kurslarındada mat fizik seçtim en azından bi nebze ders çalıştırmış olur bu hafta gidip iki dersede soru bankası alıcam işlediğimiz konulara göz gezdirip 10-20 soru çözmeye çalışıcam özellikle matematik için sizin farklı bir tavsiyeniz varmı
--- Gönderi Güncellendi ---
PC yi bırak mı? Dostum 11 de oynayamayacak 12 de elini süremeyecek. Bu çocuk 3 sene Pc ye oturmayacak mı? Ben Fen lisesindeyim ona rağmen arada PC ye oturuyorum.
zaten öyle birşey yapabilmem mümkün değil bağımlı bi insanım günde 4-5 saat oynayan biriyim birden kesemem

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,363

Sendeki zeka onda olsaydı şuan zaten nasıl çalışmalıyım diye soru sormazdı Pc de oyun oynamak okul vakitleri vakit kaybı yaz ayında ne yaparsa yapsın özgür ama bu aylar bırakmalı yoksa hiç toparlayamacak bir dersi kaçırıp öğrenenemediğin zaman zor gelecek boşverecen boşverince sınav günleri pişman olacaksın istediğin başarıyı elde edemezsen Üniversite okumayamazsın okumayazsan diploma olmaz her işe giremezsin bu da büyük bir zaman kaybı ömründen 8 sene falan çöpe atmış olursun madem yapabiliyorsanız kendinize çok güveniyorsanız açıktan okup sınavlara girersiniz kafanız rahat olur masraf falan kalmaz istediğin zaman istediğini yaparsın

YKSliyimbendeartik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
pc vakit kaybına katılmıyorum. benim kız arkadaşım internet üzerinden Raunt diye bir üniversite hazırlık sitesinde çalışıyor. zehir gibi oldu.
ben de babamla konuştum en kısa sürede iyi bir ekranı olan bilgisayar alıp calısmaya başlacam.