1 saatte 5000 sevap

Bu konuyu okuyanlar

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Arkadaşlar 2-3 gün önce bişey öğrendim ve gerçekten çok pişman oldum...Günde en az salavat getiren mahluk Eşek miş ve oda her gün 500 salavat getirirmiş...Bunu öğrendikten sonra biraz araştırdım ve bakın neler öğrendim...Sevap kazanmak çok kolaymış aslında...

Salavat-ı Şerif: "Allahumme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin ve Alâ Ali Seyyidina Muhammed."

1. “Kim bana bir defa salât getirirse, Allah da ona on salât getirir ve on günahını affeder; on derece yükseltir.” (Nesei, Sehv, 55)

2. “Kim bana tek bir defa salât u selâm getirirse, Allah da ona
on defa salât eder.” (Dâvud, Vitr, 26; Dârimî, Rikâk, 58)

3. "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavât okuyandır." [Tirmizi, Salât 357]

• "Kim sabahları üzerime onar defa Salâvat getirirse kırk senelik günahı silinir."

• "Cuma günü üzerime yüz defa Salâvat getirenin seksen yıllık hatalarını Allah (c.c.) affeder."

• "Üzerime Cuma günü veya gecesi yüz defa Salâvat okuyan kimsenin yüz türlü haceti kabul edilir."

• "Bin defa üzerime Salâvat getiren ölmeden önce cennetle müjdelenir."

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
500 defa salavat getirmek 1 saat filan sürüyo arkadaşlar ama ben 100 er 100 er çekiyorum gün içinde aklıma geldikçe ve 10-15 dakika telefondaki sayaçla sayıyorum...Üstelik çekerken her seferinde abdest almanıza gerek yok gusül olması yeterli...İnanın işleriniz daha yolunda gitmeye başlayacak...

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Bug sanırım. Öyle bir başlık atılmış ki.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Nasıl kolay kazanıldığını anlatmak için yazdım...

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Başlığa bakınca aklıma cheat engine de hile yaptığım oyunlar aklıma geldi. 1 saatte 5000 Elmas -_-

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Her gün 500 adet çekiyorum çok şükür...100 defada sayaç başa dönüyo yani 115 defa 100 salavat çektim...Toplamda 11,500 salavat yapıyo eee 1 salavatında 10 sevap olduğunu biliyoruz yani 115,000 sevabım var maşallah :) Arkadaşlar dünya malı dünyada kalacak tamam yaşamak için çalışacaz kazanacaz ama ahiret içinde çalışmak gerek...

image.png

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
sevabın sayısı mı olurmuş? (haşa) Yaradan ile pazarlık mı yapıyoruz? Hadislerin sahihliğini de araştırmak lazım ayrıyeten, özellikle kalın yazılmış olanları.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
"Günde en az salavat getiren mahluk Eşek miş ve oda her gün 500 salavat getirirmiş" Biraz sallamasyon geldi.

MainState

Asistan
Reaksiyon puanı
51
aslında bu da iyiymiş de mantıken düşününce 1.000 defa salavat getirirsek cennet zaten müjdeleniyor ne gerek var o zaman 11 bin adet salavata bin tane salavat çek otur :)

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
sevabın sayısı mı olurmuş? (haşa) Yaradan ile pazarlık mı yapıyoruz? Hadislerin sahihliğini de araştırmak lazım ayrıyeten, özellikle kalın yazılmış olanları.
Pazarlık ettiğimiz yok çok şükür...O bize emretmiş bi kolaylık söylemiş sevabıda şu kadar demiş biz de yerine getirmeye çalışıyoruz hepsi bu...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
"Günde en az salavat getiren mahluk Eşek miş ve oda her gün 500 salavat getirirmiş" Biraz sallamasyon geldi.
Valla ben duyduğumu yazdım ve bi imam söyledi bunu...Ona da inanmayacaksak artık kime inanalım...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
aslında bu da iyiymiş de mantıken düşününce 1.000 defa salavat getirirsek cennet zaten müjdeleniyor ne gerek var o zaman 11 bin adet salavata bin tane salavat çek otur :)
Cennete girmek keşke o kadar kolay olsaydı...Ben ahiretteki derecemi arttırmak için sayıyı arttırıyorum sen istersen 1000 tane çek bırak orası sana kalmış...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Gecerli hicbir kaynagi yok bu sözün. Hayvanlarin salavat getirdigini de ilk kez sizden duyuyorum sahsen.
Bende imamdan duydum ilk defa...Belki de konunun önemini anlatmak için böyle bişey söylemiştir tam bilmiyorum ama eğer öyle bişey varsa yani kesinse o zaman yazık gerçekten bize...Ben ilk duyduğumda şok oldum bu kadar önemli bişeyi bu zamana kadar nasıl duymadım diye...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Burdan yazıp gönderecem inşallah cevap gelirse yine burada paylaşırım...

Adsız.jpg

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
KAİNATTA BULUNAN TÜM MAHLUKAT PEYGAMBER EFENDİMİZİ BİR SIR İLE TANIRLAR

Hazret-i Mevlânâ ne güzel söyler:

“Taş parçalarının azîz Peygamber Efendimiz’e ve asânın da Hazret-i Mûsâ’ya itaat etmeleri, diğer cansız sandığımız varlıkların da Hakk’ın emrine nasıl boyun eğdiklerini haber verir.

Onlar derler ki: «Biz Allâh’ı biliyoruz ve O’na itaat ediyoruz. Biz rastgele yaratılmış boş şeyler değiliz. Biz hepimiz Kızıldeniz’e benzeriz. O, deniz olduğu hâlde batırıp boğacağı Firavun ile İsrâiloğulları’nı tanıyıp ayırt etti.»

Nerede bir ağaç ve taş varsa, Hazret-i Mustafâ’yı görünce apaçık selâm vermişti ya. İşte cansız bildiğin her şeyin de canlı olduklarını böylece bil!..”

Yâni sadece insanlar ve cinler değil, hayvânat ve hattâ cemâdâta kadar bütün varlıklar, yüzü suyu hürmetine yaratıldıkları Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’i ilâhî bir sır ile tanırlar. O’na sonsuz bir muhabbetle kayıtsız şartsız itaat ederler. Fakat dünya hayatındaki imtihan sırrına binâen insanoğlunun gözlerine çekilen gayb perdesi, bunun fark edilmesine çoğu zaman mânî olur. Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in bizleri gafletten uyandırıcı şu hadîs-i şerîfleri ne kadar ibretlidir:

ALLAH RASULÜ’NÜ TANIMAK VE İTAAT ETMEK SADECE İNSANA ÖZGÜ DEĞİLDİR

Cinlerin ve insanların isyankâr olanları dışında, yerde ve göklerde bulunan bütün varlıklar, benim, Allâh’ın Rasûlü olduğumu bilirler.” (Ahmed bin Hanbel, Müsned, III, 310)

Bu da gösteriyor ki Allah ve Rasûl’ünü tanıyıp itaat etme keyfiyeti sâdece insana mahsus değildir.

Link: İNSANOĞLU DIŞINDA CANLI VE CANSIZ MAHLUKAT ALLAH’I BİLEBİLİR Mİ? | İslam ve İhsan