1 MS GTG bilgisi olan bekleniyor.

• Konuyu başlatan Deleted member 216045
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
biraz önce bu monitörü aldım
bi adamda 2. el satıordu satan adam dediki 1 ms griden griyemi evet dedim
geçmiş olsun dedi 5 ms dir dedi o
bilgisi olan birisini bekliyorum
eğer öyleyse geri vericem.

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
monitör alırken tepki süresine kafayı takma tüm led monitörler 5 ms dir. 1 ms, 2 ms yazanlar griden griye tepki süresini yazıyorlar. oysaki normal tepki süresi siyahtan siyahadır. ips monitörlerde ise tepki süresi tam emin değilim ya 7 ms idi yada 14 ms. bendeki samsung monitörün tepki süresi 2 ms gtg ama arkadaşımdaki 27 inç asus ips monitörün tepki süresi 5 ms gtg iken sanki onun monitöründe oyun oynarken daha akıcı geliyor bana. ayrıca onun ips monitörünü kullandıktan sonra benim monitörün renkleri çok kötü görünmeye başladı bana :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şimdi monitör alsaydım kesinlikle ips panel monitör alırdım.

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açtıgın konulardan anladıgım kadarıyla bu mobitörle için rahat etmedı bıze sorup rahatlatmaya çalışıyorsun biraz kendini sanırım.

Git İade et Paranı Al Üstüne birazcık ekle bunu al.

http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...ed-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64855

IPS Paneli Var
50 Milyon Konrtrast Oranı Var
5 MS Tepki Süresi Var. (IPS Paneller İçin Gayet iyi 14 e Kadar Çıkıyor)

Gözümüz 120 Hz Lik Bir Video Oynatımında Gözümüz 8.6 MiliSaniyelik Tepki Verir.

Senin Aldıgın Asus Ta Benım Önerdiğim AOC Ta 60 Hz Yani Maximum 60 FPS Alıcan Gözünün Tepki Süreside Azalıcak 17.2 MiliSaniye falan olucak 5 MiliSaniyede Oldukça Yeterli Gelecektir .

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Açtıgın konulardan anladıgım kadarıyla bu mobitörle için rahat etmedı bıze sorup rahatlatmaya çalışıyorsun biraz kendini sanırım.

Git İade et Paranı Al Üstüne birazcık ekle bunu al.

http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...ed-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64855

IPS Paneli Var
50 Milyon Konrtrast Oranı Var
5 MS Tepki Süresi Var. (IPS Paneller İçin Gayet iyi 14 e Kadar Çıkıyor)

Gözümüz 120 Hz Lik Bir Video Oynatımında Gözümüz 8.6 MiliSaniyelik Tepki Verir.

Senin Aldıgın Asus Ta Benım Önerdiğim AOC Ta 60 Hz Yani Maximum 60 FPS Alıcan Gözünün Tepki Süreside Azalıcak 17.2 MiliSaniye falan olucak 5 MiliSaniyede Oldukça Yeterli Gelecektir .
hocam ips le bnmki arasnda ne fark var?
ben suan aşırı derecede memnunum monitörümden.

edit: hayatımda böyle canlı renk ne gördüm nede gördüm.

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam ips le bnmki arasnda ne fark var?
ben suan aşırı derecede memnunum monitörümden.

edit: hayatımda böyle canlı renk ne gördüm nede gördüm.

IPS DE daha canlı daha kaliteli renkler görürsün ve farklı acılardan izlediginde renk değişikligi veya ekranı görememe problemi yasamazsın.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
IPS DE daha canlı daha kaliteli renkler görürsün ve farklı acılardan izlediginde renk değişikligi veya ekranı görememe problemi yasamazsın.
farklı açıdan bakmamda 80 milyon konstrastlı asusdan dahamı ii görntü alrm?

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
farklı açıdan bakmamda 80 milyon konstrastlı asusdan dahamı ii görntü alrm?

Kontrast:Görüntüdeki en parlak bölüm ile en karanlık bölüm arasındaki farka denir. Eğer bir ekran 100cd/m[SUP]2[/SUP]’lik bir parlak beyaz ölçümüne ve 1cd/m[SUP]2[/SUP]’lik bir siyah ölçümüne sahipse kontrast 100:1 oranında kaydedilir. Siyah ve beyaz arasındaki kontrast aralığı genişledikçe, iki uç arasındaki gri tonlar ya da ara seviyeler daha rahat görülür. Aradaki değer ne kadar fazla olursa görüntünün canlılığı okadar iyi olur.

Kontrast la ne alakası var anlamadım ben simdi görüntü açısının sanırım bılmıyordun ne oldugunu kontrast ın Panel IPS ise iyidir anlayacağın :)

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Kontrast:Görüntüdeki en parlak bölüm ile en karanlık bölüm arasındaki farka denir. Eğer bir ekran 100cd/m[SUP]2[/SUP]’lik bir parlak beyaz ölçümüne ve 1cd/m[SUP]2[/SUP]’lik bir siyah ölçümüne sahipse kontrast 100:1 oranında kaydedilir. Siyah ve beyaz arasındaki kontrast aralığı genişledikçe, iki uç arasındaki gri tonlar ya da ara seviyeler daha rahat görülür. Aradaki değer ne kadar fazla olursa görüntünün canlılığı okadar iyi olur.

Kontrast la ne alakası var anlamadım ben simdi görüntü açısının sanırım bılmıyordun ne oldugunu kontrast ın Panel IPS ise iyidir anlayacağın :)
ips nin ne oldnu bliorm
sadece konstrastı sordum.
önerdiğin monitör 5 ms gtg mi?

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ips nin ne oldnu bliorm
sadece konstrastı sordum.
önerdiğin monitör 5 ms gtg mi?

İnsan Gözü 120 Hz lik bir Görüntüyü işlemek için 8.65 Ms lik bir ana ihtiyaç duyar senin aldıgın ve benim önerdiğim monitör 60 Hz Yani Hiç Bir Sıkıntı Olmaz Göz Görüntü Daha yavaş diye daha yavaş izler 5 MS GTG mi benim önerdiğim bilmiyorum öyle olsa bile senin fark edemeyeceğin bir MiliSaniye Aralıgı oldugu için bir sıkıntı yok.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
İnsan Gözü 120 Hz lik bir Görüntüyü işlemek için 8.65 Ms lik bir ana ihtiyaç duyar senin aldıgın ve benim önerdiğim monitör 60 Hz Yani Hiç Bir Sıkıntı Olmaz Göz Görüntü Daha yavaş diye daha yavaş izler 5 MS GTG mi benim önerdiğim bilmiyorum öyle olsa bile senin fark edemeyeceğin bir MiliSaniye Aralıgı oldugu için bir sıkıntı yok.
tşk ettm tavsie ettiğin için asusdan çok memnunum bide sallanmasa ii olrdu ama duvara montalıcam D:

Son mesajlar