1 milyon Android telefon tehlikede!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru

Gooligan adı verilen Android tabanlı bir zararlı yazılım ailesinin, 1 milyon cihazı ve Google hesabını tehlikeye attığı ortaya çıktı. Peki, bu zararlı yazılım hangi cihazları etkiliyor?

Cihazınızda Googligan'a ait bir iz tespit ettiniz mi?

Son düzenleme:

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20

Gooligan adı verilen Android tabanlı bir zararlı yazılım ailesinin, 1 milyon cihazı ve Google hesabını tehlikeye attığı ortaya çıktı. Peki, bu zararlı yazılım hangi cihazları etkiliyor?

Cihazınızda Googligan'a ait bir iz tespit ettiniz mi?

Yaw abi bırakın şu virüs korkusunu geçin iOS A tepe tepe kullanın elimde iPhone 4s var ve hala yüksek grafikte mortal kombat x oynuyorum :)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Özgürlükçü mağaza dediler anladım açık kaynak kodlu isletim sistemi dediler anladım peki bu virüsler neyin nesi?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Virüslere karşı, telefonumda kılıf kullanıyorum..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sonra oyundan çıkarken deli gibi donmalar, beklenmedik hareketler, telefon kafayı yiyordu hocam yapma
Nerden biliyorsun?
Ben 2.5 sene root rom işlerine girmeden stok romlar rahat s4 mini kullanabildigim için gittim gear s2 aldım
Kendi hatamla s4 mini anakartını yaktığım için s7ye geçtim yoksa niyetim yoktu
O yüzden boş boş konuşmaya iftira atmaya gerek yok. Ben kullandım o cihazı siz değil.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Sızma değil beni buraya büyükannem gönderdi:) ayrıca ben Buraya gelirken Hakkı Reis bana hoşgeldin Meksikalı olarak bi mesaj attı bil istedim dostum :D:D:D:D
Demek çalıştığın departmanın sorumlusunun kod adı büyükanne çaktım köfteyi,neyse konu dışına çıkmayalım.:D;)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Halktan Biri ⒽⓊⓁⓀ O zaman Apple'a geçmeleri daha mantıklı olur.;)
Tam olarak anlayamadım.Ne yani Apple çok mu güvenli(!).Ne İOS ne Android çok güvenli değil bence.Hem internette ara ara haberleri yapılır.Yok iPhone bir mesaj ile hacklenebilir yok milyonlarca Android telefon tehlike altında diye.Diyorum ki yukardıkaki mesajımın birinde paylaştığım linkte Meizu Pro 5 Ubuntu Edition adlı telefon vardı.Bu telefonun işletim sistemi Ubuntu.Ubuntu bir Linux işletim sistemidir ve güzel bir işletim sistemidir.İnşallah ileride Ubuntu'lu akıllı telefonlar İOS ve Android'e kafa tutabilecek bir uygulama mağazasına(mağaza derken içi popüler oyun ve uygulamalarla dolu olarak) ,çok iyi özelliklere ve RAM'i fazla tüketmeyen kararlı bir yapıya sahip olur da şu virüslerden kurtuluruz İnşallah.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Kafanızı kullandıktan sonra hiçbir şey olmaz.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Kafanızı kullandıktan sonra hiçbir şey olmaz.
Aklımı kullanıyorum, telefonuma kılıf takıyorum.. Bilgisayara ne takıyorsun dersen, onu kafama bile takmıyorum.. :D 99'dan beri bilgisayar kullanırım daha 1 kez çökmedi. O kadar sök/tak yaptım ama daha hiç bozduğum da olmadı.. Millet nasıl bozuyor, nasıl çökertiyor? merak etmiyor değilim hani..

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Tabiki telefonu veya bilgisyarı dikkatli bir şekilde kullanırsak bu tür sorunlardan korunabiliriz.
Benim arkadaşın telefonuna dün mesaj geldi messenger'dan mesajdaki linke tıkladı gerekli bilgileri girdi Facebook ve İnstagram hesabı Hack'lendi ve silindi yani bazen kişiye de bağlı.:)