1 Megabyte, Kaç YTL?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
2 Haz 2005
Mesajlar
13,726
Puanları
113
Konum
İstanbul
Operatörlerin sunduğu tarifeler, kullanıcıları şaşırtabiliyor. Yurtdışından e-postalarınıza bakmak isterseniz, faturanıza bakmak istemeyeceksiniz.


Microsoft'un artık gelenekselleşen basın gezisi bu yıl, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapıldı. Aynı zamanda Amerika'da gerçekleştirilen PDC 2008 ile paralel içeriğe sahip olan toplantının önemli gündem maddelerini okurlarımızla dakikası dakikasına aktardık ve önemli notlarımızı, ekleyeceğimiz bazı bilgilerle paylaşmaya devam edeceğiz. Yoğun geçen toplantıların arasında Kıbrıs'ın muhteşem manzarasının yanı sıra yakın tarihimizde meydana gelen ve ulusumuz için son derece önemli olup, ortaya konulan kahramanlığın kuşaklara aktarılması gereken barış harekatının gerçekleştiği yerleri de gezme şansımız oldu.

Cepten İnternet

Gezi sırasında gündemden ve ShiftDelete.Net ofisindeki arkadaşlarımızdan kopmamak için sık sık iPhone 3G üzerinden e-postalarımı kontrol etmek istedim. Konu başlıklarına göre, acil olanlara da her ne kadar çok yavaş bir bağlantı olsa da, telefon üzerinden cevap vererek akıllı telefonun nimetlerinden faydalanmak istedim.

Akşamüzeri aldığım mesajın ekran görüntüsünü sizlerle paylaşıyorum.


Hangi internet paketine sahip olursanız olun, yurt dışında 1 MB kullanım bedeli olarak 22 YTL
faturaya ekleniyor. Eğer ülkemizdeyseniz ve herhangi bir internet paketine
sahip değilseniz o zaman da MB başına 2 YTL ödüyorsunuz.

Mış.. Muş...


Bu ekran görüntüsü üzerine söyleyecek fazla bir şey yok. Sadece akıllarda kalan bazı soru işaretleri var.

:: Sınırsız internet ile satılan iPhone 3G için bu hizmet, sadece ülkemizde geçerliymiş...
:: Yurtdışında internet kullanmak gerçekten çok pahalıymış...
:: Kuzey Kıbrıs Turkcell, her ne kadar 3G hizmeti verse de, turistler bu hizmeti kullanamıyormuş...

:: Cepten internet fiyatlarından memnun musunuz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net
 

AyazWeb

Asistan
Katılım
2 Ağu 2007
Mesajlar
494
Puanları
16
bende demedim ama şu tabloyu görünce şaşırdım yani resmen dolandırıcılık..
 

ya_ma_ka_si

Üyecik
Katılım
7 Şub 2008
Mesajlar
44
Puanları
0
evdeki internetten memnun olmayan bi toplumun cepteki internetten memnun olması doğru olmaz :)
 

webmaster

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
30 Ağu 1999
Mesajlar
2,723
Puanları
38
Satın aldığım 3 Gb lık paketin süresinin dolduğuna dair mesaj atmadığı için 1 saatlik kullanım için 3 Gb'lık aylık paketten daha yüksek bir ücret ödedim ( 90 YTL ) Turkcell'i kınıyorum buradan =)
 

emelden

Dekan
Katılım
30 Ocak 2007
Mesajlar
5,311
Puanları
0
iPhone 3G gibi bir telefona sahip ise kişi sorun yapmaması gerek bu fiyatı. :D

Turkceli de tebrik etmek lazım absürt kampanyaları için.
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
2 Haz 2005
Mesajlar
13,726
Puanları
113
Konum
İstanbul
Arkadaşlarla beraber bu mesajı konuşurken, bu sms'in gelmediği ama yurtdışında epeyce internet kullanan birisine de 1400 YTL sadece GPRS ücreti gelmiş :)
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
Katılım
7 Eyl 2006
Mesajlar
12,590
Puanları
83
Konum
Istanbul
nedir bu Kıbrıs'a süregelen uygulanan ikiyüzlü uygulama, uluslarası hiçbir ülke tanımaz anavatanın mobil şebekesi dahi tanımaz!!!
 

DogukanDogu84

Profesör
Katılım
4 Ocak 2007
Mesajlar
1,638
Puanları
36
Konum
Turkey
Recep İvedik’e var Mustafa’ya yok

Mustafa filminin sponsorluğundan vazgeçen Recep İvedik tiplemesine yıllık 2.5 milyon YTL ödeyen Turkcell’e büyük tepki oluştu

Can Dündar’ın senaryosunu yazıp yönettiği Mustafa filminin sponsorluğundan son anda vazgeçen Turkcell’e çığ gibi tepki yağdı. Dün VATAN Ekonomi Müdürü Ercan İnan, “Turkcell, Mustafa filmine neden sponsor olamadı?” başlığı ile kaleme aldığı yazısında Turkcell’in sponsorluktan çekilmesinin perde arkasına değinmiş ve Turkcell yönetiminin toplumun bir kesiminden gelecek tepkileri dikkate alarak projeye ortak olmaktan vazgeçtiğini belirtmişti.

Turkcell yöneticilerinin, bugün vizyona giren filmin bir kopyasını izledikten sonra, “Bizim Turkcell olarak toplumun her kesiminden müşterimiz var. Böyle bir filme sponsor olarak müşterilerimizin bir kısmını karşımıza alma riskini üstlenemeyiz” diyerek sponsorluktan son dakikada vazgeçmesi, başta Turkcell aboneleri olmak üzere, çeşitli çevrelerden çok büyük tepki aldı. Okuyucular, gerek Turkcell’in müşteri hattını arayarak, gerekse gazetevatan.com internet sitesinde söz konusu habere yorum yaparak tepkilerini ortaya koydular.

Recep doğru adam

Turkcell’in, Recep İvedik tiplemesi için Şahan Gökbakar ile yıllık 2.5 milyon YTL’lik reklam anlaşması yaptığına dikkat çekenler, “Mustafa filmi için Turkcell’in 350 bin euro’luk bütçeyi, belli bir kesimin tepkisini çekmemek adına, ’Bizim her kesimden müşterimiz var’ kaygısıyla iptal etmesini anlayamadık” dediler.

Turkcell Recep İvedik filminin 5 milyonun üzerinde izleyiciye ulaşmasının ardından reklam kampanyaları için Şahan Gökbakar ile yaklaşık 4 milyon dolarlık bir anlaşma yapmıştı. Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv söz konusu anlaşmayı, “Bizim 35 milyon müşterimiz var. Bu filmi de 5 milyon kişi izlemiş. Recep İvedik aslında çok iyi kalpli ve doğru bir adam. Ancak konuşmasında çok dikkatli olamıyor. Biz insanların bu tiplemeyi çok seveceğine inanıyoruz” diyerek kamuoyuna duyurmuştu.

www.gazetevatan.com

Yorumsuz... :angry:

Kazıkcell den her şey beklenir....
 

UgurABA

Dekan
Katılım
28 Eyl 2007
Mesajlar
5,355
Puanları
38
Valla ne diyebilirimki dolandırıcılıktan başka bişey değil o yüzden turkcell kullanmıyorum.
 

splat1985

Üyecik
Katılım
29 Eki 2008
Mesajlar
1
Puanları
0
Madem her kesimden müşterisi var biz türkler olarak o kesimden çıkalım o zaman da görsünler gününü.. Ne demek yani bu birileri kızacak diye kendi ülkesinin filmine mi destek olmuyorlar.. Ben kullanmıyorum kullanmayın sizde olsun bitsin.. Yediği kapa pislemek diye buna denir herhalde..
 

engerex

Dekan
Katılım
16 Ağu 2008
Mesajlar
7,677
Puanları
38
Sanırım turkcell den başka birşey beklenmezdi.:icon_-1:
Diğer operatörlerin 1 yılı aşkın zamandır yaptığı oldukça iyi ve kalıcı kampanyalar var. Turkcellde diğer operatörlerinkine benzer kampanyalar yapmaya başladı ama diğerleri gibi kalıcı değil. Birkaç aylık kampanyalar.
 
Üst
stat counter