1 km ilerideki interneti kullanmak.

Bu konuyu okuyanlar

huseyin51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi forumlar arkadaşlar.Yaşadığım evden 1 km uzakda bir yerde ücretsiz wifi ağı mevcut.Ben bunu kullanmak istiyorum.Yaşadığım yerde internet altyapısı yok.internet noktası ile aramızda ağaç yol ev hiçbirşey yok düz net 1 km uzağımda.Ben bu interneti uzaktan evime taşımak istiyorum.Evimdede wifi olarak dağıtmak istiyorum.Böyle birşey mümkünmü? Bilgisayar bilgim var biraz Bana hangi cihazlar yardımcı olur.Bilgi verecek arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
1KM uzaktaki internet de senin ise çeşitli routerler ile yapabilirsin ben yapanları görmüştüm ama tam bilgim yok.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
zor iş...

bu tip cihazlardan 2 adet kullanman gerekebilir... + yasal olarak riskli...

huseyin51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyleki internet olan yer bir işletme.Sahipleri şifresi yok kullanabilirsen kullan dediler.Ama İnternet sistemine herhangi bir cihaz bağlatıp müdahale ettireceklerini sanmıyorum benim uzaktan modemlerine girmem lazım.Bu cihazları denemek lazım olumlu sonuç verirmi bilmiyorum.Alıp çöp olsun istemem.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
1 Km ötedekine de saldırmaz'sın be kardeşim.
O kadar mı ihtiyacın var. :D

habib723

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
AirWifi ile evinize internet bağlatın ya da WiMAX gibi alternatifler deneyin. Türk telekomla iletişime geçin belki yardımcı olurlar ya da bulunduğunuz yerde AirWifi hizmeti veren şirketler var ise hizmet alabilirsiniz.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Bilgisayarını omuzlayıp, 1 km gideceksin. ( Turkcell'in evde kullanım için Vınn'ı var, onu satın al. Vodafone'nun da yanında taşıyabileceğin bir cihazı var. ) 1 Km yakında İnternet varsa, sizde de altyapısı olmalı. Hat çektireceksin, hepsi o kadar.

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, istediğiniz yapı outdoor veri taşıma olacağından dolayı noktodan noktaya ptp olarak interneti göndermeniz gerekecektir. İnterneti taşıaycağınız yerde bir direk veya uygun bir materyalin üzerinde monte edilcek outdoor bir access point ile karşılığında eviniz lokasyonunda aynı bir acces pointe ihtiyacınız vardır. bu sistemde interneti alacağınız yerdeki switch veya routera access point bağlantısının yapılması gerekmektedir. Ev lokasyonunda ise interneti kablosuz rahat paylaşabilmeniz için extra ufak bir switc ve ev içinde yayını dağıtabilmeniz için ayrı bir access pointe ihtiyacınız olacaktır. Ankara Sebil bilgisayar ile çalışan çevrenizde bir bilgisayarcı var ise ürün konumlandırması konusunda yardımcı olabiliriz.

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Türkcell Süperbox al kafan rahat olsun bu kadar senaryoya gerek yok.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
hemen m5 alıyorsun kardeşim range extender olarak kuruyorsun :)

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
El İnterneti ile gerdeğe girilmez.