1 Haftaya 1800TL'ye İthalatçı Garantili Lg G5 Alacağım Önerileriniz Nelerdir ?

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. 1 ay önce başlattığım telefon arayışıma, almışken bir kere alıp ömürlük kullanmak adına bütçemi bir hayli zorlayarak sonunda LG G5'de nokta koydum ve 1800TL'ye güvenilir bir ithalat garantili buldum lakin adamların elinde sadece altın rengi var, ben ise gümüş rengi almak istiyorum. Sırf bu yüzden adamların yurt dışından getirecekleri 2. partiyi beklemek yada başka bir yerden aynı fiyata gümüş renkli G5 arayışına başladım. Daha önce de konu açıp arkadaşlardan bilgi alsam da iş ciddiye binip sipariş aşamasına geldiğim için son kez konu açma gereği duydum. Bu noktada aklımda bazı soru işaretleri var.

G5, G4 gibi kronik arızalı bir cihaz değil ama hala bir kaç kişi bu cihazda da ekran sorunlarının devam ettiğini söylüyor. Benim tek atımlık barutum olduğu ve telefonu ithal alacağım için herhangi bir kronik arızada ithalat garantisi, LG Türkiye garantisi gibi gerekli durumda telefonu komple değiştirmeyecek, onarmaya çalışıp (hatta belki daha da bozup) cebimde ki son üç kuruşu da heba edebilirler diye korkuyorum. Zira bu ihtimal ithal servislerde var ne yazık ki.

Sizce G5'lerin ilk serilerinde bile kronik arıza var mı? Zira misal Teknosa'ya gidip ellerinde ki G5 kutusuna göz attığımda Nisan serisi olan 604K serisi olduğunu fark ettim. Acaba ithalatçılar yurt dışından getirttiği için Mayıs (605K) yada Haziran (606K) serilerini getirtebilirler ve kafamda ki G4'den kalma bu kronik arızası korkusunu, en yeni seri G5'i alarak atlayabilir miyim diye düşünüyorum.

Bu noktada sizce ne yapmam lazım? Teknik servisi ve satış ofisi evime yakın olan ve gerektiğinde nereyi basacağımı bildiğim EVO bilişim garantili G5'in gümüş ve daha yeni revizyonlarının gelmesini 1 ay daha beklemeli miyim? Yoksa aynı fiyata Nisan, Mayıs revizyonlu LG Türkiye garantili gümüş renk ikinci el G5 mi bakayım? Zira öyle bir G5'de buldum. Telefon 1 ay önce Vodafone'dan alınmış ve 1750TL'ye satılıyor. Gene de ithal olanın kutusunu hem kendim açacağım hemde daha yeni revizyon olma ihtimali olacağı için içime sinmişti. Yardımcı olursanız minnettar kalırım zira dediğim gibi tek atımlık bir barutum var ve almışken 1 kere almak istiyorum.

yunuss96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba bende senin gibi g5 ithalatci garantili dusunuyordum fakat cok guvensiz geldi yani belli olmuyor ithalat isleri o yuzden lg v10u arastirmaya basladim ve almayi dusunuyorum. V10 u inceleyebilirsin belki bende g5 i tercih ederim.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Arkadaşlar iyi günler. 1 ay önce başlattığım telefon arayışıma, almışken bir kere alıp ömürlük kullanmak adına bütçemi bir hayli zorlayarak sonunda LG G5'de nokta koydum ve 1800TL'ye güvenilir bir ithalat garantili buldum lakin adamların elinde sadece altın rengi var, ben ise gümüş rengi almak istiyorum. Sırf bu yüzden adamların yurt dışından getirecekleri 2. partiyi beklemek yada başka bir yerden aynı fiyata gümüş renkli G5 arayışına başladım. Daha önce de konu açıp arkadaşlardan bilgi alsam da iş ciddiye binip sipariş aşamasına geldiğim için son kez konu açma gereği duydum. Bu noktada aklımda bazı soru işaretleri var.

G5, G4 gibi kronik arızalı bir cihaz değil ama hala bir kaç kişi bu cihazda da ekran sorunlarının devam ettiğini söylüyor. Benim tek atımlık barutum olduğu ve telefonu ithal alacağım için herhangi bir kronik arızada ithalat garantisi, LG Türkiye garantisi gibi gerekli durumda telefonu komple değiştirmeyecek, onarmaya çalışıp (hatta belki daha da bozup) cebimde ki son üç kuruşu da heba edebilirler diye korkuyorum. Zira bu ihtimal ithal servislerde var ne yazık ki.

Sizce G5'lerin ilk serilerinde bile kronik arıza var mı? Zira misal Teknosa'ya gidip ellerinde ki G5 kutusuna göz attığımda Nisan serisi olan 604K serisi olduğunu fark ettim. Acaba ithalatçılar yurt dışından getirttiği için Mayıs (605K) yada Haziran (606K) serilerini getirtebilirler ve kafamda ki G4'den kalma bu kronik arızası korkusunu, en yeni seri G5'i alarak atlayabilir miyim diye düşünüyorum.

Bu noktada sizce ne yapmam lazım? Teknik servisi ve satış ofisi evime yakın olan ve gerektiğinde nereyi basacağımı bildiğim EVO bilişim garantili G5'in gümüş ve daha yeni revizyonlarının gelmesini 1 ay daha beklemeli miyim? Yoksa aynı fiyata Nisan, Mayıs revizyonlu LG Türkiye garantili gümüş renk ikinci el G5 mi bakayım? Zira öyle bir G5'de buldum. Telefon 1 ay önce Vodafone'dan alınmış ve 1750TL'ye satılıyor. Gene de ithal olanın kutusunu hem kendim açacağım hemde daha yeni revizyon olma ihtimali olacağı için içime sinmişti. Yardımcı olursanız minnettar kalırım zira dediğim gibi tek atımlık bir barutum var ve almışken 1 kere almak istiyorum.

G4 ün kronik sorunlarıyla ilgili bi bilgim yok hayatımda hiç lg kullanmadım g5 için de genel yorumlar hep olumlu yöne yinede hiç lg kullanmadığım için sorduğun sorunlar hakkında yardımcı olamıycam. Birtek şu konuda bi görüşümü bildiriyim ben olsam ithalatçı yerine 1 aylık telefonu iyi e kontrol eder alırdım sonuçta lg türkiye garantili başım ağrımazdı

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
2.el alma vodfonedan aldıysa içinde ön yüklü bir sürü uygulama ilede gelcek o telefon g5 i alacaksan kılıflı kullan kılıfsız o tasarımı mahvedersin düştükçe soyulur rengi açığa çıkar

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Simdi konuya oncelikle su sekilde baslayalim. İthalatci garantiliyi kac paraya alicaksiniz? Cunku yanlis hatirlamiyorsam hepsiburada'da ithalatci garantili g5 2040 tl idi. Simdi 2000 tl gibi bir fiyat vericekseniz hic girmeyin cunku market fiyati 2700 tl olan lg g5 esnafga lg tr garantili sifir 2000-2100 tl bandinda satiliyor hemen hemen her yerde. Hem esnaftan elden alirsiniz, hem kvk, genpa gibi resmi lg garantili alirsin hemde fiyat cok uygun. Bu esnaf fiyatlarini girebilmek icin sahibinden'deki ilanlara bakin derim. Bu lg tr garanti almak icin onerimdir.

Sizin buldugunuza gelicek olursak. Biz inceledikten kisa bir sure sonra fikir danisan bir arkadasimiz kampanyasi oldugu icin tarifeye ek lg g5 aldi. İlk gelen seriden bu g5. Baya bir zaman oldu masallahi var cihazin kronik sorununu gormedik. Uzun zaman icinde kronik sorun varmi? Geribildirimimiz bu sekilde. İkinci eli de lg tr garantili olanlarin ise daha 1 aylik cihazlar 1650-1750 tl'den gidiyor.

Size tavsiyem 1800 tl ithalatci garantili almaktansa 200 daha verin esnaftan gidip lg tr garantili sifir bir lg g5 alin 2000 tl'ye bir f/p canavariniz olsun. Olda da suan cikmadi ama 6 ay sonra kronik bir sorunla karsilastiniz diyelim lg jelatinli sifir bir cihaz gonderiyor sorunsuz bir seriden. Hrm icini rahat olur hemde 2700 liralik bir cihazi 2000 tl'ye almis olursunuz.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Ben LG G5'in şu ana kadar herhangi bir kronik arızasını duymadığım için ithalat garantiliden korkmuyordum. Hele ki ithalatçıdan Mayıs, Haziran yahut Temmuz gibi üretilen 605K, 606K, 607K temin edebilir isem kronik arıza konusunda hiç bir endişem kalmaz.

Bugün 1 aylık, Nisan 604K serisi Türkiye garantili LG G5'e 1750TL fiyat çeken bir telefoncuya gittim ve inanın bu fiyatı, 1 ay bile kullanılmış olsa dahi o telefona vermek içimden gelmedi. Onun yerine dediğim gibi gidip kapalı kutu ithal 606K, 607K almak daha mantıklı geldi doğrusu.

G5'e kötü yorum yapan arkadaşlara "Acaba LG G5 kullandınız mı yoksa daha önceki sürümlerini kullandığınız da bunlarda ki arızalara binaen biraz ön yargı ile mi konuşuyorsunuz? Hatta yoksa daha eski sürümleri bile kullanmadan tamamen cihazı bilmeden, ön yargı ile mi konuşuyor sunuz?" şeklinde anlamlı bir soru yöneltmek gerek. Yok eğer G5 kullanan arkadaşlar olumsuz yorum yapar ise ciddi anlamda G5 almaktan vaz geçeceğim ama aksi durumda bu kadar güzel bir telefona acımasızlık yapıldığı kanısına varacağım.

Ayrıca telefonu zaten 70TL'lik Verus kılıf ve 50TL'lik Buff ekran koruyucu film ile tank haline getirip kullanmayı düşündüğüm için düşme, çizilme, anlık su geçirme vs gibi sorunlara karşı da tamamen koruyacağımı düşünüyorum.

Dediğim gibi tek korkum ithal G5'in kronik arıza vermesi. Zira ithal servis bu arızada telefonu, aynısının sıfırı ile yahut daha yeni revizyonu ile değiştirmek yerine onarmaya çalışıp belki de içine daha çok edip beni kahrederler. Yoksa misal ekran değişimi, LG Türkiye garantisinde de, ithal garantide de neredeyse aynı fiyat. İki servis arasında ki tek fark, Türkiye garantisinin kronik arızada ki değişim avantajı hepsi o. Eğer G5'in kronik arızası olmadığı ve 2 sene içerisinde de çıkartmayacağından emin olsam, hemen şu anda hiç düşünmeden hepsiburada dan 1800TL'ye ithal G5 siparişi verip kullanmaya başlamıştım bile.

Son düzenleme: