1 aylik hat almak mümkün mü?

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Merhaba arkadaslar,

2 ay sonra türkiye'ye gelecegim ve yaklasik 1 ay civari kalacagim. Acaba 1 ay kullanabilecegim hat almak mümkün mü? Hong Kong'a gittigimde süreli olarak hatlardan alabiliyordun acaba türkiye'de böyle bi sey mümkün mü?

Kullanim amacim internet ve kisitli da olsa telefon görüsmesi. En uygun ne önerirsiniz? 2 tane gerekiyor. Bir dahaki gelisim yaza dogru olur.

No.1

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Kontörlü tahaütsüz bir hat alabilirsin.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhaba arkadaslar,

2 ay sonra türkiye'ye gelecegim ve yaklasik 1 ay civari kalacagim. Acaba 1 ay kullanabilecegim hat almak mümkün mü? Hong Kong'a gittigimde süreli olarak hatlardan alabiliyordun acaba türkiye'de böyle bi sey mümkün mü?

Kullanim amacim internet ve kisitli da olsa telefon görüsmesi. En uygun ne önerirsiniz? 2 tane gerekiyor. Bir dahaki gelisim yaza dogru olur.
Geriye kalan mantıklı seçenek kontörlü sade hat açtırman.
Türkiye şartlarında sınırlı kullanımlık hat kullanıma açılmaz genelde ama siz isterseniz görüşün gsm operatörlerindeki yetkili kişilerle. :)

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
tavsiye ettiginiz firma ve kampanyalar var mi? atiyorum X firmasinin hattindan aldim, su kadar kontör yükle ve su kampanyaya abone ol gibilerinden. Bi de sanirim 6 ay bi sey yüklemeyince hat kapanma olayi oluyordu bilmiyorum degisti mi

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
tavsiye ettiginiz firma ve kampanyalar var mi? atiyorum X firmasinin hattindan aldim, su kadar kontör yükle ve su kampanyaya abone ol gibilerinden. Bi de sanirim 6 ay bi sey yüklemeyince hat kapanma olayi oluyordu bilmiyorum degisti mi
Evet 6 ay gibi bir süreçte hiçbir ödeme yapmadığınız taktirde hat otomatik kapanıyordu. Müşteri hizmetlerinden aylık ödeyebileceğin bütçeye uygun tarifiler hakkında bilgi edinebilirsin.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
cevabiniz icin tesekkürler, ancak bir arkadasin su hat ve su tarife iyidir gibi bir tavsiyesini bekliyorum acikcasi. Türkiye'de yasasaydim gidip bir bayi ile konusurdum. Internet sitelerine bakacagim artik bi cevap gelmezse. Bir sürü kampanya var, cok karisik geliyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
cevabiniz icin tesekkürler, ancak bir arkadasin su hat ve su tarife iyidir gibi bir tavsiyesini bekliyorum acikcasi. Türkiye'de yasasaydim gidip bir bayi ile konusurdum. Internet sitelerine bakacagim artik bi cevap gelmezse. Bir sürü kampanya var, cok karisik geliyor.
Tarifeler müşteri hizmetlerinden uygulanıyor. Rica ederiz. :)

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Vodafone FreeZone Tarifeler 26 yaş ve altındaysan buradakiler işine yarayabilir :) Faturasız paketlere bakabilirsin.

meltemb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Maalesef 1 aylık bir hat alınamıyor. Ama kontörlü bir hat sahibi olursanız uygun tarifelerden de yararlanabilirsiniz ve Hong Kong'a gittiğinizde almış olduğunuz hatta 6 ayda bir en düşük kontör'ü yükleyip süresini uzatıp aynı numarayı muhafaza edebilirsiniz. Şuan bütün hatların tarifeleri işinizi görecek şekilde uygundur bence. :)

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Maalesef 1 aylık bir hat alınamıyor. Ama kontörlü bir hat sahibi olursanız uygun tarifelerden de yararlanabilirsiniz ve Hong Kong'a gittiğinizde almış olduğunuz hatta 6 ayda bir en düşük kontör'ü yükleyip süresini uzatıp aynı numarayı muhafaza edebilirsiniz. Şuan bütün hatların tarifeleri işinizi görecek şekilde uygundur bence. :)

evet öyle görünüyor. Peki tavsiye ettigin bir hat ya da kampanya var mi? Basta dedigim gibi genelde internet icin kullanacagim ama arada bir konusmak icin de kullanacagim.

meltemb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Turkcell al bence ama paket yüklemeni pos üzerinden yaptır . Postan yapılan yüklemelerde interneti bol paketleri yükleyebilirsin sana özel paketler çıkıyor çünkü. Birde internetini tükettin diyelim ay içinde extra interneti yarıyarıya veriyor yararlanmanı tavsiye ediyorum kesinlikle.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Turkcell al bence ama paket yüklemeni pos üzerinden yaptır . Postan yapılan yüklemelerde interneti bol paketleri yükleyebilirsin sana özel paketler çıkıyor çünkü. Birde internetini tükettin diyelim ay içinde extra interneti yarıyarıya veriyor yararlanmanı tavsiye ediyorum kesinlikle.

pos derken kredi karti falan mi? benim türkiye'de gecerli kartim yok maalesef eger öyleyse.. Havalanindayken almak istiyorum bi hat.

meltemb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Yok hayır posderken öyle demek istemedin pos cihazı var işletmelerde turkcele ait oradan numara sorgulayıp veriyor paketi atıyorum 750 dakika 1000 sms 7 gb internet şu ücrete diyor. Bunun gibi paketler sıralıyor istediğini işine yarayan paketi nakit para karşılığı alıyorsun :)

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Yok hayır posderken öyle demek istemedin pos cihazı var işletmelerde turkcele ait oradan numara sorgulayıp veriyor paketi atıyorum 750 dakika 1000 sms 7 gb internet şu ücrete diyor. Bunun gibi paketler sıralıyor istediğini işine yarayan paketi nakit para karşılığı alıyorsun :)
anladim cok tesekkürler. Bakalim gelince havaalaninda bulabilirsem bayi oradan almak istiyorum,

meltemb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Yardımcı olabildiysem ne mutlu :) ben teşekkür ederim.

Betazoid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaslar,

Bim mağazasından Bimcell hat alın. Mağazasına göre hat 20 lira veya 40 olarak değişiyor. 25 liraya da 600 dakika, 3 GB internet ve 600 sms paketini yükletin. TL yükleyince ek olarak 500 sms ve 1 GB daha geliyor bu sayede paketiniz 600 dakika, 4 GB internet ve 1100 sms'e yükseliyor.

Yurt dışından gelen arkadaş ve tanıdıklara hep bu paketi alıyorum. Paketleri incelemek isterseniz Bimcell'in sitesinden inceleyebilirsiniz.

BİMcell

daimy2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ben Bim Cell den yeni bir hat aldım. 40 TL. 25 TL de yükleme yaptım, 1gb ve 500 sms bedeva geldi. tavsiye ederim.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Ben Bim Cell den yeni bir hat aldım. 40 TL. 25 TL de yükleme yaptım, 1gb ve 500 sms bedeva geldi. tavsiye ederim.

Bira geç oldu cevaplamam ama aldığım hat şöyle

60 tl ödedim (2 kart için 120 verdim)
4 gb hediye geldi, 40 tl de 8 ocağa kadar konuşma ve sms hediyesi de geldi.

Bu şimdilik yeter bana. Zaten 4 ocakta dönüyoruz. Yetmezse ekstra internet paketi alcağım

daimy2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hangi hat? Paket ne? Biraz bilgi verebilir misin?

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
ben sadece hat aldim simdilik ve otomatik olarak kral tarifesine gecmis tabi hattin icinde 1 tl var.
Hatti aldigim kisi bana dedi BALLI4GB 2070 e yolla dedi sana 4 gb internet hediyesi gelecek dedi ve geldi.. 40 tl de hediye bakiye geldi ama bir kac telefon görüsmesi yaptim 25 tl ye düsmüs.. Ne kadar cabuk bitiyorsa artik dk da 1 tl gidiyor sanirim :)

benim gecmek istedigim bir paket vardi 5gb 28tl olarak. Fiyati uygun geldi. Ama bu 4gb hediye gelince abone olmadim.. Artik diger gelisimde abone olacagim

o parlak paketlerin detayi burada var..
Parlak Portföy > Tarife ve Paketler > Web > Türk Telekom

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Faturasız hat alınca kullanmasan bile her ay Telsiz kullanım vergisi kesilir, hesapta lira olmasa bile itina ile birikir.
Telsiz kullanım ücreti şuan 1,90 TL her ay.

Bu ücret işlesin diye hattı kapatmazlar, yada kapatsalarda sen kapatma dilekçesi vermedin diye bu ücret işleyebilir.

Şahsi fikrim bu telsiz kullanım ücretine seyyanen büyük zamlar getirilip her ay 10 liralara çıkacağını tahmin ediyorum.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Faturasız hat alınca kullanmasan bile her ay Telsiz kullanım vergisi kesilir, hesapta lira olmasa bile itina ile birikir.
Telsiz kullanım ücreti şuan 1,90 TL her ay.

Bu ücret işlesin diye hattı kapatmazlar, yada kapatsalarda sen kapatma dilekçesi vermedin diye bu ücret işleyebilir.

Şahsi fikrim bu telsiz kullanım ücretine seyyanen büyük zamlar getirilip her ay 10 liralara çıkacağını tahmin ediyorum.

Devlet her şeyden vergi alma derdinde. Bu telsiz vergisi bildiğim kadarıyla toplam 6 ay falan alınıyordu. Şimdi her ay mı alıyorlar?

Araştırdım şimdi 22.5 tl yi taksitle ödüyorsun yıllık. Ben yeni hatta 60 tl verdim. Şimdi kapattırıp ilerde bi tane daha almak mantıklı değil.