0xc00000bb Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Emir Bozat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dun aksam pc yi normal kapattim ama bu sabah actigimda bi hatayla karsilastim hata "B1lnitializeLibray failed 0xc00000bb" diye bi hata ilk actigimda casper yazisinda kaldi sonra kapadim tekrar actim recovery diye bisey acildi sonra f1 try a bastim bu hata geldi dvd veya usb den baslstmayi hic bilmiyorum yapmayi hic bilmiyorum nolur yardim edin Pc"m Casper Nirvana F850

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sahip olduğun cihaz şu olmalı. Depolama birimin nasıldır bilmiyorum (HDD+SSD mi sadece SDD mi, sadece HDD mi)

Önyükleme sırası bozuk olabilir; BIOS arayüzüne girip Windows hangi bölümde yüklü ise (HDD veya SSD)'nin birinci sırada olduğundan emin ol.
Bunu kontrol etmek için;
Bilgisayar açılırken Casper logosu gelmeden F2 tuşuna bir-iki kez uzun uzun bas.
Boot
Boot Option Priorities
HDD/SSD birinci sırada olsun.
Ayarları kayıt et (F10) ve bilgisayarı baştan başlat.

Olmazsa yine BIOS'dan (Secure boot: Disabled) güvenli önyükleme devre dışı bırakıp ayarları kaydedip tekrar deneyebilirsin.

Ya da önyükleme sırası (booting sequence) bozuk olabilir. Command Prompt (Komut Satırı) kullanımına ilişkin biraz aşinalık varsa ve biraz İngilizce dilin varsa, Şu sayfada (İngilizce) bu hataya çözüm önerileri sunulmuş. Sorunu çözmek için (Method 2'de) bir takım komut satırları ile Bootrec.exe kullanılarak önyükleme yeniden yapılandırma işlemi anlatılıyor. Deneyebilirsin, kolay gelsin.

Son düzenleme: