01- Neden Programlama? Php Eğitim Videoları Seti Serisi

Bu konuyu okuyanlar

eyksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Millet; Bu eğitim videomuzla birlikte uzun soluklu bir seri eğitim video çekimlerine başladım. Ayrıntılar Videoda.

EĞİTİMİN DEVAMI

Son düzenleyen moderatör:

eyksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6 numaralı eğitim videosu yüklendi millet...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Php'nin HTML'den ne artısı var ? Ayrıca artık HTML5 çıktı ve bu yeni versiyon duyduğum kadarıyla gelecekte Flash gibi pek çok teknolojiyi yok edecek. Bugün php kod yazmanın artısı ne olur ?

eyksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Php'nin Html'den ne artısı var sorusunu programlamaya merak salmış birinin sorusu olarak kabul ediyorum. html sizin gözle gördüğünüz görsel ön sayfada ki işlevleri yapar. Php server tabanlı olarak çalışıp html ile gözüken şeylerin programlamasını yapar. Yani php 'nin bir 5 yada 10 yıllık vadede mucize olmazsa kolay kolay hayatımızdan çıkma ihtimali yüzde 1 civarıdır.

eyksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7 numaralı eğitim videosu yüklendi millet...

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Php'nin HTML'den ne artısı var ? Ayrıca artık HTML5 çıktı ve bu yeni versiyon duyduğum kadarıyla gelecekte Flash gibi pek çok teknolojiyi yok edecek. Bugün php kod yazmanın artısı ne olur ?
html bir işaretleme dili php ise bir programlama dilidir. html ile ancak statik (dinamik olmayan) sayfalar yapılabilir. Dinamik sayfalar yapmak içinse mutlaka html yanında php gibi bir programlama dili kullanılmalıdır.

eyksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

8 numaralı ders yüklenmiştir. bazı arkadaşlar merak edip soruyor. arkadaşlar allah sağlık verdiği müddetçe eğitimlerin yarım kalması söz konusu değil. Bu eğitimleri çekmemin benimde bildiklerimi tekrar etmem açısından muazzam faydası var. Peki sadece eğitimleri çekip yayınlayacakmıyız. Tabiki hayır öğrendiklerimiz ile uygulamalar yapacağız. Örneğin şimdi döngüleri gördükten sonra ve formlara göz attıktan sonra uygulamalarımız başlıcak.

Örneğin formlardan girilen sayıları toplama.
Sayısal loto tahmin programı vb güzel uygulamalarımız olacak.

Bu eğitimlerin sonunda bir tane özel CMS yönetim panelli site oluşturacaz ve tamamen tüm kodlarını paylaşıcam. Herkes kendi sitesini öğrendiklerinle değiştirip tamamen kendine özgü tema ile kişiselleştirebilecek.

Ama sabırsız olmamak lazım. Bu ilk konular sıkıcı olabilir ama bu öğrendiklerimize çok ihtiyacımız olacak.

Dikkat ederseniz videolarda bir şeyi belki üç dört defa tekrarlıyorum. Amacımız sıfırdan programlama öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak.

eyksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
9 numaralı ders yüklenmiştir.

eyksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10 numaralı ders yüklenmiştir.

eyksel

Öğrenci