Pc açılıp açılıp kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar bilgisayarım açılırken toshiba yazıyor windows yazısına gelmeden kapanıyor ve bu olay sürekli oluyor bıraksam sabaha kadar olur. güvenli modda da başlamıyor en son ayarlarada dönmüyor hiç bir şekilde pc yi açamıyorum,yardım ederseniz sevinirim

Miroğlu_80

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Sistem çökmüş büyük ihtimalle formatla bilmiyorsan bilen birine göster yeniden yüklesin...

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem çökmüş büyük ihtimalle formatla bilmiyorsan bilen birine göster yeniden yüklesin...
format yapmayı bilmiyorum ama verileri kaybetmeden çözmek istiyıorum son çare olarak formatı düşünüyorum xp yi onarsam düzelmezmi acaba boot ayarlarından birde bunun için xp cd si olması gerekli galiba

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
ekran kartıyla mı oynadın acaba?

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Sistem geri yüklemededemi açamıyorsun ?
günveli modun olduğu seçim alanında Sistemi en son iyi haliyle çalıştır ve sistem geri yükleme modunda çalıştır var tabi sistem geri yüklemeyi daha önce aktif ettiysen.

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
dizüstüyse herhanbi bir problem(ler) olabilir.

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem geri yüklemededemi açamıyorsun ?
günveli modun olduğu seçim alanında Sistemi en son iyi haliyle çalıştır ve sistem geri yükleme modunda çalıştır var tabi sistem geri yüklemeyi daha önce aktif ettiysen.
sorunda belirttiğim gibi pc hiç açılmıyor açılsa sistem geri yuklemeyi yaparım ayrıca f8 e basıyorum guvenlı mod diyorum yada en son ayarlarda başla diyorum ama malesef yine kapanıyor sonra bidaha acılyo sonra yine aynı şey

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Tek çözümün format atmak gibi duruyor içindeki bilgileri almak istiyorsan flash diskten çalışan işletim sistemleri war linux, xp gibi onları kullanıp flash diskten açıp yedeklerini alabilirsin sonra format atabilirsin yada pc ine ikinci bir işletim sistemi kur yedeklerini öyle al işletim sistemi kurarken sana soracaktır var olan sistem ne yapılsın diye olduğu gibi bırak seçeneği ile yükleyebilirsin.

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek çözümün format atmak gibi duruyor içindeki bilgileri almak istiyorsan flash diskten çalışan işletim sistemleri war linux, xp gibi onları kullanıp flash diskten açıp yedeklerini alabilirsin sonra format atabilirsin yada pc ine ikinci bir işletim sistemi kur yedeklerini öyle al işletim sistemi kurarken sana soracaktır var olan sistem ne yapılsın diye olduğu gibi bırak seçeneği ile yükleyebilirsin.
yeni bir xp kurdum cd den c de windows zaten var dedi farklı oluştur dedim windows2 adında tekrardan kurdum kurma bitti bilgisayarı tekrardan başlattı ama yine aynı oldu toshiba yazısı cıkıyodu sonrada windows açılıyodu ama şimdi toshiba yazısından sonra windows yazmadan kapanıyor sanki windowsa geçemiyor bilgisayar

yetkilibiri

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Masaüstü pc olsaydı Harddiski başka bir bilgisayara takıp CHKDSK (disk düzenleme) yapabilirdin.

Ama dizüstü olduğu için önce sistem CD si ile onarmayı dene. Olmuyorsa yeniden sistem kur.
Tam olarak anlatmamışsın donanım sorunu da olabilir.

Çözüm bulamıyorsan Üretici Firmadan teknik destek al, garantisi varsa gönder...

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yada yerel disk c ye geçemiyor :confused1:

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
format atma en iyisi bir bilgisayarcıya başvur. Baksınlar işlemcinin ısınmasından kaynaklanan bir problem olabilir fanların bulunduğu kapakçıklar tıkanmış olabilir tozdan. Ram dende olabilir denemek lazım arkadaşım..

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstü pc olsaydı Harddiski başka bir bilgisayara takıp CHKDSK (disk düzenleme) yapabilirdin.

Ama dizüstü olduğu için önce sistem CD si ile onarmayı dene. Olmuyorsa yeniden sistem kur.
Tam olarak anlatmamışsın donanım sorunu da olabilir.

Çözüm bulamıyorsan Üretici Firmadan teknik destek al, garantisi varsa gönder...
xp cd sini taktım onarmak için windows görmedi pc de galiba öle olsa R ye basıp onartacaktım pc yi ayrıca "yeni bir xp kurdum cd den c de windows zaten var dedi farklı oluştur dedim windows2 adında tekrardan kurdum kurma bitti bilgisayarı tekrardan başlattı ama yine aynı oldu toshiba yazısı cıkıyodu sonrada windows açılıyodu ama şimdi toshiba yazısından sonra windows yazmadan kapanıyor sanki windowsa geçemiyor bilgisayar"

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ikinci bi xp yuklememe rağmen yine açılıp toshiba yazıyo ama ardından windows xp yazısı gelmeden kapanıyor açılıp açılıp kapanıyor bunun sebebi ne olabilr acaba yerel disk c yerinden çıkmış yada bağlantıları vs bozulmuş olabilir mi

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
xp cd sini taktım onarmak için windows görmedi pc de galiba öle olsa R ye basıp onartacaktım pc yi ayrıca "yeni bir xp kurdum cd den c de windows zaten var dedi farklı oluştur dedim windows2 adında tekrardan kurdum kurma bitti bilgisayarı tekrardan başlattı ama yine aynı oldu toshiba yazısı cıkıyodu sonrada windows açılıyodu ama şimdi toshiba yazısından sonra windows yazmadan kapanıyor sanki windowsa geçemiyor bilgisayar"

yeni xp kurarken C: ni biçimlendirip kurmalısın önceki işletim sistemini tamamen kaldırman gerek.işlemci ısısından olsaydı zaten kuramazdın ondan deil sanırım tamamen yazılımsal onun için biçimlendirerek C: ni temiz bir kurulum yaparak açman lazım. çok önemli bilgin varsa flash diskten yada cd den çalışan işletim sistemleriyle kurtarabilirsin.

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni xp kurarken C: ni biçimlendirip kurmalısın önceki işletim sistemini tamamen kaldırman gerek.işlemci ısısından olsaydı zaten kuramazdın ondan deil sanırım tamamen yazılımsal onun için biçimlendirerek C: ni temiz bir kurulum yaparak açman lazım. çok önemli bilgin varsa flash diskten yada cd den çalışan işletim sistemleriyle kurtarabilirsin.
bilgisayar hiç açılmıyo flash ı nasıl görecekki yada nasıl kurucam

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
flashı boot esnasında görüp açılıyor zaten.başka bir pc den yapacaksın artık flashı.

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
c yi biçimlendirdim yeni bir xp kurdum oldu ama bu seferde kablosuz ağ yok daha doğrusu ağ bağlantılarında öle bir seçenek yok sadeece kablolu ağ var bunu nasıl yapabilirim acaba??

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Driverlardan bahsediyorsun sanırım tanıtman gerekecek laptopun driver cdsi varsa ordan yapabilirsin yoksa modeline bakıp kendi sitesinden indirebilirsin.

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driverlardan bahsediyorsun sanırım tanıtman gerekecek laptopun driver cdsi varsa ordan yapabilirsin yoksa modeline bakıp kendi sitesinden indirebilirsin.
evet indirdim kurdum ama yine yok ne sağ alt köşede nede ağ bağlantılarında kablosuz bağlantı yok :S

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
Eğer c yi sildiyseniz sistemniz c'de ise, dyi nasıl kullanmayı hedefliyorsunuz kablosuz ağ ile. Bu olanaksız. Yani sistemsiz bu iş olanaksız.

Bence bir usab aygıt bulup veriyi ona almanız.

Ya da makinanızın modelini yazın bakalım internetten birşeyler bulabilecek miyiz.

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
biostan Disable mi ettin acaba kurcaladınmı. aygıt yöneticisinin resmini çekip koyarmısınn

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
wlan ışığın yanıyor vede wlan yazılımını yüklemen gerek bazı pclerde o yazılım olmadan olmuyor.

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
resim yuklemek için 19.5 kb diyo maximum printsc yaptım 60 küsür oldu :S

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
imagehack sitesine upload yapsana link ver buraya