MXP 2009 v3(MorningXP 2009 Sürüm 3)Alıntıdır

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

said1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MXP 2009 v3

MXP 2009 v3
(MorningXP 2009 Sürüm 3)

Genel Özellikler (Yeni olanları + işaretiyle, geliştirilmiş olanları * işaretiyle gösterdim)

• MSDN XP (Türkçe) Service Pack 3 (Professional-VL) kaynağı kullanıldı.VL Demek WGA Crack vs. gerek kalmadan,sadece ürün anahtarıyla yapılan etkinleştirme demektir.Sistemde orijinal,cracksiz WGA bulunmaktadır.
  • Güncellemeler ekli tabii ki,ama son çıkan birkaç güncelleme eklenmemiştir.Çünkü ben DVD'yi hazırlarken ilk olarak XP'yi hazırlamıştım.Tabii sonradan güncellemeler çıktı.Bu yüzden XP biraz eskidi.
  • * Çoklu açılış menüsüyle çeşitli kurtarma ve bakım araçları da içindedir.
  • Başlat Menüsündeki [Faydalı] klasörüyle sık kullanılan Windows araçlarına hızlı erişim.
  • Selefleri gibi hala nLite eli değmemiştir.Bu konuyu hala tartışma konusu yapanlar var.Ben kullanmadım.Ama kimseye kullanmasın demedim.Kullanan kullansın.
  • + Kurulacak sürücü paketlerini tek tek seçebilme.Mesela bilgisayarınızda webcam yoksa webcam sürücülerini iptal edebiliyorsunuz.
  • Kurulum seçenekleriyle kurulumu istediğiniz gibi yönetebilme:
    • + Internet Explorer 7 veya 8 kurabilme - istediğinizi seçin.
    • + Kurulacak ürün anahtarını değiştirebilme
    • * Saniye sınırının 200'e arttırılmasıyla daha rahat seçim yapabileceksiniz.
    • + Kurulum seçeneklerini direk atlayabilir,katılımsız kurulum ve temel programlar kurulacak şekilde kuruluma devam edebilirsiniz.
    • Üç farklı program kurulumu yapabilirsiniz (WPI ile Manuel program seçimi - Temel programların kurulması veya programsız[Tavsiye edilmez] )
  • + Çeşitli eklentilerle daha pratik ve işlevsel.Fazla eklemedim,sadece aşağıdakileri:
    • + XThumbs eklentisi resimleri Küçük resimler haricinde, her görüntüleme durumunda gösterir.
    • + Kopyalama sepetiyle farklı klasörlerden dosyaları tek bir klasörde toplayın.
    • + Hedef Bul eklentisiyle kısayollarınızın asıl dosyalarını hızla bulun.
    • + Gizli dosyaları/Uzantıları göstermeyi sağ tıklamayla yaparak zamandan kazanabilirsiniz.
    • + Resim boyutlandırma ve dönüştürmeyle ek yazılıma gerek kalmadan bu işleri yapabilirsiniz.
  • + 30'dan fazla Temayla, 250'ye yakın arkaplanla ve 13 farklı ses düzeniyle (Win7'den alındı) daha fazla özelleştirme sunuyor.
  • + Oturum Açma (Logon) ve WMP11 görünümlerini sadece birkaç tıkla değiştirebilirsiniz!
  • ++ Tüm Dünya'daki modifiye sistemlerde İLK!!! Windows'un tüm görünümünü yine birkaç tıkla değiştirebilirsiniz! Böylece tek bir görünüm paketine bağlı kalmayın!
  • * Sayısı arttırılmış programlar sizi ekstra yükleme derdinden kurtarıyor.
  • +MXP 2009 Rehberi ile sorunlara hızlı çözüm bulma
  • * Genişletilmiş MXP Ekstralarıyla birçok pratik programı da sisteminize yükler.Beğenmezseniz kaldırabilirsiniz.
  • Ve daha birçok özellik...
Şimdi gelin MXP Ekran görüntülerine bakalım.Bir yandan da bu özellikleri yakından inceleyelim.

Ekran Görüntüleri

23uprx5.jpg

Çoklu açılış menümüz.

zvbj8n.png

Kurulum öncesi sürücü seçme ekranı.
Bu ekranda normalde 30 sn sınırı vardır. Fareyi oynatırsanız 30 sn sınırı durur.İstediğiniz sürücüyü seçip kuruluma devam edersiniz.

milanq.png

İşte meşhur kurulum seçeneklerimiz.Bana göre en güzel yenilik IE sürümünü seçebilmeniz.IE8'i çoğumuz sevmedik XP'de çünkü.IE7'ye dolaylı dönüş yerine IE7'yi kurulum seçeneklerinden direk kurdurmak en mantıklısı.
Ayrıca hiç uğraşmadan direk atlayabilmeniz, ve 200 saniye sınırıyla rahat seçim yapabilmeniz de diğer güzellikler.

1572hr6.png

Kurulumda oyun açabiliyorsunuz yine.RocketMania ve N kurulum başında problem yaşatabilir, ama şöyle 19. dakikalarda filan rahatlıkla açarsınız.Diğer oyunlar anında açılıyor test edilmiştir.Ayrıca çözünürlük de değiştirilebiliyor artık.

30deyw3.png

Kurulum sonrası gelen varsayılan tema ve başlat menüsü.
2wbyeeb.png

50'ye yakın tema seçeneği.Özellikle "Windows 7" temasını tavsiye ederim çok benziyor.

1z2oj10.png

Xthumbs ve sağ tık eklentileriyle işiniz kolaylaşıyor.
Gördüğünüz gibi döşeme modunda ama resim önizlemeleri hala gözüküyor.İşte bunu XThumbs yapıyor.Test edilmiştir,sistemi kasmaz. Hatta XP'deki "küçük resimler"e göre hızlı olduğunu bile söyleyebilirim.

2cnuyx4.jpg

Windows 7'nin 13 Farklı ses düzeni de çalışmadaki yerini alıyor. İstediğinizi seçebilirsiniz!

iban0h.jpg

2j35xlw.jpg

MXP Ekstraları.
Not : Varsayılan oturum açma ekranı 2.resimde gözüken değil, Windows 7'dir.

29h8ar.jpg

Windows altından çalıştırırsanız çıkan menü.

2v9p7uq.jpg

264p1qr.jpg

Bunlar da WPI görüntüleri.

Daha fazla ekran görüntüsü isterseniz @CaVeLL isimli üyemizin hazırladığı galeriyi indirebilirsiniz.
CODE
http://www.4shared.com/file/131399961/33664bce/MXPV3ResimGalerisi.html

Gerekli Gördüğüm bazı ÖNEMLİ NOTLAR:
(LÜTFEN BURAYI OKUMADAN KURULUMA BAŞLAMAYIN)

1. WPI'den program seçerken Icy Tower'ı seçecekseniz kurulumda İleri düğmelerine tıklamanız gerekecek,yani katılımsız değil.Bunun sebebi Icy Tower kurulumunun büyük-küçük karaktere duyarlı olması, yani benim yüzümden değil.
  2. Kurulum sonrası DPsFnshr bulunamadı hatası almanız sorun değil.Bazen çıkıyor maalesef.
  3. Aygıtlar yükleniyor ekranında hata alırsanız,ya da kurulum sonrası hatalı sürücü kurulumu olduysa, tekrar format atın ve kurulum öncesi sürücü seçme ekranında hiçbir sürücü seçmeyin.
  4. Bu XP (aslında 64 bit hariç tüm XP'ler) 4 GB belleğinizi göremez.4 GB belleğiniz varsa XP kurmayın.
  5. Aura7 temasını uygularken hatayla karşılaşacaksınız.Sorun değil. Önce Stil olarak Aero7'yi uygulayın, sonra Aura7'yi uygulayın,sorunsuz uygulandığını göreceksiniz.
  6. Kurulum seçeneklerinde ürün anahtarını değiştirecekseniz hatalı olmamasına özen gösterin yoksa kurulum sırasında problem yaşarsınız.
  7. Sistem yayınlandığı gün itibariyle 2 adet Antivirüs (Kaspersky+Antivir) tarafından hem kurulu sistem hem de kurulum DVD'si taratılmış,en ufak bir virüs,zararlı yazılım vb. tespit edilmemiştir. Görüntüler aşağıdadır. Bu yüzden çamur atılmasını istemiyorum.Antivirüsünüz öttüyse sorun bu sistemde değildir.
  8. CD Sürümü çıkmayacaktır. CD'nin 700 MB'lık kapasitesi yeterli gelmiyor arkadaşlar,kusura bakmayın.
  9. Bu sistemi USB Bellekten kurmaya kalkmayın. Kurulum sonrası "MXP DVD'si bulunamadı" hatası vererek size zor anlar yaşatabilir.
  10. Kurulumdan sonra güncelleme bulabilir sorun değil.Yükleyin.
  11. WPI ekran çözünürlüğünü 1024x768 piksel yapabilir.Problem yok.
  12. Çıkarılan Bileşen YOKTUR (Yükseltme hariç)
  13. WPI'deki programların bazıları eski olabilir, bunun sebebi de en başta dediğim gibi DVD'yi çok önceden hazırlamam ama İstanbul vs. gitmem dolayısıyla ilgilenememem.
Virüs tarama Sonuçları - Kaspersky ve Antivir'de SIFIR VİRÜS!
Sistemin hem kurulu hali hem de kurulum DVD'si taranmıştır.En çok kullanılanlardan biri olan Kaspersky ve En iyilerden biri olan Avira Antivir ile taranmıştır.
Sonuç : 0 Virüs.Şüpheli dosya bile yoktur.Kimse virüs diye atıp tutmasın o yüzden.
img-resized.png
Gerçek boyutundan [ 1024 x 768 ] 82% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız
281ez8.png

img-resized.png
Gerçek boyutundan [ 962 x 435 ] 87% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız
29e69li.png

İndirme Linkleri
Rapidshare bağlantıları:

İndirme için JDownloader kullanmanızı öneririm.MediaFire klasörünü otomatikman tanıyor.Ayrıca Modem resetleme ve Rar'dan otomatik çıkarma özellikleri mevcut.

İndirdikten sonra ne yapacağınızı her şeyiyle anlattım.

ommerk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Orjinal sitesinden yüklenmeyen her yazılım şüphelidir.ü
En büyük tehlikeler modifiye işletim sistemleridir.
Bir işletim sistemini paylaşım sitesine yüklendiyse en büyük tehlike zaten burda.

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Lisanslı xp ne zaman yasal oldu?

Tabiki yasal değil :) kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...