İstanbul-Bursa arası 1 saat 40 dakika!

Bu konuyu okuyanlar

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
İDO, Kabataş-Kadıköy-Bursa hattında deneme amaçlı deniz otobüsü seferleri başlatıyor. Kabataş - Kadıköy kalkışlı Bursa'ya düzenlenecek seferler 24 Ağustos- 17 Eylül tarihlerinde deneme amaçlı gerçekleştirilecek ve yolcu talebine bağlı olarak tarifeli hale getirilecek.

Marmara'da deniz ulaşımını, karayolu trafiğine önemli bir alternatif haline getirmek için çalışmalar yürüten İDO, Kabataş-Kadıköy-Bursa arasında gerçekleştireceği deneme seferlerini, salı ve cuma günleri hariç, haftanın her günü saat 14.30 Kabataş kalkışlı olarak düzenleyecek. İDO'dan yapılan açıklamada, cuma günü 12.30 ve 18.30 Kabataş kalkışlı gerçekleştirilecek seferler, karşı hat olan Bursa'dan hafta boyunca ağırlıklı olarak 10.00'da yapılacak. Anadolu yakasından Bursa'ya direkt düzenlenen deniz
otobüsü seferleri, Kabataş - Kadıköy - Bursa hattında, Kabataş'tan kalkış saatinden 20 dakika sonra Kadıköy İskelesi'ne uğrayarak Bursa'ya devam edecek. Deneme seferleri Kabataş'tan 2 saat, Kadıköy'den 1 saat 40 dakika sürecek. Kabataş - Kadıköy - Bursa seferlerinin bilet ücretleri hızlı feribot seferlerinde uygulandığı gibi hiçbir değişikliğe gidilmeden tam 20, indirimli 15 TL olarak belirlendi.

kaynak

0mrdr5

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ohh ne güzel sürekli istanbul a gitmem gerekiyor zaten

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Bursa'da nereye gelcek acaba.Mudanya mı Gemlik mi _?

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Çok güzel bekliyordum zaten 2 defa bende Bursa'dan İstanbul Anadolu Yakası feribot seferleri için başvuru yaptım bence Güzelyalı olur.

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Mudanyadır
Ama Mudanya da kışın genelde rüzgar olduğu için feribotlar iskeleye yanaşmakta sorun yaşıyolar

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
yenikapıdan bursa güzelyalı ya 1 saat 20 dk da hergün 7:30 akşam 17:30 cuma ve ctsi günleri sabah 7:30 akşam 20:30 hem istanbuldan hem bursa dan ben bunu kullanıyorum :D

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Çok şükür artık daha rahat gelebileceğim güzel Bursama
Yenikapı işkence olmaktaydı.
Ama benim gibi Osmangazide oturanlardan ziyade Mudanya civarında oturanlar daha şanslı,
Biz hem halk otobusune hem de metroya biniyoruz sonra da yürüyoruz
Koskoca Bursamda demiryolu sistemi getirilmemiş.
Eskişehire demiryolunu yapanlar neden Bursayı es geçiyorlar anlamak mümkün değil
Bursa sanki üvey evlat?
bu arada başkanımız Recep Altepeye katkılarından dolayı teşekkür ediyorum
O olmasaydı belki şimdi bu Kabataş Kadıköy olayı da olmazdı
En azından maçlara gidip gelen Bursalılar var h.sonuna Bursa'ya.
İnşallah bu proje ilerleyerek devam etsin
Sefer sayıları da artırılsın

sakallıoğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İstanbul Bursa arassı seyahat yapanlar için çok iyi bir haber. Umarım talep ve ilgi deam ederde . Talep azlığı nedeniyle seferleri kaldırdık , türünden gelişmeler olmaz. İyi yolculuklar