No DSL Connection Hatası

Bu konuyu okuyanlar

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iyi günler.
2-3 gündür sürekli No DSL Connection hatası alıyorum.ama sürekli bu hata oluyor.bugün 15-20 defa karşılaştım belki bu hatayla.ve 10-15 dk. internet gelmiyor.modemde dsl ve ppp ışıkları sönüyor.TTNet kullanıyorum.yaklaşık bir aydır da download ve upload hızım yerlerde sürünüyor.önceden TTNet yavaş internet sunuyordu artık hiç vermiyorlar interneti.Bu konuyu açmak için bile 20 dk. dır uğraşıyorum.sürekli aynı hata.sürekli bağlantı kopuyor.tam olarak bu çıkıyor karşıma:

No DSL connection

Your router has not established a DSL connection to your local exchange. The DSL light on the router will blink while it is trying to connect, and stay on if it connects successfuly.

After checking for common connection problems , click here to recheck the connection status.If the router still cannot connect, contact your ISP for technical assistance.

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Modeme reset atınca aynı problem oluyor mu?

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
senn yönlendiricin le bir DSL bağlantısı kurulamadı diyo hatada anladığımkadarıyla. sanırsam ttnet kaynaklı bir problem yada modemine virüs girmiş..

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Modeme reset atınca aynı problem oluyor mu?

yine aynı sorun oldu 40 dk.dır internet yoktu.modeme milyonlarca kez res attım ama olmadı :D.
artık teknik servisi arayacağım galiba.olmayacak bu böyle bi gidiyor yarım saat yok.

barthez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yine aynı sorun oldu 40 dk.dır internet yoktu.modeme milyonlarca kez res attım ama olmadı :D.
artık teknik servisi arayacağım galiba.olmayacak bu böyle bi gidiyor yarım saat yok.

Bende internet 30 sn.de bir gidip geliyor. WLAN'dan kopmamış gi,bi görünüyorum ama internet akışının gittiğini anlıyorum. Flashget'le download yaparken flashget monitor üzerinde download grafiği bir var bir yok şeklinde görünüyor. TTNET'i aradım, 16 Temmuz'dan bu yana yurtdışı çıkışlarında bir sorun var, çözmeye çalışıyoruz dediler. Onlar çözene kadar ben TTNET'le olan bağlarımı çözücem galiba.

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
444 0 375 i ara bence kardeş. adam 2-3 modem actırığ kapattırr yapar :D benm modeme oyle yaptılar :D aynı sorun degıldı ama

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bağlantı sorunu her ne kadar TTNet'in acizliğinden olsa da bana sanki modemde ya da sisteminde sorun var gibi geldi.

Farklı bir modemle daha denemeni öneririm.

Sistemini güncel bir antivirüs yazılımıyla kontrol etmende faydalı olacaktır.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
ADSL uzmanı. artık kendime bu ismi verebilrim sanırım :)

kardeş ara ttnet'i 444 0 375'den önce 3'ü sonra 1'i tuşla.
modeme sinyal gelmiyor de. açtın mı kapattın mı falan der. hepsini yaptım de. splinter'ın önüne tak der, onuda yaptım de. sonra arıza kaydı alacağım diyecek. bilgilerini ver. santralinden kontrol etsinler. yeterli sinyal geliyor mu diye.

- diyelimki aradılar bizde sorun yok dediler
1- kablolarını kontrol et, çok ekleme varsa tek bütün bir kablo kullan
2- splinterını değiştir (elinde varsa bunu aramadan da deneyebilirsin, zaman kazanırsın)
3-binadaki telefon kutunu kontrol ettir. bağlantılarında bir zayıflık var demektir.

bu arada müşteri hizmetlerinde meryem var, ona selam söyle :D çakır de, o tanır..

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
çakır kardeşime katılıyorm :D meryem hariç :p

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ADSL uzmanı. artık kendime bu ismi verebilrim sanırım :)

kardeş ara ttnet'i 444 0 375'den önce 3'ü sonra 1'i tuşla.
modeme sinyal gelmiyor de. açtın mı kapattın mı falan der. hepsini yaptım de. splinter'ın önüne tak der, onuda yaptım de. sonra arıza kaydı alacağım diyecek. bilgilerini ver. santralinden kontrol etsinler. yeterli sinyal geliyor mu diye.

- diyelimki aradılar bizde sorun yok dediler
1- kablolarını kontrol et, çok ekleme varsa tek bütün bir kablo kullan
2- splinterını değiştir (elinde varsa bunu aramadan da deneyebilirsin, zaman kazanırsın)
3-binadaki telefon kutunu kontrol ettir. bağlantılarında bir zayıflık var demektir.

bu arada müşteri hizmetlerinde meryem var, ona selam söyle :D çakır de, o tanır..

10 numara destek budur... :D

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şu an düzelmiş gibi görünüyor.modeme iki tane splitter e de 2 tane çarpınca düzeldi. galiba sorun bende :D ama TTNet'i aradım çalışma var dediler Sincan'da. ne kadar doğru bilmem.bu arada pardus kullanıyorum virüs gibi bir derdim yok :) . xp de yükledim sanal pc ye bakalım onda çalışırmı internet diye onda da çalışmadı.her neyse bu ay taahhüt bitiyor.diğer şirketlere geçmeyi düşünüyorum.