MkvMerge-Altyazı Ekleme Programı (Resimli Anlatım)

Bu konuyu okuyanlar

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Evet arkadaslar. hepimizin ortak sorunudur. filmi indiririz ama sonra altyazılarıyla ugrasmaktan bıkarız. bu program buna çare bulmus. ben kullanıyorum size de kolaylık sağlaması için kendim resimlerle küçük bir anlatım yaptm. program sadece altyazı gömmeyi yapmıyor. filmi kesiyor,birleştiriyor. cok amaçlı kucuk ve bilgisayarınızı yormayacak bir program.

FİLMLERİ BİRLEŞTİRMEK
(İki cdli filmleri tek cd yapmak için)
1-İnput Files kısmına ilk filmimizi atıyoruz. Yada add'tan ekliyoruz.
2-APPENT TUŞUYLA İKİNCİ ( 2.3.4.5....) FİLMİMİZİ EKLİYORUZ
3-Birleştirilecek dosyalar ++> şeklinde gözüküyor.
4-Çıkış yerini ve formatımızı seçiyoruz start muxing diyoruz.

FİLMLERİ BÖLMEK
Filmimizi add'e basıp ekliyoruz ve film üzerine tıklayarak
1-Global kısmına geliyoruz
2-Enable splitting (kesmeyi aktifleştir) işaretliyoruz
Üç çeşit kesme yapabiliriz
3-İstedigimiz megabaytta(M) (100M,200M...)
4-İstediğimiz sürede ( 10 ar dk,20 şer dk ...) (saat:dakika:saniye)
5- İstediğimiz süreler arası (saat:dakika:saniye) aralara virgül koyarak.
6-Yine çıkış yeri ve formatını seçerek Start Muxing diyoruz.

Anlatım ve upload tamamen bana aittir. doya doya kullanmanız dileğiyle.:thumbup:

Rar Pass: jungeman@sdn

Download Link

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Eline sağlık. Ayrıca bir sorum vardı? 16:9 filmlerde altyazıyı siyah bölüme nasıl taşıyabiliriz. total video converterle yaptım ama altyazı gömülmüyor filmin yanında altyazı dosyası olursa siyah bölüme taşıyor altyazıyı. Bu programda bunu yapabilir miyiz?

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Eline sağlık. Ayrıca bir sorum vardı? 16:9 filmlerde altyazıyı siyah bölüme nasıl taşıyabiliriz. total video converterle yaptım ama altyazı gömülmüyor filmin yanında altyazı dosyası olursa siyah bölüme taşıyor altyazıyı. Bu programda bunu yapabilir miyiz?

bu dedıklerını yapabılecegın bır program blıyorum fakat tavsiye etmem. videodvdmaker free isimli program sanırım orada dvd formatına cevrirken altyazı biçimlendirebiliyosun. ama aşırı derecede yavaş ve cpu kullanımı 100%. google da submaker diye aramanı tavsiye ederim faydalı olacaktır.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
İyi de bunun ne gibi bir faydası olacak? Altyazıda en önemli sorun bence senkronizasyondur. Kendi kendine bunu ayarlayabiliyor mu bu prog?

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
uyumlu altyazıyı bulmaktan kolay ne var kı :D

bernam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, yazınızı okuduktan sonra bu işlemleri denemeye çalıştım ama ilk etapta alt yazıyı ekleyebiliyorum oraya ama video eklenmiyor nedeni ne olabilir? Ya da yanlış yaptığım bir şeyler olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
gerekli olan bir program arşive katayım :)

DENiZEVi-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bu güzel program için sizlere çok teşekkür ederim.Hemen indirdim ve kontrol ettim.Harika güzel olmakla birlikte çok hızlı ve seri...Ama benim belki yapamadığım birkaç şeyi sizlerden bu arada öğrenmek isterim.

1.Altyazı fontları değişti...Bu programın kendine haz yazı fontları ile filme ekledi.Bence ayarların olması gerekir diye düşünüyorum.
2-Bu programla video-filmin ebadları 4:3 / 16:9 şeklinde değiştirme imkanı yokmu...Kısacası bu ayarları nasıl yapabiliriz.

martymcfly

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
jungeman güzel anlatmışsın çok teşekkürler. harika bir program bu 1080p tek parça filmleri dvd ye çekmek sorun oluyordu.

aziz0571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilen biri varsa bir mkv filimden ses çıkartma ve ses ekleme nasıl yapılır anlatabilirmi.tabiki resimli.
mkvmergeyi kurdum acaba türkçe dil seçeneği varmı.varsa nasıl ayarlıyoruz.yada türkçe yaması varmı.

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Programda Türkçe seçeneği yok. Dil ekleme veya silme işlemini aynen altyazı gibi yapabilirsiniz.

Siz filmi ekleyince sesi ve videosu ayrışıyor. Oradan istediğinizi silin.

aziz0571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Programda Türkçe seçeneği yok. Dil ekleme veya silme işlemini aynen altyazı gibi yapabilirsiniz.

Siz filmi ekleyince sesi ve videosu ayrışıyor. Oradan istediğinizi silin.

teşekkürler sevgili jungeman keşke türkçesi olsaymış.inşaallah bilen bir arkadaş ekler şu özelliği.

hoyrat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar herkese merhaba. benimde bir sorunum var.elimde sony
DAV DZ-660 model 5.1 ses sistemi var.blueray oynatamıyor.mkv ve hd destekliyor.1080 p filmler dvd ye sığmadığı için bölerek dvd ye yazmak istedim.uzun uğraşlardan sonra filmi bölmeyi başardım ve dvd ye yazdım.ancak dvd player bu dvd yide oynatmadı. aceba nedeni ne olabilir? ben dvd yi orjinal olmadığı için oynatmadı diye düşünüyorum sizce nedeni ne olabilir ve 1080p yi bozmadan bu sorunu nasıl aşabilirim.bu sorun aşılamaz ise pc için yine 5.1 ses sistemi almak istiyorum.samsung 46'' 7000 serisi led tv var ve pc nin özellikleri :4 gb ram,640 mb ekran kartı,2.40 quad intel içlemci var. buna uygun bir 5.1 ses sistemi almak istiyorum. bütçe olarak maximum 200 tl. önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.lütfen yardım edin.şimdiden teşekkürler.

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
DVD player'da hangi dosya türünü oynatmaya çalıştığına bağlı.

avi dosyasını dvd'ye direk atarsan oynatmaz. avi oynatmak için divx player gerekli.

Yok dvd player'da izleyeceğim diyorsan ConvertXtoDVD programına bak. Hem onunla bolmeye fln ihtiyacın olmaz.

hoyrat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
filmler blueray ve 1080p filmlerin kalitesi düşsün istemiyorum.aceba filmleri böldükten sonra kodekler farklı bölümlerde kaldığı için göstermiyor olabilirmi yada filmi korsan olarak algıladığı için göstermiyor olabilirmi.yani orjinal olmadığı için.dvd player mkv destekliyor.ayrıcadvd playerin flash disk bölümü var ve oradan da film izleyemiyorum.yalnızca müzik dinleyebiliyorum.

le mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben yzdığınızın aynısını yaptım olmadı içinde alt yazı çıkmadı

andariel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben yzdığınızın aynısını yaptım olmadı içinde alt yazı çıkmadı

Bende de aynısı oldu anlatıldığı gibi herşeyi yaptım fakat altyazıyı eklememe rağmen filmde altyazı çıkmadı... Yardımcı olursanız sevinirim...

mkvmergedivxplanet2.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/1609/mkvmergedivxplanet2.jpg

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
İnanılmaz.
Eline sağlık dostum.
Tam aradığım şeydi.
Bir çok yöntem ve gereç denedim, uzun sürüyordu.
Bu şahane.
650 MB avi bir filmi 3 dakika civarında altyazısı gömülü bitiriverdi.

Çok teşekkürler.

Darksine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Filmimim uzantısı m2ts bu programda m2ts uzantıyı açmıyor nasıl eklicem altyazı m2ts uzantıya yardım plssssssssssssssssssssssss

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Teşekkürler program bi gün işe yarar elbet indirdim :)

Ama mkv yazısını silip avi yazınca avi olarak kaydetmez yine mkv dir videonun aslı. Sadece uzantıyı görünürde değiştirirsiniz.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bu konu tarih öncesinden kalmış :p Adı geçen program şu anda Türkçe dil desteği sunuyor, ve ayrıca özellikleri yalnızca arkadaşın anlattığı kadarıyla sınırlı değil,soft sub altyazıları mkvden çıkartabiliyor, ayrıca videonun içindeki ses izinide aynı şekilde silebilirsiniz, vede arkadaşın verdiği ne idüğü belirsiz tarihi geçmiş rapid linkinden indireceğinize resmi sitesinden indirin. http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/win32/mkvtoolnix-unicode-4.4.0-setup.exe

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Bu konu tarih öncesinden kalmış :p Adı geçen program şu anda Türkçe dil desteği sunuyor, ve ayrıca özellikleri yalnızca arkadaşın anlattığı kadarıyla sınırlı değil,soft sub altyazıları mkvden çıkartabiliyor, ayrıca videonun içindeki ses izinide aynı şekilde silebilirsiniz, vede arkadaşın verdiği ne idüğü belirsiz tarihi geçmiş rapid linkinden indireceğinize resmi sitesinden indirin. http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/win32/mkvtoolnix-unicode-4.4.0-setup.exe

Teşekkürler şampiyon

Son mesajlar