Onno Tunç Şarkıları

Bu konuyu okuyanlar

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
278035_2.jpg

Türk Pop Müziğinde bir çığır açan unutulmaz müzisyen Onno Tunç'un 11. ölüm yıldönümünde sanatçının "yol arkadaşları" ve kendisinin izinden giden yeni nesil müzisyenler "Onno Tunç Şarkıları" albümüyle ustalarını anıyorlar. <br><br>Yaklaşık 2 senelik bir çalışmanın ürün olan albüm; Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nilüfer, Nükhet Duru, Sertab Erener, Mor ve Ötesi, Ceza, Şebnem Ferah, Aylin Aslım, Levent Yüksel, Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ ve Hüsnü Şenlendirici'yi biraraya getiriyor. <br><br>13 parçanın yer aldığı "Onno Tunç Şarkıları"nda sanatçılar seslendirmek istedikleri parçaları kendileri seçtiler. Parçaların bazılarında okumalar Onno Tunç'un yapmış olduğu düzenlemelerin üzerine yapıldı.. Yeni nesil sanatçılar ise parçaları yeniden düzenlemeyi tercih etti. 4 parçada Arto Tunçboyacıyan ve Armenian Folk çaldı. <br><br>Müzik danışmanlığını Sezen Aksu'nun müzik direktörlüğünü ise Arto Tunçboyacıyan'ın üstlendiği albümde sanatçılar hiçbir ücret talep etmeden gönülü olarak projeye katıldılar. <br><br>Albümün geliri Onno Tunç adının yaşatılacağı bir projeye aktarılacak. <br><br><b>Sanatçılar ne dedi?</b><br><br>"Türk pop müziğinde milat kabul ettiğim onno tunç'un anısına yapılan bu albümde yer almak benim için büyük mutluluk ve onur..."<br>- Hüsnü Şenlendirici<br><br>Sanatı hala yaşayan ve yaşayacak olan usta'ya. <br>Sen rahat uyu...<br>- Ceza<br><br>"Bazı insanlar vardır,tanışınca ne acaip adam dersiniz başka kelime bulamazsınız.Sonra tanıdıkça hakkında kullanabileceğiniz kelimeler 'çok' laşır. Çok zeki,çok bilgili,çok esprili bir adamdı.. Onno.."<br>- Emre Altuğ<br><br>"Onno'cuğum,<br>Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük müzik adamlarından biriydin. Senin onda birin kadar olabilmek isteyen ben dahil onlarca müzisyen arkadaşım var. Senin yerin apayrı...<br>Kalbimdesin."<br>- Levent Yüksel<br><br>"Bu çalışma için onlarca güzel şarkı arasından bir seçim yapmaya çalışırken şunu birkez daha farkettim:<br>Ülkemizde üretilen müziğin büyük bir dönemine hem müzikal hem de duygusal zenginliğiyle yön belirleyici olacak kadar yoğun ve ömür boyu dinlemekten vazgeçemeyeceğimiz güzel şarkılarak üreterek her birimizin hayatına temas etmiş Onno Tunç... Bu yüzden bu çalışmanın içinde olmaktan dolayı hissettiğim tüm güçlü duygular kelimelerle anlatamayacağım kadar yoğun. <br><br>Bu duyguları mutlaka daha somut bir şekilde hissedebilmek istersek onun herhangi bir şarkısını arkamıza alıp yaslanıp dinlemek; sözlerle ifade etmeye çalışmaktan çok daha fazlasını anlatacaktır."<br>- Şebnem Ferah<br><br>"Mesleksiz yığınların kızgın homurtusunun bütün güzel sesleri bastırmaya yeltendiği bu yerde, hayatını güzel seslere adamış bir insanın ne kadar büyük bir fark yaratabileceğini gösteren alçakgönüllü bir kahramandı Onno Tunç. Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz."<br>- Mor ve Ötesi<br><br>"Bazı insanların yeri dolmaz ve acısı küllenmez. Onno işte böyle bir garip bıraktı gitti bizi..."<br>- Nükhet Duru<br><br>"Onno Tunç ile birlikte çalışma ve müzik yapma imkanını yakaladığım için kendimi her zaman ayrıcalıklı hissetmişimdir. O Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerden biriydi ve her zaman öyle kalacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim..." <br>- Sertab Erener<br><br>"Popüler müzikte "bize ait" diyebileceğimiz bir sound yaratılmasına beste ve aranjmanları ile öncülük etmiş, zamanının çok ilerisindeki bu büyük sanatçının tribute projesinde bulunmaktan gurur duyuyorum." <br>-Sabri Tuluğ Tırpan<br><br>"Hayatta birçok şeyde keskin bir çizgi çekmek zor; bazen imkansiz. Ama Türk popunda "Onno Tunc'tan öncesi ve sonrası"nı çok net görebiliyor insan... Onno Tunc-Sezen Aksu sarkilari kusagimin fon müziği oldu. O, bu topraklarin yetistirdiği büyük bir müzik adamıydı." <br>- Aylin Aslım<br>(Tanıtım Bülteninden)

İÇİNDEKİLER

Sezen Aksu / Yine Yeni Yeniden
Ceza / Şinanay
Mor ve Ötesi / 1945
Nükhet Duru / Seninle
Emre Altuğ / Haydi Gel Benimle Ol
Sertab Erener & Tuluğ Tırpan / Sen Ağlama
Şebnem Ferah / Ünzile
Aylin Aslım / Bir Çocuk Sevdim
Levent Yüksel & Murat Uncuoğlu / Sultan Süleyman
Ajda Pekkan / Dokun Bana
Nilüfer / Tutsak
Zerrin Özer / Hep Bana
Hüsnü Şenlendirici / Yalnızca Sitem

Kaynak: http://www.ideefixe.com/muzik/tanim.asp?sid=KOAPSXB2XT7TZR17TMO6

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Türkiye de Sayılı Müzisyenlerden Tabii .Teşekkürler paylaşım için

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Merhaba robokep

Oluşturmuş olduğunuz haber değerindeki konunun kaynak link'ini alabilir miyiz ?

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bi ay önce açtığım konunun kaynağı yeni isteniyo benden :)
tabiki alabilirsiniz buyrun hatam içinde özür dilerim.

Mod. Anlayışınız için teşekkür ederim.
Bu konuda bir özür dilemesi gerekende ben olmalıyım gözden kaçırılmış çünkü.

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Söylenecek söz yok süper paylaşım için tşk

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Uzun zamandır mevcut bu albüm bende çok kaliteli!

yesiltr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onno tunç bestelerini yorumalamak da ayrı bişi hepsi birbirinden güzel olmuş...