Beylikdüzü nasıl bir yer oturmak için?

Bu konuyu okuyanlar

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
arkadaşlar kiralik ev arıyorum beylikdüzü nasıl bir yer
ulaşım açısından orda oturanlar varsa söyleyebilirmi zorlanıyorlarmı?

örnek kriterler;

Ulaşım: aksaray,mecidyeköy
daire: yeni bina,depreme dayanıklı,
sosyal olanaklar
metrobüse yakınlık (gelecek olan)
ücret acısından ne kadar aralıkta

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Vallahi ben bilmiyorum ama Melih abi yani filtrekahve dün deprem olayını tartışırken ben Beylikdüzündeyim demişti. Eğer orada oturuyorsa ona danış.

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
aksaray mecidiyeköyse, sabah avcılara kadar bir otobüs, sonra metrobüs.Metrobüs uzatılacak diye bir söylenti var ama hala kazma vurulmuş değil.Ücret en az 600 dür.

vabeste

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu saydıkların için idael beylikdüzü...yol sorun olmaz her türlü sefer var hem yakında metrobüste gelecek.yerleşim olarakta güzel yer...çok katlı apartmanlar :stuart:

Cursed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
beylikdüzünden otobüsle y.bosnaya ,ordan metroyla da aksaraya gidebilirsin.eğer öğrenci akbilin varsa da 800+ 200 kuruşa aktarma olur 1 tl ye aksaraydasın :D.
eğer m.köy e gideceksen, tekrar otobüse biner avcılarda metrobüsün ilk durağında inersin. ordan da rahat rahat m.köy e 15 dk da gidersin. :) iyi yolculuklar.

vabeste

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mecidiyeköye direk sefer var biliyorum :S

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
yaşasın küçük şirin yerleşim yerleri :D hele bugün motorla çevre köylerden gittim yemyeşil tertemiz :D Allah kolaylık versin umarım yeni evinde rahat raht oturursun ;)

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ulaşım süresi hakkında neler diyorsunuz?
bide şu soruya cevab arıyorum.
mecidiyeköy eski ve pahalı bir yerdemi yoksa beylikdüzü gibi yeni ev ve uzak yerdemi?

Not: çok dışarı çıkan biri değilimdir

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Beylikdüzü'ne küçükken gitmiştim. Tatilya için. :D Hiç hatırlamıyorum.

Ama Mecidiyeköy bence vazgeçilecek bir yer değil. İmkanım olsa orada oturmak isterdim. Çok arkadaşım var orada oturan. İmreniyorum vallahi. :D

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
mecidiyeköyde ne var seni bu kadar çeken

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
beylikdüzünde lise okudum yaşamak için güzel bir yer görüntüsü olsada eğer iş yerin büyükçekmece yada beylikdüzünde değilse pek iyi olmuyor.

metrobüs avcılara kadar geliyor ondan sonrası akşamları tam bir işkence. çoğu zaman 30 dk sürüyor beylikdüzü avcılar arası. yani 1 saatde anca varıyorsun.

aynı zamanda express araçlarda kalkıyor beylikdüzünden bunlarla 30 dk da aksaraya varabiliyorsun.

yani iş ve evi o bölgede toplarsan mükemmel olur.

aslında migrosun arka tarafında bir sanayi sitesi var orda bir iş bulmuştum kendime eğer orda oturuyor olsaydım mükemmel olacaktı. (esenkentdeydim)

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ulaşım süresi hakkında neler diyorsunuz?
bide şu soruya cevab arıyorum.
mecidiyeköy eski ve pahalı bir yerdemi yoksa beylikdüzü gibi yeni ev ve uzak yerdemi?

Not: çok dışarı çıkan biri değilimdir

ben seni kasımpaşaya beklerim 500 e falan kaloriferli 90 100 metrekare yeni yapılmış binalarda oturabılırsın taksime yürüyerek 10 dakka şişhane metro duragına 5 dakıka uzaklıkta ayriyetten mecıdıyekoye otobus sureklı var

Sakın isminden korkma doğma büyüme buralıyım başkalarından duyduklarınada inanma gelip görmeni öneririm

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bir türlü karar veremiyorum çokta gittigim bir yer degil bilmiyorumda
orda yasayanlar varsa yorumlarını bekliyorum yine

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir gel gör burayı beylikdüzünden parsellere gittikten sonra gidemeyeceğin yer yoktur illa yenibosna gerekmez, evler güzeldir 15 kattan az değildir bahçeşehir gibi şık sanma burayı 550-600e liraya kiralık ev bulursun. depremde ölmezsin merak etme :)

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ulaşım sorun diyorlar işte o korkutuyor gözümü

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
ulaşım sorun diyorlar işte o korkutuyor gözümü

Lüks daireler derseniz hepsi çok güzel Depreme en dayanıklı istanbul ilçesi Arnavutköy o zaman sizi buraya bekleyelim Beylikdüzü beykent falan çok hoş yerler ama sessiz sakin temiz hava uygun fiyat derseniz Doğalgazlı toki konutları 250 liraya bile kiraya veriliyor şu sıralar ki yol sorunu azda olsa buradada var ama yakın zamanda 3. köprü ayağı meselesiyle oda çözümlenecek gibi görünüyor . . .

Üzerime vazife değil ama bilginiz olsun istedim :)

oduncu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3 yıldır beylikdüzünde oturuyorum eğer bekarsan kafa dinlersin karışanın görüşenin olmaz evliysen çoluk çocuk varsa genel olarak site şeklinde bir yapılanma olduğu için ve birçok sitede de güvenlik olduğu için çocuk dışarıda ne durumda aracaba yola zıplarmı arabalara dikkat edermi gibi gözün arkada pek kalmıyor. yani genel olarak yaşanacak yer. sosyal etkinlik yapacak alışveriş merkezleri var sinema vs..

Büyülçekmece sahili çok güzeldir ve kumsalı var denize giren bi dünya insan var. (ben henüz giremedim). ayrıca yazın festivali neyin olur. bi dünya konserler falan...

aksaray, taksim gibi yerlere gideceksen 145M mecidiyeköy arabası E5 güzergahında gider oratalama varış süresi 90 dk gibidir. taksim için 145T ortalama varış süresi 60 dk. gibidir. ve 145T beylikdüzünden kalktıktan sonra haramidere'den otobana gider ve topkapıya kadar başka durağı yoktur. migrostan binince 25-30 dk civarında topkapıya varıyorsun. birde büyükçekmeceden kalkan E-60 mecidiyeköy var. beykentten hadımköy yoluna girer ve gişelerden otobandan direk mecidiyeköy'e gider oratalama 60 dk gibi büyükçekmeceden mecidiyeköy'e varır.

diğer yolları yukarıda diğer arkadaşlar bahsetmişler. metrobüs ise bu yaz tüyap fuar merkezi dönüş istasyonu olacak şekilde avcılardan beyikdüzüne uzatılacak.

bu arada yeni belediye düzenine göre beylikdüzünde yolun migros tarafında kalan kısmı beylikdüzü belediyesine real tarafında kalan kısmı esenyurt'a bağlı.

iş imkanı olarak becerine göre bir çok imkan var. beylikdüzü organize sanayi bölgesi olduktantan sonra yerleşim bölgesi olarak çok hızlı gelişti.

benden bu kadar.

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
Konunun uzmanı olarak bir şeyler söyleyebilirim sanırım :)

Beylikdüzü denilen yer yürüyerek aslında E5'e iki dakika mesafeden 20 dakika mesafeye kadar olan bir alanı kapsar. Ulaşım önemli kriterlerden biriyse E5 civarı olması şart. Migros arkası ve yukarı doğru hizası ile Bauhaus arkası ve yukarı doğru hizasında olmasını öneririm.

Metrobüsle ilgili çalışmalar okullar kapandıktan sonra başlayacak ve Eylül ayı gibi bitecek. Şu an Beylikdüzü - Mecidiyeköy arası için ya Avcılar'a kadar otobüsle gelip oradan metrobüsle devam etmen ya da sabah ve akşamları 3-4 seferle sınırlandırılan (acayip kızgınım bu konuda İETT'ye) 145M ekspres hattını kullanman gerekiyor. Migros önündeki duraktan 145M'ye bindiğini kabul edersek tam 1 saat civarında ulaşma şansın var. Yok ben metrobüs severim diyorsan Avcılar'a kadar (otobüse binme, indiğin yerden metrobüse yürüme, metrobüste oturabilmek için iki üç tanesini kaçırma vs. dahil) 20-30 dakika geçiyor trafiğe göre. Buna minimum 43 dakika süren (tarafımdan ölçülmüştür, sadece notere onaylatmadım) tıka basa dolu Avcılar - Zincirlikuyu metrobüs yolculuğunu eklersen 1 saati aşan bir sürede Mecidiyeköy'de olabilirsin. Akşam dönüşler için bu süreye dönüş saatine göre 10-15 dakika ekleyebilirsin. HT28 Avcılar - Beylikdüzü otobüsüne binmeye çalışırsan daha da uzar, tavsiye etmem. 5 dakika yürüyüp Yenibosna'dan gelen 400 vb. hatlar işini görür. Ben eğer aylık akbil kullanmayacaksan akşam dönüşlerini 145M ile yapmanı öneririm, yoğun iş çıkış saatinde bile 55 dakikayı geçmedim bu şekilde. Metrobüs Eylül'de geldikten sonra 5-10 dakika avantaj sağlanabilir, ama garanti vermiyorum. Ayrıca tüm bu verdiğim sürelerin E5'e yakın bir yerde oturman şartıyla olduğunu, iç kesimlerde bir ev tutarsan (Büyükşehir B ya da C mahallesi gibi) otomatikman 15-20 dakika eklemen gerektiğini hatırlatayım.

Kiralar önceki mesajlarda belirttikleri gibi. 600 civarına 3 oda 1 salon, 120 - 130 metrekare, en fazla 15 yaşında bir ev bulabilirsin rahatlıkla.

İnternet hızı benim için önemli diyorsan yukarıdakileri boşuna okumuşsun demektir, atla gel. Geçen yaz E5'in iki tarafına da Tellcom fiberoptik kablo döşedi. Ayrıca tüm Beylikdüzü'nde kablo tv altyapısı da var. Benim gibi Uydunet üzerinden de bağlanabilirsin.

Bunların dışında;

:: Her şey elinin altındadır, eğlence dışında bulamayacağın pek bir şey yok.
:: Metrobüs geldikten sonra fiyatlarda bir miktar artış olması kuvvetle muhtemel, şu sıralar tutman cebinden daha az para çıkmasını sağlar.
:: En fazla insanı Pazar günleri görürsün. O da Migros, Real, Bauhaus otoparkları ile Beylik Pazarı'nda. Yaşadığın binada belki 500 kişi vardır ama senin eve giderken göreceğin insan sayısı 20-25'i geçmez.

Başka sorusu olan :)

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
3.sayfa neden açılmıyor? edit:düzelmiş.
Tellcom yine kablo döşemeye başladı bu arada, çamurdu hep etraf.Beylikdüzünde kafa dinlemek için oturulur, son 1-2 yıldır, nüfus çok hızlı arttı, eskisi kadar pek sessiz değil ama, istanbulun çoğu yerinden sakindir.Ama sosyal ortam isterim hareket isterim biraz diyorsan, avcılardan doğuya doğru yollan biraz.Ben istanbula geldiğimde okula yakın diye beylikdüzünü seçtim, ama sonra etrafı öğrenip çoştukça, karmaşaya uzak geldi, hatta ilk geldiğimde şimdiki gibi sık otobüste yoku.Ulaşım konusunda mükemmel sayılmasa da, şuan iyi.Ayrıca istanbulun çoğu ilçesine göre biraz soğuktur, ev kiralarken yalıtımı olup olmadığını araştır, yoksa doğalgaz faturası kol gibi gelir.Avcılarla neredeyse 2,5 derece farkeder.Benim için tek dezavantajı şehir merkezine uzaklığı ve metrobüs yapıldıktan sonra sabah saatlerinde trafikte meydana gelen sıkışıklık.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
tsk.ler melih birde senle yüz yüze görüsecem bu konuda inş. :)

kayscicegi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mecidiyeköye ve taksime direk otobus var metrobus su an avcılara kadar beylikdüzü metrobus dolmuşları var metrobus levente kadar gidiyor

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
tsk.ler melih birde senle yüz yüze görüsecem bu konuda inş. :)

Biliyorsun ofisin adresini. Yalnız BaRY soğuk konusunda uyarmış ki haklı. 2008 kışında aşırı soğuklarda ilginç bir manzarayla karşılaşmıştım. Ben 5.katta oturuyorum, öyle binanın tepelerinde değil yani. O soğuklarda kombinin bacasının ucunda 5-10 santimlik bir buz parçası oluşmuştu, kimsenin kafasına düşmesin diye kırmıştım, sabah gene çıkmıştı :D

oduncu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evim kuzeydoğu cepesinde sanırım poyrazmı oluyodu neydi bu kış en yüksek ödediğim d.gaz faturası 340 tl. fakat binada ısı yalıtımı yok ve evde bebe olduğu için evin ortalama sıcaklığı 24 derecede tuttum.(yinde çok)

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
evim kuzeydoğu cepesinde sanırım poyrazmı oluyodu neydi bu kış en yüksek ödediğim d.gaz faturası 340 tl. fakat binada ısı yalıtımı yok ve evde bebe olduğu için evin ortalama sıcaklığı 24 derecede tuttum.(yinde çok)
bu sene sadece aralığın son haftası poyrazdan esti ve soğuk oldu, o da 29 aralık gibiydi, kar yağdı.Bu sene daha ılıman bir kış geçirdik, yoksa zamlarla falan bayağı bi fatura ödenirdi.Normalde Kuzaybatıdan acayip rüzgarlı olurdu beylikdüzü ama bu sene daha çok güneyden esti.

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar metrobüs çalışmaları ne oldu ?
kadir topbaş kendi ağzından söz verdi yazıklar olsun yani.. 2009 mayıs haziran açılacak dedi hani nerde ?

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar metrobüs çalışmaları ne oldu ?
kadir topbaş kendi ağzından söz verdi yazıklar olsun yani.. 2009 mayıs haziran açılacak dedi hani nerde ?
:clap::clap:
Eylüle ertelendi diye duydum, eylülde bakalım ne olacak.

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
:clap::clap:
Eylüle ertelendi diye duydum, eylülde bakalım ne olacak.

Aslında ertelenmedi, zaten Eylül'dü. Seçim öncesi acaba oy gelir mi diye erken yapacaklarını duyurdular. Planlarda bir değişiklik olmazsa okullar kapandığında başlar, açılmadan hemen önce de hattı başlatırlar.