İnternet ağ bağlantısı yok veya sınırlı diyor

Bu konuyu okuyanlar

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
http://forum.donanimhaber.com/m_27806256/tm.htm#sürekli ağ bağlantımda sorun çıkıyor.
10 dk da bir internet bağlantısı kesiliyor.

sağ altta ağ bağlantısının üzerinde Sarı ünlem işareti çıkıyor.

daha sonra üzerine sağ tıklayıp onar dediğimde genelde hat geri geliyor. gelmediği zamanda sınırlı bağlantı veya bağlantı yok uyası çıkıyor.

neden olarakta yerel ağ bağlantısının durumunu açtığımda ağ bilgisayara ağ adresi atamadığı için oluştu yazısı çıkıyor. bağlantıyı yeniden başlatmak için onarı tıklatın diyor.

onar dediğimde bazen düzeliyor. Elektiriği felan kesip deniyorum düzeliyor bazen ........

10 15 dk a sonra hat gene gidiyor. lütfen yardım edin

:helpsmilie:

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
El ile ip ve dns girmeyi denediniz mi?

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Valla bir cok ihtimal de verilebilir. İki defa basimdan gecti. İlle de modem de kabahat aramakta yanlis. Benim de ayni sekil de oluyordu. 3, 4 Dakika da bir gidiyordu.

Bir keresinde sorun kabloda cikti. Eger kablo eklentili ise sorun oradan kaynaklanabilir. Digerinde ise modemimi degistirmistim. Seninki gibi 4 girisli, sifir bir modemdi. Ben sorun icin Adsl Musteri Hizmetlerine basvurdum. Sorunun onlardan kaynaklanip, kaynaklanmadigini ogrenmek icin. Onlarda bana modeminizin icinde bilmem birsey var, onu actirmalisiniz demisti. Modemi aldigim yer tanidikti da, servise gondermeden orada degistirmistim modemi.

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Kablo uzunsa sorun yaşanabilir diye düşünüyorum birde aşırı download yapılırsa böyle birde modem de sorun olabilir ayrıca telekomdan kaynaklanıyor olabilir split bozulmuş olabilir :) aklıma gelenler bunlar....

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
tşkler denemeye devam:D

uzman olcam bu gidişle

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Sorun kablolardadır.Onları iyi kontrol et.
Modem'in Zoom mu?

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Bu tip sorunlarla bende airties modem kullanırken karşı karşıya kalıyodum . Modemi resetliyordum . Genelde downloaddan kaynaklanıyo. Ama bu kadar sık olması anormal. Modemi komple bi sıfırla tekrar kur . Ben genelde öyle yapıyodum ama benim modem ayda bi kere falan yapıyodu bu sorunu. Ama ayda 150 ile 170 gb arası download yapan bi modemden bahsediyorum.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
kesinlike telekomdan kaynaklanıyo aynısı bendede bir gece oldu aradım konrol ettiler iş bitti

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimkindede aynı sorun var ne yapacam bilmiyorum altta sarı ünlem işareti yanıyor ne yapmalıym sınırlı ağ bağlantısı veya bağlantı yok diyo komşudan alıyorum interneti acaba sorun modemdemi ne yapmalıyım komşunun interneti var benimki yok oertak kullanıyoruz yani lütfen yardım edin.:(

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
windowsun modifiyeli miydi kurarken modifiyeli windowslar yapar sorunu öyle internetten arattırırsan çözüm bulabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de buna benzer bir sorun var yardımcı olursanız sevinirim ;
olay şu ki kablolu ag kullanıyorum laptopa takınca kabloyu interneti kullanabiliyorum ama masaüstüne takınca sınırılı baglantı sarı unlem işareti çıkıyor onar dediğimde ip adresi yenileniyor diyor bir türlü düzeltemedim :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaslar benm evdede 2 bilgisayar var biri masaüstü biri laptop ikiside kablosuz bağlanıyor ama masaüstünün interneti yarım saatte bir interneti kesiliyor aynı yukarıdakı arkadasınki gibi sağ ltta ülem çıkıyor sınırlı bağlantı falan felan yardımlarınızı bekliyorum internetimde uydunet

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
arkdaslar benm evdede 2 bilgisayar var biri masaüstü biri laptop ikiside kablosuz bağlanıyor ama masaüstünün interneti yarım saatte bir interneti kesiliyor aynı yukarıdakı arkadasınki gibi sağ ltta ülem çıkıyor sınırlı bağlantı falan felan yardımlarınızı bekliyorum internetimde uydunet
network ve internet ayarlarını kontrol edin ve onarın kısmına tıklayarak windows otonatik olarak düzeltir.....

ersen64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Değerli Arkadaşlar, Vodafone smart mini aldım avea hattında kullanıyorum...İnterneti dizüstüne bağladığında sınırlı erişim diyor...bulututla bağlanıyor bu defa hızı düşüyor video çalıştırmıyor....tablette ise problem yok...Ip ve dns yi de değiştirdim.lakin hala olmadı. Bu konuda yardımcı olacaklar varsa çok teşkkür ederim...Bana mail de atabilirsiniz hemen gö[email protected]... Bu arada cumanız da mübarek olsun. çok teşekkürler..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı sorun var internete girebiliyorum yavaş çalışıyo ama bağlantı yok ama bağlı diyo bu nasıl iş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
komşumdan ınternet alıyorum kablolu internet ! işareti verıyor ınternet e gıremıyorum soyle bır yazı gelıyor Please wait while you are redirected ... sadece face ye gırıyor baska hıcbır seye gırmıyor yardımcı olursanız sevınırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modem ısınıyorsa + elektrik aldığı priz gevşekse + firewall ayarlarını anti ddos ayarını aktif ettin ama süre ayarlamadıysan... sebeb olabilir...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bizdede bir tane masa üstü bir tane diz üstü bilgisayar var normalde bişey yok ama online bi oyuna girdiğim zaman internet gidiyor internet işaretinin üstünde sarı ünlem çıkıyor bazende sınırlı erişim diyor ne yapmalıyım acil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende sınırlı erişim yazıyor ancak ünlem falan yok. sarı yuvarlak var üstünde nasıl çözebilirim?

Gökalp şanlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben genelde telefondakı interneti paylasıyorum son 1 haftadır sınırlı dıyor usb internet paylasımını actım ondada sınırlı dıyor sorun gider diyorum proxy ayarlarına ulaşılamadı dıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz ☺☺☺☺