Pirelli modem port açma hk.

Bu konuyu okuyanlar

gd738

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ben quiknetin verdiği Pirelli marka modemlerden kullanıyorum, acaba port açma işlemini bilen varmı? Teşekkürler

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Tam olarak bilmiyorum ama yardımcı olabilirim.

pirelli_expert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar,

pirelli modemlerle alakalı tüm sorunlarınızda sizlere çözüm yollarını önerebilirim. gd738 öncelikle hangi portu ve hangi işlemi uygulamak istediğini aktarırsan sana yardımcı olabilirm.

enigmaclass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar,

pirelli modemlerle alakalı tüm sorunlarınızda sizlere çözüm yollarını önerebilirim. gd738 öncelikle hangi portu ve hangi işlemi uygulamak istediğini aktarırsan sana yardımcı olabilirm.

slm arkadaşım ben izmirden recep internet cafeciyim bana pirelli DRG A226G modeli modemde dvdr 25 freme kamera için port açmam gerekli daha önceki modemde açabiliyorudm ama bu biraz karışık acaba bilgin varsa resimli olarak analatabilirmisin .birde bu modemde usb çıkışı var paylaşım yapmak için harici hdd takmak istiyorum 80 gb hd taktım denedim gördü 320 gb ve 500 gb usb hdd denedim bu ikisni görmedi ağdan paylaşım yapmak için bu özleliği kullanmak istiyorum acaba bu kaç gb a kadar destekler bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. son bir konuda bende şimdi hem superonline fiber 100 megabit var hemde yedekte 4 megabit ttnet sınırlı internet vare superonlien kullanıyorum normalde ara sıra kesinti olduğunda kabloyu diğer modeme takıyorum tnet kullanıyorum modemlerin ıp numaraları aynı bağlanıyor fakat bu modemde birde dsl girişi var ttnetin hattını oraya taktığımda interneti kesiyor modemin içine girdğimimde dsl ayar bölümü var burada kulanıcı adı ve şifre bölümü var acaba bu kısma ttnetin bilgilerini yazsam sorun çözülürmü superonline kesildiğinde otomatik devreye girermi yoksa çakışmamı olur manuelmi devreye dokamam gerek bu konudada bilginiz var ise yardımlarınızı bekliyorum umarım anlatabilmişimdir sorunlarımı kusura bakmayın başınızı ağırrtım ama bu sölediğim konularda internette bilgi bulamadım o yüzden sisin bu yazınızı gördüm ve yazmak istedim görüşmek üzere kolay gelsin [email protected] mail adresim

asustek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD leri FAT32 yaparsan görecektir.

kullanacağın kameranın port numaralarını bildiğini düşünerek yazıyorum.
öncelikle kameranı kullanacağın makinanın IP adresini Reserved yapsan çok iyi olur.
modem arayüzüne gir. aşağıdaki linki kopyala adres çubuğuna yapıştır, enter 'a bas.
http://192.168.1.1/index.cgi?active...r_x_pos=0&scrollbar_y_pos=0&button_value=9038

listede kamerayı kullanacağın makinanın adını bul, tıkla.
Enable Reserved IP / kutucuğu etkin yap
IP adres bölümünde kullandığın IP görüyorsun o IP yi aşağıdaki yere gir tamam.

bu yöntemler artık o IP yi senin makinana Reserved yaptık.

PORT açmak
modem arayüzüne gir. aşağıdaki linki kopyala adres çubuğuna yapıştır, enter 'a bas.
http://192.168.1.1/index.cgi?active...bar_x_pos=0&scrollbar_y_pos=0&button_value=0_

Genel IP adresi belirt kutucuğu işaretle.
IP adresini yaz.
yerel makina bölümünede aynı IP adresini yaz.
Protokol dan tanımlanmış kullanıcıyı seç.
servis adına ne istersen yaz mesela kamera
yeni sunucu portuna tıkla
port numaranı gir.
(protokol blümünden TCP veya UDP olup olmadığını kameranın port numarasını öğreneceğin yerde yazacaktır)

enigmaclass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım yardımın için teşekkür ederim çok yararlı oldun ilk bölümde yazdığın konuyu açmamıştım onu açtım diğerlerni yapmıştım zaten denicem bugün izlemeyi tşk ederim kolay gelsin iyi çalışmalar

enigmaclass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ıp adresim 192.168.1.2 olmasına rağmen bu program 192.168.238.1 olarak görüyor kontrol edemiyorum başka makinada kontrol ederen o makinanın ıp numarasını doğru görüyor bu konuda fikrinizi öğrenebilirmiyim acaba

scubat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de evdeki bebeğimi kontrol edebilmek için bir IP kamera aldım fakat Pirelli modemde port açmayı, ddns ayarını yapmayı bilmiyorum. Biri yardım ederse çok sevaba girecek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim pirelli modem port markası adb portu teamspeak3 portu açacam açamıyorum yardım!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:turned::w00t::(:wub::wub:aynı sorun bendede war wolfteam için aççam portu teamspeak için bu kodu öğrenmem lazım :cursing::devil2::cursing::helpsmilie: