yeni klasör oluşturulduğunda C: ye kaydetmesini istemiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

mumtazkuleli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
yeni klasör oluşturulduğunda C: ye kaydetmesini istemiyorum. direk masaüstünde dosya olarak açılmasını istiyorum nasıl yapabilirim.

mesela yazılım yazarken

img src="C:\Users\28tay\Desktop\webmaster\resimler\tablosekillendirme.png" bu şekilde değilde
img src="\resimler\tablosekillendirme.png" olarak yazmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Masaüstünüz aslında "C:\Users\kullanıcıadınız\Desktop klasörüdür. Yani masaüstünde dosya açtığınız zaman oraya kaydedecektir.
Masaüstünde yeni klasör açıldığında;
Dosya yolu "C:\Users\kullanıcıadınız\Desktop\yeni klasör" şeklinde gösterilir.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
resim proje dizinindeki /resimler klasöründe olduğu sürece o şekilde yazabilirsin.

ama yeni klasör oluşturma kısmını anlamadım. nerede oluşturursan orada oluşacaktır.

mumtazkuleli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
resim proje dizinindeki /resimler klasöründe olduğu sürece o şekilde yazabilirsin.

ama yeni klasör oluşturma kısmını anlamadım. nerede oluşturursan orada oluşacaktır.
şimdi masaüstünde yeni klasör açıyorum C:\Users\11mumy\Desktop\Yeni klasör bu şekilde açılıyor ama ben masaüstünde direk yeniklasör olarak açılmasını istiyorum çünki yazılım yazarken C:\Users\11mumy\Desktop\Yeni klasör\resimlerim\ bu şekilde değilde
\Yeni klasör\resimlerim\ olarak yazmak istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Masaüstünüz aslında "C:\Users\kullanıcıadınız\Desktop klasörüdür. Yani masaüstünde dosya açtığınız zaman oraya kaydedecektir.
Masaüstünde yeni klasör açıldığında;
Dosya yolu "C:\Users\kullanıcıadınız\Desktop\yeni klasör" şeklinde gösterilir.
peki bunu yazılım yazarken en sade şekline nasıl çevirebilirim yani belki kendimi tam anlatamıyorum ama
C:\Users\11mumy\Desktop\Yeni klasör\resimlerim\ bu kadar yazmak yerine
\Yeni klasör\resimlerim\ olarak kısa bir şekilde yazmak istiyorum

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
sık kullanacaksan "C:\Users\11mumy\Desktop" kısmını değişkene atayabilirsin sanırım. csharp'tan hatırlıyorum bunu yaptığımı. artık hangi dili kullanıyosan, atıyorum;

dizin = C:\Users\11mumy\Desktop

şeklinde atadıktan sonra "dizin + Yeni klasör\resimlerim\ " gibi bir şeyler yapıyorduk işi kısaltmak için.