Monster Teknik Servis Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Ginflon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba, öncelikle bilgisayarımın modeli Monster Tulpar T5 v17.1. Bilgisayarim 1 kez cantayla beraber masadan düşmüştü ve içinde çok küçük maksimum yarim cm boyutlarında bir parça salladıkça bilgisayarin içinde çıt çıt ses çıkıyordu. Bilgisayarda herhangi bir sorun yoktu (hatta dersler vaken ara tatile kadar 1 ay kullandım) fakat bu parçanın fana falan kaçıp bozmasindan da korkuyordum bir yandan. Ara tatilde ankara teknik servise verdim, orada adam küçük parçayı çıkarıp aynı zamanda bakımını yapacağını söyledi. Bilgisayari teslim aldığımda bios guncellendigini, termal macunu bakimini falan yapıldığını soyledi. Eve geldigimde sürücülerin yüklü olmadığını gördüm, ses falan çalışmıyordu, sonra sitesinden sürücüleri tek tek indirip kurdum fakat nvidia ekran karti asla guncellenmiyordu. Aygit yöneticisinden kontrol ettim kod 43 hatasi vardi. Sonra teknik servisi aradigimda format gerektiğini söylediler, bilgisayar durduk yere hiçbir şeyi yokken format yiyecekti. Ben de tamam diyip attım formati fakat hata devam etti. Sonrasinda ankara teknik servise tekrar götürdüm orada ekran kartının arızalandığını söyledi ve garanti kapsaminda anakartla beraber değişimi olacağını soylediler. Ben de tamam diyip 1 hafta bekledim ardindan teslim aldım, kod 43 hatasi yoktu o sorun çözülmüştü. Yine sürücüler güncel değildi, yine indirip kendim güncelledim. Normal kullanırken fn+f5 ve fn+f6 konutlarının çalışmadığını gördüm, bunlar klavye ışıklarının ışık seviyesini ayarlamaya yarıyor. Dün tekrardan teknik servisi aradım. Bana başlat arama yerine winver yazmamı istedi, Windows sürümü 1803 yazıyordu. Telefondaki adam o sürümün 1809 olmasi gerektiğini ve o sürüm yuklenmediği takdirde sadece fn tuşu degil, başka hataların da olabileceğini ve temiz bir Windows kurulumu gerektiğini söyledi, yani yine format atmam gerekiyordu. Şimdi ben artık sürekli bir sorun çıkmasından bıkmış durumdayım. Henüz son aramadan sonra format atmadim, foruma yazmak istedim ilk önce, 2 hafta sonra bilgisayar kullanacağım dersler başlayacak ve ben artik bilgisayarımı normal bir şekilde kullanmak istiyorum, format atmam gerçekten gerekiyor mu ya da formatladığım zaman başka bir sıkıntısı çıkacak mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Donanımsal sorunun çözülmüşse yazılımsal sorunlar fazla dert değil.
Cihaz elindeyken de bir şekilde çözüme yollarına başvurabilirsin.
Yalnız şöyle bir şey takıldı kafama Monster Driverları içeren bir bellek gönderiyor hali hazırda bi kısmı belki eski driverlar olsa da işini görecektir diye umuyorum.
Öncelikle sistemini güncellemeyi, olmuyorsa da programın başlamadan önce tekrar format atmayı dene. :)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
1809 sürümü ile tuşun ne alakası olabilir ki. Ama yine de deneyin,gitsin. Tek sorun o kalmış görünüyor,çünkü.

Ginflon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
1809 sürümü ile tuşun ne alakası olabilir ki. Ama yine de deneyin,gitsin. Tek sorun o kalmış görünüyor,çünkü.
Ben de öyle düşünüyorum sorun bu formatla çözülecekse yapayım fakat artik uğraşmak istemiyorum boşa, simdi farkli bir sorun çıkarsa diye

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yalnız şöyle bir şey takıldı kafama Monster Driverları içeren bir bellek gönderiyor hali hazırda bi kısmı belki eski driverlar olsa da işini görecektir diye umuyorum.
Öncelikle sistemini güncellemeyi, olmuyorsa da programın başlamadan önce tekrar format atmayı dene. :)
Hocam o flashbellek bilgisayar ilk geldiğinde isoyu yüklemek için kullanmıştım, sürücüleri yine tulpar t5 ver17 olarak girip oradan indiriyorum uygun olan suruculeri bir fark yok yine. Bellektekilerin aynisi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam o flashbellek bilgisayar ilk geldiğinde isoyu yüklemek için kullanmıştım, sürücüleri

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
anakart chipset ve klavye sürücülerini yükleyin (tümünü) yeniden başlatıp tekrardan bakın format o işe çare olmayabilir ! (=

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Tüm sürücüleri yüklediğinizden emin olun.

Ginflon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Ginflon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sıfır kurulum yerine windowsu guncellemeyi denedim, sürümü 1809'a yükselttim. Sorun devam etti. Aradim tekrardan, windowsu sifirdan kurmam gerektiğini söylediler, bunun sebebini sordum ilkinde sormamistim. 2 ekran karti oldugunda bazen çakışma yapıyor o yuzden sorun cikabiliyor dedi. Simdi tekrardan sifir kurulum yapiyorum dosya yedeklerimi alıp

Ginflon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sorun hala devam ediyor, izmir teknik servise götüreceğim ve hala çözülmezse yapacak bir şey yok cok da zorlamayip 2 komut eksik kullanirim (tabii daha da çok benim şuana kadar görmediğim hatası yoksa)

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Sorun hala devam ediyor, izmir teknik servise götüreceğim ve hala çözülmezse yapacak bir şey yok cok da zorlamayip 2 komut eksik kullanirim (tabii daha da çok benim şuana kadar görmediğim hatası yoksa)
monster photkey diye ara windows 10 diye bak ne çıkacak... monsterda grundig ile aynı kafa heralde...