TestDisk [ HDD den veri kurtarma ]

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eyvallah kardeş çok güzel ve kullanışlı bir program :D

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
TestDisk biraz da profesyoneller için olan, çok başarılı bir program. Yalnız son zamanlarda bölüm kurtarma yapamıyor, sebebini bilmiyorum. Sanırım güncellenmesi gerek artık. Şu anda bunun için DMDE daha iyi bir alternatif; ücretli olmasının dışında.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
TestDisk biraz da profesyoneller için olan, çok başarılı bir program. Yalnız son zamanlarda bölüm kurtarma yapamıyor, sebebini bilmiyorum. Sanırım güncellenmesi gerek artık. Şu anda bunun için DMDE daha iyi bir alternatif; ücretli olmasının dışında.
Diski onarabiliyor mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle merhabalar suncuyu testdiskki kurdum taramaları yaptıracam ancak benim olayım sunucu üzerinden olacağı için esxi kuurlu idi tarama işleminde hangi işletim sistemini seçmem gerekmekte bu konu hakında yardımcı olacak arkadaş olursa çok sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, benim de sorunum raw'a dönüşmüş 2 tb'lik harici disk. Testdisk ile ntfs bölümü geri getirilebilir mi? chkdsk komutunu uyguladım, dosya sistemi ntfs ama disk yönetiminde raw görünüyor. Convert komutunu da denedim ama komut isteminde zaten ntfs göründüğü için işe yaramadı. chkdsk de düzeltmiyor.
Disk benim olsa basacağım formatı, sonra veri kurtarma yazılımı ile kurtarabildiğimi kurtaracağım ama, bana da dışarıdan geldi, o yüzden format seçeneği safdışı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar ben fotoğrafcıyım ve sd kartım bozuldu içinde nişan resimlerine ulaşmam gerekiyor testdiskten sd kartı göremiyorum malesef bunun için ne gerekli acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam Arkadaşlar ; CANI SIKILMADAN okuyacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Yazım biraz uzun olacak..

ilk olarak belirtmek istediğim ; Problemin konusu ile gerçekten alakası olan önerileriniz var ise paylaşmanız lütfen kimse yalnış anlamasın ama sıradan, başarısız yada 3 5 tane resmi kurtarmak amacı ile yazılmış programlara cidden ihtiyacım yok.. 7 8 program denedim fakat hiç biri adam kıllı sonuç vermedi..

Problemim ne olduğunu açıklamaya çalışacağım, Anlayamadığım saçma sapan bir program updateinden sonra, o programda System Mechanic tir.. Laptopum restart sonucu açılmadı ne yaptıysam açmayı başaramadım. checking media presence no media present hatası veiyordu.

Windows 8 yüklüydü. Windows u onarmayı denemekten, ubuntu ile hdd ulaşmaktan tutun.. Hdd söküp başka pc ye usb ile bağlamaktan ve yukarıdada belirttiğim gibi 7 8 farklı veri kurtarma programı kullanmaya kadar herşeyi denedim.

ÖNEMLİ NOKTA === C de bulunan verilere mükemmel sonuç ile ulaştım.
D sürücüsünü Bitlocker şifreleme sistemi ile şifrelemiştim :S belkide bu sebeple ulaşamiyorum. Hayati önem taşıyan dosyalarım var. :S

Çalışan diğer bilgisayarıma usb ile bağladığımda, Bilgisayarım yönetten depolama ve disk yönetimi kısmına geldiğimde 1 tb olan hdd imi görebiliyorum. GPT korumalı şeklinde bir ibare var parantez içinde..

Bilgisayardan az çok anlarım. Beni yönlendirebilecek bilgisi olan varsa çok zorluk çekmez : )

Şimdiden Çok Teşekkürler.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Testdisk disk bölümlerini kurtarır, Testdisk ile birlikte gelen Photorec , formatı seçili (veya tüm tanıdığı formattaki) dosyaları kurtarır. Veri kurtarmada 100% başarılı hiç bir program yok. Hepsininde yaptıkları aynı şeyler. Ne kadar çok deneme yaptıysan, başarısız olma ihtimali o kadar büyük. Her başarısız deneme, şansını bir o kadar daha azaltır. Verilerin çok önemliyse, diskini bir veri kurtarma kuruluşuna gönder. Genelde başarısız olduklarında ücret almıyorlar. Şartları önce görüş, sonra gönder.

felixasas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fotoğraflar kurtulur hatta bi defasında ücretsiz bir programla filmlerimin %25 ini bile kurtarmıştım bide para versem hepsi geri gelebilirdi heralde

teknozyum34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu veya Mint ile usb veya dvd ile pc nizi açarak kurtarılabilir tüm verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Suat Gülten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bi arkadaşın yorumunu okudum 5-10 dakikada çözmüş sorunu benimde 1TB diskim gitti içinde 854gb dosyam vardı arşivlerim vesayre önemli olanları kurtarmam gerekiyordu hemen deneyeceğim teşekkürler

Kimsessis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim. Sayenizde büyük bir arşivi kurtardım.