Adaletsizlik ?

Bu konuyu okuyanlar

İsyankar97

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Allah 5 vakit namaz emretmiş

Fakir 5 kılıyorsa

Zenginin 50 kılmasi gerek

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Allah senin fakir veya zengin olmanı önemsemez ki :)

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275

Fakir 5 kılıyorsa

Dostum imtihan yani senin ne şekilde yaşadığın ve zenginin ne şekilde yaşadığı arasında fark yok çünkü amaç zaten şükür etmek Allah'a kulluk etmek.
zengin 50 rekat kılsa senden daha çok sevap alırdı daha kötü olmazmıydı.
Hem zengin diyorsun lise mezunusun sonra adam belliki okumuş bir şekilde cebelleşmiş sende bak kardeşim okul vakti 10 TL harçlığım olurdu bazen öğleden sonra ders olmazdı o paraya yemek yemezdim eve gider gitmez kumbaraya atardım.
Çok aç arkadaşımın karnını doyurdum genede bir öğretim yılında 1000 TL biriktirdim.
Sende biriktir açıl kendi iş yerini koy.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Allah seni zengin etsin de sen nafile namazda kıl 50 vakte tamamlarsın

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
zengin fakir ayrımı sadece insanlarda var Yüca Rabbim kullarını birbirinden ayırmaz ve onunla adaletsizlik olmaz...
Adalet Adalet teyze değil...

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Allah'ın katında fakir-zengin değil, inanan-inanmayan ayrımı vardır.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Zengini şımartarak sınar, fakiri zorda bırakarak sınar, yöneteni güç vererek sınar, hastayı muhtaç bırakarak sınar. Hayatımız boyunca aslında her birinden de sınanırız. Hayat bazen hiç beklenmediği anda değişir. ( örnek olarak Halis Toprak'ı gösterebilirim. )

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Fakir 5 kılıyorsa

Bu nasıl bir bakış açısı?
Allah 5 vakit namaz emretmiş ama zengin fakir diye ayırmamış. Zengin olan zekatını fitresini sadakasını verir malının şükrü olarak.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onu bunu bırakın moderatör olsam bu konuyu insanları dinden soğutuyor diye kilitler yada silerdim...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
onu bunu bırakın moderatör olsam bu konuyu insanları dinden soğutuyor diye kilitler yada silerdim...
Cidden soruyorum siz niye moderatör değilsiniz? 42.000 mesajınız var 7 yıldır buradaymışsınız forumu çok iyi biliyorsunuz.

limerick

Müdavim
Reaksiyon puanı
8

Fakir 5 kılıyorsa

Hangi Ayete ? Hangi sahih hadise gore bunu diyorsun ? bence diyorsan sen kimsin ? yeni din mi icat ediyorsun milleti kendi cikaracagin dine mi davet edeceksin, Cok altini ustune dusunmeden yaziyorsun, Dinde bence diye birsey olmaz, Hasa sen Allahdan daha mi iyi biliyorsun ?

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Ya yeter bu kadar kör olmayın arkadaşım yok imtihan falan yok. Anlayamıyor musunuz? Fakirsiniz çünkü din kisvesi altında beyninizi uyuşturdular azla yetinmenizi istediler sürekli sizden daha kötü insanların var olduğuna inanmanızı istediler, hiç bir sebep yokken şükür etmenizi istediler. Diyelim bu bir imtihan, bu saçma intihanda zenginlerin hepsi cehenneme gitmeli, hepsi doğuştan çok güzel şartlara sahip oldular, hak etmedikleri halde. Fakir çocuk? Fakir çocuk her zaman ezildi doğduğundan itibaren hep parasızlık sıkıntısı çekti. Büyüdükçe anladı dünyanın ne kadar iğrenç bir yer olduğunu ve her gün neden beni doğurdunuz diyerek anne babasına isyan etmeye başladı. En sinir olduğum aile tipi de bu aldığı maaş asgari ücret bile değil 5, 6 tane çocuk yapmış, bana mı sordun doğururken, senin çektiğin sıkıntıları bana niye yaşatıyorsun, yarın öbür gün intihar etsem benim için üzülsen ne olur üzülmesen ne olur? Benim küçükken ayakkabı alacak param bile yoktu. En son ne zaman dışarı çıkıp bir şeyler yaptın deseniz hatırlayamam bile çünkü param yok sosyal aktivite de yok. Zengin son model ayakkabı telefon alırken, bende bunların hiçbiri yoktu hala da yok. Zengin gider bedelli askerlik yapar. Fakir insanı da yine vatan kisvesi altında kandırırlar 12 ay askerlik yaptırırlar olan yine fakir çocuğuna olur. Bu devran böyle geldi böyle gidecek, ne yapın ne edin bir şekilde zengin olun illegal yol olsa bile olun yani, bu iğrenç sistemin kölesi olmayın. Hayata bir kere geliyorsunuz.

Not: Bu tarz başlıklara attığım yorumlar nedense siliniyor. Umarım bu da diğerleri gibi silinmez.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ya yeter bu kadar kör olmayın arkadaşım yok imtihan falan yok. Anlayamıyor musunuz? Fakirsiniz çünkü din kisvesi altında beyninizi uyuşturdular azla yetinmenizi istediler sürekli sizden daha kötü insanların var olduğuna inanmanızı istediler, hiç bir sebep yokken şükür etmenizi istediler. Diyelim bu bir imtihan, bu saçma intihanda zenginlerin hepsi cehenneme gitmeli, hepsi doğuştan çok güzel şartlara sahip oldular, hak etmedikleri halde. Fakir çocuk? Fakir çocuk her zaman ezildi doğduğundan itibaren hep parasızlık sıkıntısı çekti. Büyüdükçe anladı dünyanın ne kadar iğrenç bir yer olduğunu ve her gün neden beni doğurdunuz diyerek anne babasına isyan etmeye başladı. En sinir olduğum aile tipi de bu aldığı maaş asgari ücret bile değil 5, 6 tane çocuk yapmış, bana mı sordun doğururken, senin çektiğin sıkıntıları bana niye yaşatıyorsun, yarın öbür gün intihar etsem benim için üzülsen ne olur üzülmesen ne olur? Benim küçükken ayakkabı alacak param bile yoktu. En son ne zaman dışarı çıkıp bir şeyler yaptın deseniz hatırlayamam bile çünkü param yok sosyal aktivite de yok. Zengin son model ayakkabı telefon alırken, bende bunların hiçbiri yoktu hala da yok. Zengin gider bedelli askerlik yapar. Fakir insanı da yine vatan kisvesi altında kandırırlar 12 ay askerlik yaptırırlar olan yine fakir çocuğuna olur. Bu devran böyle geldi böyle gidecek, ne yapın ne edin bir şekilde zengin olun illegal yol olsa bile olun yani, bu iğrenç sistemin kölesi olmayın. Hayata bir kere geliyorsunuz.

Not: Bu tarz başlıklara attığım yorumlar nedense siliniyor. Umarım bu da diğerleri gibi silinmez.
Madem imtihan yok din yok boşu boşuna mı buradayız? Umarım insan maymundan geldi falan demeyeceksindir?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
peki

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu dünya, canlılar, biz, uzay nasıl meydana geldi?

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709

Biz inancımızdan ötürü fakiriz de sen olay hakkında aydınlanmış ve bilge bir kişi olarak zenginmisin ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
fakirliğin tek sebebi tembellik sapasağlam biriysen ama dileniyorsan fakir kalırsın ama eğer sağlam olsan da olmasan da çalışıp para kazanırsan zengin olabilirsin yani sabırlı ol ki zengin ol 1 anda zengin olmuyacaksın zaten adım adım olcaksın

---- Mesajlar birleştirildi ----

eline para geçtiği gibi de harcamıyacaksın mesela benim baya param var ama harcamadığım için zenginim:cool::cool::cool:

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773

Din olayını insanlar kendileri oyun oyuncak yapmışlar. Fikirlerine sonuna kadar katılıyorum.

Amma buna inanmalısın ki Allah her zaman senin iç sesini duyuyor. Rüyamda Yüzünü görmediğim benden boyda yüksek olan varlığın tek kelimeyle bana dünyalar kadar öğüt verdiğini biliyorum. Rüyadan uyandığımda hangi dilde ve ne hakkında konuştuğumuzu dahi bilmiyordum. O rüyadan Sadece Teyzemin söylediği söz aklımda kalmıştı... :(

İnanın bana İç sesimizin Belli frekansı var. Ve bu sesi Yüce bir varlığın dinlediğine emin olabilirsiniz. Başımdan garip olaylar geçti çünkü.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ne yapın ne edin bir şekilde zengin olun illegal yol olsa bile olun yani, bu iğrenç sistemin kölesi olmayın. Hayata bir kere geliyorsunuz.
.

Yani birini öldürüp parasına puluna konabilirsin, banka soyabilir, birinin evine girip altınını, para pulunu çalabilirsin... Diyorsun.
Haklısın!
Çünkü senin gibi bir ateiste bu tür bir tavsiye yaraşırdı.
Allaha ve onun aziz dinine iğrenç diyenin kendisidir iğrenç, şekil A'da görüldüğü gibi... :)

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Yani birini öldürüp parasına puluna konabilirsin, banka soyabilir, birinin evine girip altınını, para pulunu çalabilirsin... Diyorsun.
Haklısın!
Çünkü senin gibi bir ateiste bu tür bir tavsiye yaraşırdı.
Allaha ve onun aziz dinine iğrenç diyenin kendisidir iğrenç, şekil A'da görüldüğü gibi... :)
O yazıdan bunu mu çıkardın yani? İşiniz gücünüz manipülasyon. İyilik içten gelen bir şeydir, ya kötü olmayı seçersin ya da iyi olmayı. Dünyada adalet diye bir kavram yok sizin o çok sevdiğiniz Sedat Peker, Ali Ağaoğlu gibi adamların hepsi kirli işlere bulaşmış adamlar. Demek istediğim bu ülkede illegal yollara başvurmadan bir yere gelemezsin anca yerinde sayarsın.

"Allaha ve onun aziz dinine iğrenç diyenin kendisidir iğrenç, şekil A'da görüldüğü gibi... :) " Hayatımda bu kadar saçma bir argüman görmedim, Türkiye'de doğmayı ben seçmedim aynı şekilde dinimi de ben seçmedim hepsi toplumun bir dayatması, beni hiçbir sebep yokken fakir yaratıp sonra da ona tapmamı isteyen egoist Allah varsa bile onu reddediyorum.

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Güzel kardeşim senin için her şey para mı?
Daha fazla dil dökmeyeceğim Allah seni ıslah etsin. Doğru yola iletsin.
Bak büyük harfle yazmışsın ne güzel hala içinde bir yerlerde o sevgi var. Olmasaydı emin ol küçük yazardın. Daha iyi araştır. Etrafına bak. Doğaya bak. Allah seni doğru yola iletsin.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
beni hiçbir sebep yokken fakir yaratıp sonra da ona tapmamı isteyen egoist Allah varsa bile onu reddediyorum.

Bir yaratıcı var, orada bir kere anlaşalım (Dünya'nın eşsiz düzenine, ruhunun hapsolduğu mükemmel bir mekanizma olan vücuduna bakarak bunu anlayabilirsin.) ama insanların kişiliğinde var olan egoistlik gibi kavramları mükemmel olan Allah'a yükleyemezsin. İnanmıyorsan saygılı olacaksın.

Bak arkadaşım, bu hayat bir sınav; aslolan ahiret. Biz burada sınanıyoruz, fakir veya zengin ne fark eder? Sen bir çölde doğmuş suya muhtaç birisi de olabilirdin veya zengin bir baban da olabilirdi, bu kaderdir. Sana yazılan budur, sen şükredip yaşayacaksın. Zengin değilsin ama kötünün de kötüsü var, örnekler çok. Şükret biraz, bu kafayı aş ilk önce.

Biz Allah'a tapmıyoruz, bize bu canı bahşettiği için teşekkür ve şükrediyoruz.

Son düzenleme:

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235

Fakir 5 kılıyorsa

Bunu bizim sana açıklamamız anlamsız çünkü bizzat Allah bunun cevabını çok güzel bir biçimde vermiş : Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir kadından yarattık, ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır.

Allah, sizin dış görünüşünüze ve mallarınıza bakmaz. O, sadece sizin kalplerinize ve işlerinize bakar

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
O yazıdan bunu mu çıkardın yani? İşiniz gücünüz manipülasyon. İyilik içten gelen bir şeydir, ya kötü olmayı seçersin ya da iyi olmayı. Dünyada adalet diye bir kavram yok sizin o çok sevdiğiniz Sedat Peker, Ali Ağaoğlu gibi adamların hepsi kirli işlere bulaşmış adamlar. Demek istediğim bu ülkede illegal yollara başvurmadan bir yere gelemezsin anca yerinde sayarsın.

"Allaha ve onun aziz dinine iğrenç diyenin kendisidir iğrenç, şekil A'da görüldüğü gibi... :) " Hayatımda bu kadar saçma bir argüman görmedim, Türkiye'de doğmayı ben seçmedim aynı şekilde dinimi de ben seçmedim hepsi toplumun bir dayatması, beni hiçbir sebep yokken fakir yaratıp sonra da ona tapmamı isteyen egoist Allah varsa bile onu reddediyorum.
Bizim sana dayattığımız hiç bir şey yok. Sen her şeye sahip olmak istiyorsun. Bizim çalışark edindiklerimizde gözün var. Seninle paylaşacağımız hiç bir şeyimiz yok.