Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Babanıza Nasıl Telefon Aldırırsınız?
bireysel-akilli-telefon-teklifleri_480x360.jpg

Siz babanıza nasıl telefon aldırdınız? bende babama telefon aldırmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Ciddi manada eminim bu konuyu açanın babasına telefon aldırmaya çalışan biri olmadığına.
Hit almak için bu kadar basit konular açmayın lütfen.
Hit alamak için değil, hem kendim için hemde forumdaki diğer arkadaşlar içinde yardım olabilir. Sonuçta kendi çalışıp'ta telefon alan arkadaşlarımızda var ama babasına aldıran da var. Bende babama telefon nasıl aldırabilirim diye yazdım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Notlarımı yüksek tutar ikna etmeye çalışırdım.
Üniversite 2 yıllık olduğu için 4 yıllığa tamamlamaz isem almam diyor. Başka bir yolunu bulmam lazım.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Yasim 14, simdiye kadar 3 telefonum oldu 2 tanesini ben aldim 1 tanesi evde bostaydi onu aldim. Babama telefon aldirmak icin de oncr anneme baya kastigini gosteriyorum uygulamalarin nasil durduruldugunu ve bunun telefondan dolayu oldugunu kanitliyorm (hafizada mutlaka 2 3 gb bos yer birakirim mesela). Annem babamla bu konuyu konusuyor ve telefon aliniyor (bundan once bu sistem yoktu kendim aliyodum ama liseye gececegim icin artik onlar almaya baslayacak)

#eighteen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Ben aldığım telefonu telefon ölene kadar kullanırım (6 yıldır s3 kullanıyorum ama bu yıl değişicek inşallah :))sonra orta-üst segment bir telefon aldırırım ve aynı hikaye devam eder :) (vicdan azabı duymuyo muyum ? Duyuyorum :()

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Bende MaxiPlus 5 vardı. Kırıp yeni telefon aldırmıştım aha bak telefonum var diye :D
Adamı kanser eder o telefon. Allah kimsenin başına göstermesin.

Reaksiyon puanı
2,554
Onunla uğraşacağıma telefon hiç almam daha iyi anneme 100 liralık müzik çalan tuşlu Samsung aldırıp kullanırdım :D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Harçlığından biriktir kendin al.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Babanın durumu iyiyse alır saten eğer almıyorsada suyuna git lazım de elimdeki eskidi de ödevlerime çok yardımcı oluyor de

Ama durumunuz iyi değilse fazla üstüne gitme çocuklarımın ihtiyacını karşılayamıyorum diye çok üzülür

Harçlığını biriktir veriliyorsa sonra baba bak para harcamadım telefonu çok istiyorum birazda sen kat alalım de ozaman düşünceli olduğunu anlar ve alır

Ben hep kendim aldım sadece 1 kez babam aldı taksitle ondada taksidin çoğunu ben ödedim

Cidden durumunuz iyi değilse üstüne fazla gitme bir şekilde para biriktirmeye çalış

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Orta bütçede note fe gibi bi cihaz aldırırdım üst bütçede note 8 s9 plus ikisinden birini aldırırdım

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
giriş seviyesi xioami mi a1 , gm 8
orta seviye mi note 3 ve mate 10 lite
üst seviye de ise s9+ , p20 pro ,mi6, op5t ,
gibi cihazlara yönlendirebilirim bütçe sıkıntın varsa bence orta seviye al belli bir süreden sonra sıkılıyorsun yada telefonun başına bir iş geliyor değiştirmek zorunda kalıyorsun benim tercihim mi6 op5 t ve mi note 3 mate 10 liteden yana olurdu

yusuf b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben aldığım telefonu telefon ölene kadar kullanırım (6 yıldır s3 kullanıyorum ama bu yıl değişicek inşallah :))sonra orta-üst segment bir telefon aldırırım ve aynı hikaye devam eder :) (vicdan azabı duymuyo muyum ? Duyuyorum :()

Abi babam iphone 5 ilk çıktığında almıştı bu sene iphone x aldı banada iph.5 kaldı bu 7. Senesi ne zaman bozulacak onu bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben geçen sene aldım tel. Oda babamın eski telefonu (iphone5) LGS ye girdim telefon alacaklar ne zaman olduğunu bilmiyorum söylicem söyleyemiyorum yardım lütfen (lgs puan düşük) telefon almazlar diye konuşamıyorum. Help!!

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Telefon gerçekten önemli bir şey ama hangi marka veya hangi model alacağın geliriniz ile alakalı. Sen sen ol gelir yüksek değilse amiral gemisine filan hiç bulaşma. Ayırca taksit yoluyla bu devirde telefon alınmaz çok fahiş geri ödemeler...
Eğer telefonun varsa bu dönemde kullan ha işini görmüyorsa o zaman anne yolunla hallet ben ne aldıracaksam anneme söylerim. Anneler işini bilir :)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,252
Babama aldırmam kendim alırım, bütçe sorunum yok hatta almışken hem Babama hemde Anneme XR alırım.

Son düzenleme:

yusuf b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon gerçekten önemli bir şey ama hangi marka veya hangi model alacağın geliriniz ile alakalı. Sen sen ol gelir yüksek değilse amiral gemisine filan hiç bulaşma. Ayırca taksit yoluyla bu devirde telefon alınmaz çok fahiş geri ödemeler...
Eğer telefonun varsa bu dönemde kullan ha işini görmüyorsa o zaman anne yolunla hallet ben ne aldıracaksam anneme söylerim. Anneler işini bilir :)

Abi şimdi bizim gelir yüksek babamın zaten sözü vardı liseye geçin alıcam demişti şimdi ikiz kardeşim de var hem ona hem bana almak istemiyor bende babama acıyorum. Annem taşınmak istiyo küçük kardeşim herseyi istiyo biz(ikizim ve ben) telefon e mağlum babamda sıkışıyo p yüzden almıyo

alioskiiii

Doçent
Reaksiyon puanı
134
giriş seviyesi xioami mi a1 , gm 8
orta seviye mi note 3 ve mate 10 lite
üst seviye de ise s9+ , p20 pro ,mi6, op5t ,
gibi cihazlara yönlendirebilirim bütçe sıkıntın varsa bence orta seviye al belli bir süreden sonra sıkılıyorsun yada telefonun başına bir iş geliyor değiştirmek zorunda kalıyorsun benim tercihim mi6 op5 t ve mi note 3 mate 10 liteden yana olurdu
mate 10 lite hiç iyi değil honor 10 lite hem ondan daha ucuz hem daha iyi

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ben telefonumu babama aldırmam.Calisir para kazanır,kazandığım para ile alırım.En fazla babamdan üstünü tamamlamasını isterim,o da kendi kazandigim paranın %20 si filan olur.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Derslerin iyiyse alabilirler. Kardeşim lise öğrencisi dersleri iyi ve babam ona daha 3 gün önce yeni bir telefon aldı.Kısacası haketmelisin ve ailenin gelir durumunu göz önünde bulundurup bütçenize uygun bir cihaz istemelisin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,080
Ben orta okul okurken Dayım Sony Ericsson W810i almıştı. Dayımda Havaalanında kargo taşımacılığı yaptığından Telefon ilk ülkeye girdiği gibi dükkana taşımıştı oradaca İlk telefonu kendisi götürmüştü. Ülkeye girdiği gibi TV`lerde reklamları yayınlamaya başlamıştı. Dayıya asılmıştım noolur o telefondan bana da al Hiç 1 ay geçmedi kendine Sony Ericsson K530i telefonu aldı W810i telefonuda bana verdi.

Okulda sadece ben kullanıyordum şu şık Cihazı. Çocuklar şaşırıp kalmıştı. O telefonla neler yapmadım neler. Oynadığım Java oyunları bile göndermeyi başarmıştım. Çocuklar artık asılıyordu bana Yeni Oyun gönder noolur :D Şimdide kullanılır vaziyyetde hani.
Sony Ericsson W810i-300x360.jpg

Şimdi ise kedi telefonumu kendim alırım Telefon işte Şimdiki kafayla Olayı abartmaya gerek duymuyorum bir cihaz için kimseye ağız açmam

Yazan Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
İlk telefonumu babama söyleyip almıştım. Babamdan çekinerek pahalı bir model almamıştım kendime. Liseye gittiğim zaman telefonum olmadığı için ders notlarından geri kalıyordum. Hocalar da dahil herkes WhatsApp'tan ders notu atmaya başlamıştı. Mecburiyetten dolayı babamı ikna edebilmiştim.

İlk üniversiteye gidişimde üniversite tarafından başarı bursu aldım. Bu burs o zamanın LYS puanıyla yerleşen her öğrenciye değişken burs veriliyordu. Ben en düşükten alıyordum. 9 ay biriken para ile kendime yeni bir telefon almıştım.

İleride alacak olursam da inşallah bir işe girip kendim paramla alacağım. Allah o günleri gösterir inşallah.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Babanıza Nasıl Telefon Aldırırsınız?
Ekli dosyayı görüntüle 40127
Siz babanıza nasıl telefon aldırdınız? bende babama telefon aldırmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.
Tabiki de kafasını ütüleyerek ben 2014 yılında babama İPhone 5s'i bu şekilde aldırmıştım o zamanlar İPhone 5s isteme sebebim ise tasarımı ve IOS işletim sistemi idi
IOS deneyimim olsun istiyordum çünkü kötü bir Android deneyimim olmuştu ve ilk android telefonum ise Samsung Galaxy mini 2 idi
Artık nasıl değerlendirirsen ?

İlk telefonumu babama söyleyip almıştım. Babamdan çekinerek pahalı bir model almamıştım kendime. Liseye gittiğim zaman telefonum olmadığı için ders notlarından geri kalıyordum. Hocalar da dahil herkes WhatsApp'tan ders notu atmaya başlamıştı. Mecburiyetten dolayı babamı ikna edebilmiştim.

İlk üniversiteye gidişimde üniversite tarafından başarı bursu aldım. Bu burs o zamanın LYS puanıyla yerleşen her öğrenciye değişken burs veriliyordu. Ben en düşükten alıyordum. 9 ay biriken para ile kendime yeni bir telefon almıştım.

İleride alacak olursam da inşallah bir işe girip kendim paramla alacağım. Allah o günleri gösterir inşallah.
İnşallah hocam bende iyi bir işe girip kendi paramla OnePlus almak isterim
İPhone 5s'i babama aldırdım hem kötü bir Android deneyimim oldu hemde adam akıllı bir telefonum olsun istiyordum IOS deneyimlemek istiyordum 2014'ten 2019'a kadar kullandım
Şuanda Xiaomi Mİ9T kullanıyorum bunu bana babam değil ablam aldı 5 sene boyunca 5s kullanmışım bir zahmet değişsin değil mi üniversiteye gireli 2 sene oldu halen 5s kullanıyordum telefon değişeli 1,5 ay oldu bunda da bir hayır varmış diyorum çünkü 2 sene önce İPhone 7 istiyordum şuanda ondan daha iyi bir telefon kullanıyorum

Son düzenleme: