S8 Plus vs iPhone 7 Plus, Sizce Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Selamın aleyküm arkadaşlar arkadaşım yeni telefon alacak Suan LG G3 Kullanıyor ve 8 plus ve iphone 7 plus arasinda kaldim Diyor. sizce hangisini almaliyiz ?

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
S8 plus çünkü iphone7 plus güncelleme konusunda geride kalacak.İphone8 e daha çok ağırlık veriler.Ama s8 plusta güncelleme daha alır ve donanım olarak biraz daha iyi

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
S8 plus çünkü iphone7 plus güncelleme konusunda geride kalacak.İphone8 e daha çok ağırlık veriler.Ama s8 plusta güncelleme daha alır ve donanım olarak biraz daha iyi
Anladım android 9.0 alirmi birde androidde genellikle whatsapp vs durduruldu gibi hatar insanin canini sıkıyor sizce s8 plus alsak ne kadar kullaniriz

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Anladım android 9.0 alirmi birde androidde genellikle whatsapp vs durduruldu gibi hatar insanin canini sıkıyor sizce s8 plus alsak ne kadar kullaniriz
Her telefon gibi kullanıcıya göre telefonun ömrü değişebilir.3 sene belki daha fazla kasmadan götürür.9.0 her halukarda alır.Ve dahada güncelleme alır.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Galaxy S8+ öneriyorum. Oldukça imkan sunuyor. Her konuda.

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Neden çift kameralı iphone yerine hepiniz tek kameralı s8+ öneriyorsunuz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Neden hepiniz tek kameralı s8+ öneriyorsunuz?
Çok çok daha iyi kamera kalitesine sahip olduğu için. Basit bir Google Pixel 2 XL uygulaması ile X'den çok daha iyi poeteler çektiği için ana kamerada X'i gömen Note 8in neredeyse eş değeri olduğu için

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Çok çok daha iyi kamera kalitesine sahip olduğu için. Basit bir Google Pixel 2 XL uygulaması ile X'den çok daha iyi poeteler çektiği için ana kamerada X'i gömen Note 8in neredeyse eş değeri olduğu için

Note 8 ile s9 plus zaten iyi donanımla bokeh efekti yapıyorlar google pixel kendi yazılımı sayesinde en iyi şekilde yapıyor bu uygulamanın pixelde çalıştığı gibi diğer android telefonlarda çok sağlıklı çalışmadığını diğer forumlardaki uygulamanın konularında gördüm samsung s8 plus yazılım kullanarak donanımla bokeh efekti yapan iphone 7 plustan daha iyi portre çekebilecek mi bilemedim zaten burası hariç böyle bir karşılaştırma görmedim samsung pixel gibi bunu yazılımla rakiplerine göre daha iyi yapabilecek olsaydı madem s9 plusa çift kamera koymazdı s8 plusta neden çift kamera yok diye isyan edenler vardı

Birde bir konuya açıklık getireyim ben amatör fotoğrafçılıkla ilgileniyorum birkaç prime lensim var f1.2-1.4-1.8 falan portreler çekiyorum sizlerin fotoğraf bilgisi nasıl bilmiyorum ancak demin google'a portre modu karşılaştırması yazdım madem x gömülmüş merak ettim bir bakiyim dedim birkaç fotoğraf gördüm paylaşayım dedim burada iphone x veya 8 plus gömülmüş mü yoksa biz tarafsız olamıyormuyuz bilmiyorum.

Birde bir konuya açıklık getireyim ben amatör fotoğrafçılıkla ilgileniyorum birkaç prime lensim var f1.2-1.4-1.8 falan portreler çekiyorum sizlerin fotoğraf bilgisi nasıl bilmiyorum ancak demin google'a portre modu karşılaştırması yazdım madem x gömülmüş merak ettim bir bakiyim dedim birkaç fotoğraf gördüm paylaşayım dedim burada iphone x veya 8 plus gömülmüş mü yoksa biz tarafsız olamıyormuyuz bilmiyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Arkadaşım apple tüm telefonlarına 5 sene güncelleme verir
Bu yüzden bence iphone 7 plus al 2023 e kadar falan kullanırsın

bilal50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardesim her iki telefonu kullandim.Suan iphone x kullaniyorum.Guncelleme konusunda alakasi yok s8 plus 2 guncelleme alir sonra bir daha almaz.7plus ise en az 5 yil daha alir.Donma kasma veya uygulamadan atma olmuyor.Sarj konusunda apple daha iyi.Kamerasi daha iyi yazilim daha iyi.Ama bazi avantajlarda s8 plus.Ekran orani ve tasarimi,hizli sarj. S8 plus zar zor sattim elimde kalcakti telefon.karsilastirma yapcaksan note 8 ile yap .Sunuda unutma mesela 5000e aldigin telefon 6 ay sonra 3500e dusuyor bilginize..

TolgaTunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamın aleyküm arkadaşlar arkadaşım yeni telefon alacak Suan LG G3 Kullanıyor ve 8 plus ve iphone 7 plus arasinda kaldim Diyor. sizce hangisini almaliyiz ?
Aleykümselam kardeşim

iPhone 7 Plus satışa çıktığı günden beri kullandığım telefonum. Öncelikle kullandığım cihazdan başliyim. Bir kez olsun donma, takılma, resetlenme sorunu yaşamadım. Şarjı benim bir günümü çıkartmaya yetiyor. Kullanımım en az yarı parlaklık tüm sosyal medya uygulamaları spotify konum açık arka plan yenileme kapalı güç modu kapalı. Bu şekilde kendi kullanımın ile bir kıyaslama yapabilirsin. Bu telefona kadar sadece Samsung marka üst segment telefonlar kullanmıştım. Ve sana tek bir cümle yazacağım. Dünya kadar para verirsin çıkan kıytırık güncellemeyi aylarca beklersin ve bu bir yıl da sürebilir. (1000lira veya 800-900 belki çok az daha düşük olabilir ) bir telefon en son android sürümünü senden önce alır sen beklersin bir yıl. Sinir stres yaparsın belki de. İnsandan insana değişir. Ve ikinci el piyasası Samsungun iPhone a göre kötü. Kız arkadaşım çıktığında iPhone 6 dan S9 a geçmişti. S9+ plus al dedim ama dinletemedim büyük ekran kullanamıyor. Şuan telefondan memnun. Ben en son S6 da bıraktım samsungu ve s6 şuan annemde. 7.0.1 yüklü en son. Daha da güncelleme almayacak. Güvenlik güncellemesini bile kestiğini duyurdu Samsung resmî olarak bir iki gün önce. Yani ben sana dünya kadar para veriyorum sen güvenlik güncelleştirmesini bile bana vermiyorsun (!) REZİLLİK. Kamera konusuna gelince Samsung ekran teknolojisi dolayısıyla canlı renkleri bir tık daha iyi veriyor siyah ve beyaz da ise iPhone önde. Ips ekran olduğu için. Ve Samsungun kamerasını bir noktada severim geniş açılı selfie. iPhone da gerçekten bu konuda sıkıntı yaşıyorum her iPhone kullanıcısı gibi. iPhone alırsan son sürüme uzun yıllar sahip olursun performansın düşmez. Yazılım çıktıkça performans düşüyor gibi boş laflar dolanmaya başladı kulak asma. 11.3 ile 11den bu yana olan sıkıntıları giderdiler ciha performansı ve batarya performansı gözle görülür şekilde arttı. Samsung daha doğrusu android tarafında uygulana çöktü etti öldü bilmem ne sorunları çok yaşarsın. Adamlar nedense iPhone a daha bir özeniyorlar. Ya da bunda iOS işletim sisteminin Önemi çok büyüktür uygulama yapımcılarına nazaran. S8 plus kullanmadım ama s9 kullandım ve çıktığı günden beri kullandığım telefon hakkında tecrübelerimi aktardım geçmiş Samsung tecrübelerimle birlikte. Seçim senin :)

_nazifcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Lg g3'den geçicem başka bir telefona ve aklımda Samsung Galaxt Note FE var, Hepimizinde bildiği gibi asıl adı note 7 olan bir cihaz. Bence bir telefona en fazla 2300 - 2400 tl verilmeli hatta bu değerler fazla bile. Artık cihazlar o kadar güçlü ki donanım olarak ne yaparsan yap cihazı kastıramıyorsun, kapasitesini hiç bir zaman 100% kullanamıyorsun. Note FE'yi öneririm kesinlikle. Çift kameraymış portreymiş bunlar bana göre boş hepsi yazılımla yapılabiliyor. Hem Note FE'de parmak izi önde ve çerçeveler kesinlikle bir telefonda olması gerekn bir şekilde

NoRestForTheSicked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
1 yıldır ip7 kullanıcısıyım telefon hiç başımı ağrıtmadı ve amacım 3 sene daha kullanmak,bna göre telefondaki en önemli şeyler stabilliği ve güncelleme almasıdır,kamera felan pek önemsemem ve uygulama olarak işime gerçekten yarayanları indiririm,bundan önce 5 yıl boyunca ip4 kullandım ve artık telefon ömrünü tamamlamıştı şarjı %30lardayken kapanıyordu bnde seçimimi yine iphonedan yaptım,diyeceğim o ki telefondan ne istediğine karar ver,ilerisini düşün ve ona göre seçimini yap eğer bn özgürlük istiyorum telefonu kurcalayacağım diorsan tabii ki samsung al.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bence 8 plus. 7 de işe görür ama 8 plus daha güncel olduğu için 1 yıl daha fazla güncelleme alacaktır.
Ayrıca 8 plus ve iPhone X ile gelen true tone display diye bir mevzu var. Ekran görüntü kalitesi gerçekten çok fark ediyor bunu açınca. Sırf bunun için 8 tercih ederim ben. İşlemci performansı vs. olaylarına zaten girmiyorum çok daha iyi bir işlemcisi var.

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Bence 8 plus. 7 de işe görür ama 8 plus daha güncel olduğu için 1 yıl daha fazla güncelleme alacaktır.
Ayrıca 8 plus ve iPhone X ile gelen true tone display diye bir mevzu var. Ekran görüntü kalitesi gerçekten çok fark ediyor bunu açınca. Sırf bunun için 8 tercih ederim ben. İşlemci performansı vs. olaylarına zaten girmiyorum çok daha iyi bir işlemcisi var.
Aynen güncellik açısından s8 bir adım önde.Ve performans açısındanda.

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bir samsung mağduru olarak kesinlikle iPhone'yi öneririm androidde hala bir sürü sıkıntı var çoğu insan kabul etmek istemesede dedikleri tek laf o eski android yok artık en son Oreo kullanmış biri olarak android o kadar güncellenmesine rağmen hala aynı tas aynı hamam saçma sapan buglarla dolu samsung'un tek sevdiğim yanı o amoled ekranı renkleri abarta abarta gösterip gözleri kamaştırması hoşuma gidiyor birde kamerası gece parlaklığı daha yüksek diğer cihazlara göre fakat gündüz tamamen iPhone diyebilirim gerçek renklere yakın çekiyor stabillik hız sorun donma kasma yaşamak istemiyosan iPhoneyi tercih et burda kabul etmeyecek arkadaşlar var ama güncel cihaz olan note 8 bile hala kasma sorunları yaşıyor şimdi biri çıkıp der bende kullanıyorum benimki niye kasmıyor öyle kişilerle muhattaba bile girmeyeceğim.

smuhsin10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence arkadaşın bir mağazaya gitsin iki cihazı eline alıp incelesin. Biz burda ne desek boş olur iki cihazı enine boyuna bi incelesin kararını versin. Burada herkes kendine uygun cevabı verir kriteri ney arkadaşınızın? Güncelleme konusu göreceli bi konu şahsen beni sistem istediğim uygulamalara zorlatmazsa desteklemiyor gibi sorunlara iterse anca ozaman güncellerim yoksa cihaz hızlı ve stabil çalışıyorsa benim açımdan güncellemeye gerek yok. Sizi bilemem tabiki hayirli olsun.