Xiaomi Mi 7 almak icin beklemeye deger mi ?

Bu konuyu okuyanlar

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Şuan Mi 6 almayıp Mi 7 yi beklemek akıllıca mi ?

Xiaomi Mi 7 teknik özellikleri
Ekran: 5.65 inç, 1080 x 2160 piksel, 18:9, IPS
İşlemci: 10 nm, sekiz çekirdekli, 2.8 GHz hızında Snapdragon 845
Grafik Birimi: Adreno 630
RAM: 6 GB / 8 GB
Depolama: 64 GB / 128 GB depolama alanı
Arka Kamera: İki adet 16 megapiksel f/1.7 diyafram
Ön Kamera: 8 megapiksel
Pil: 4480 mAh
İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo
Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 5, NFC, GPS, USB Type-C
Fiyat:475 Dolar

veyselyigitk21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Kesinlikle beklemeni öneririm. Xiaomi 6 ile 7 arasında sistem olarak kesinlikle fark var. Xiaomi 6 ile 7 arasındaki farka göz gezdirdim. gözüme çarpan önemli değişikliklerden birisi pil mAh'ında %20 artış gözüküyor. Buda en çok müzdarip olduğumuz şarj bitme olayını biraz daha geciktirecek. 2.45 GHz'dan 2.80 GHz'a çıkartılmış. Telefon hızı geliştirilmiş. Ayrıca 4GB olan RAM Xiaomi 7'de geliştirilerek 6 ve 8GB olarak seçime sunulmuş.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Kesinlikle beklemeni öneririm. Xiaomi 6 ile 7 arasında sistem olarak kesinlikle fark var. Xiaomi 6 ile 7 arasındaki farka göz gezdirdim. gözüme çarpan önemli değişikliklerden birisi pil mAh'ında %20 artış gözüküyor. Buda en çok müzdarip olduğumuz şarj bitme olayını biraz daha geciktirecek. 2.45 GHz'dan 2.80 GHz'a çıkartılmış. Telefon hızı geliştirilmiş. Ayrıca 4GB olan RAM Xiaomi 7'de geliştirilerek 6 ve 8GB olarak seçime sunulmuş.
birde ne zaman çıkacağı belirleşse

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Performans konusunda rakamlara inanmam yani yok 2,15Ghz miş 2,8Ghz miş yalan dolan ama batarya 4480 mAh olarak gelecekse beklemeye değer tabii fiyatı da bir o kadar daha fazla olacaktır :)

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Performans konusunda rakamlara inanmam yani yok 2,15Ghz miş 2,8Ghz miş yalan dolan ama batarya 4480 mAh olarak gelecekse beklemeye değer tabii fiyatı da bir o kadar daha fazla olacaktır :)
fiyat 450 Dolar ama türkiyede 2500 TL yüksek ihtimal satışı

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Kesinlikle değer

---- Mesajlar birleştirildi ----

Naptın ya en fazla 4000 olur

Son düzenleme:

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Mi 7 bu özelliklerle (özellikle pil konusunda) gelmeyebilir.

ama ekran üzerine parmak izi okuyucusu neredeyse olacak gibi.

tedor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence asıl soru şu olmalı mi 7 vs mi mix 2s hangisini almalıyız ???

powerpoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mi6 şu an bile piyasadaki birçok telefona göre performanslı bir cihaz. Mi7 hakkındaki dedikodular büyük oranda kesinleşmiş gibi olsa da yukarda belirttikleri gibi pil ve parmak izi okuyucusu gibi hala muallakta olan detaylar var. Her şeye rağmen mi7, mi6 dan performanslı olacaktır. Kamerasının da geliştirilmesiyle ortalığı kasıp kavurur. Fiyat konusunda da iddialı olacağını düşünüyorum. Kesinlikle beklemeni öneririm

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Mi6 şu an bile piyasadaki birçok telefona göre performanslı bir cihaz. Mi7 hakkındaki dedikodular büyük oranda kesinleşmiş gibi olsa da yukarda belirttikleri gibi pil ve parmak izi okuyucusu gibi hala muallakta olan detaylar var. Her şeye rağmen mi7, mi6 dan performanslı olacaktır. Kamerasının da geliştirilmesiyle ortalığı kasıp kavurur. Fiyat konusunda da iddialı olacağını düşünüyorum. Kesinlikle beklemeni öneririm
bekleyeceğim para da biriktirmiş olurum.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
7 tabii ki de 6'dan daha iyi olacak. SD845 ile.

Ama SD 835 kime yetmiyor? Hadi onu geçtim Kirin 659 gibi SD 636 gibi işlemcilerle dolu bir orta ve orta+ segment hemen herkese yeter ama yok illa daha güçlü işlemci olsun, daha güçlü GPU olsun diye kastırıyoruz.

Benim için inovatif olan şey batarya sürelerinin artması. Ama halen bu konuda bir ilerleme sağlanmış değil.

powerpoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
7 tabii ki de 6'dan daha iyi olacak. SD845 ile.

Ama SD 835 kime yetmiyor? Hadi onu geçtim Kirin 659 gibi SD 636 gibi işlemcilerle dolu bir orta ve orta+ segment hemen herkese yeter ama yok illa daha güçlü işlemci olsun, daha güçlü GPU olsun diye kastırıyoruz.

Benim için inovatif olan şey batarya sürelerinin artması. Ama halen bu konuda bir ilerleme sağlanmış değil.

Çünkü insanlar aldıkları cihazı 1 yıl değil, daha uzun süre kullanmak istiyor. İşlemci bir telefonun neler yapabileceğini belirleyen yegane unsurudur. Daha yeni bir işlemci daha uzun süre güncelliğini korur, daha uzun süre ihtiyaçları karşılar. Ayrıca her yeni modelle daha performanslı ve daha verimli hale geliyorlar. Böylece fiziksel pil kapasitesi olarak çok değişmese de pil ömrü uzuyor.
Ha evet, pil ömrü hiçbir telefonun mükemmel olmayabilir, üreticiler ellerindeki teknolojiyi kullanıcıya yavaş veriyor olabilirler. Ama bir ilerleme var.
Piyasadaki birçok hesaplı modelden de faydalanılabilir tabi ama ne kadar uzun ömürlü olur orası da kullanıcının takdiri.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Çünkü insanlar aldıkları cihazı 1 yıl değil, daha uzun süre kullanmak istiyor. İşlemci bir telefonun neler yapabileceğini belirleyen yegane unsurudur. Daha yeni bir işlemci daha uzun süre güncelliğini korur, daha uzun süre ihtiyaçları karşılar. Ayrıca her yeni modelle daha performanslı ve daha verimli hale geliyorlar. Böylece fiziksel pil kapasitesi olarak çok değişmese de pil ömrü uzuyor.
Ha evet, pil ömrü hiçbir telefonun mükemmel olmayabilir, üreticiler ellerindeki teknolojiyi kullanıcıya yavaş veriyor olabilirler. Ama bir ilerleme var.
Piyasadaki birçok hesaplı modelden de faydalanılabilir tabi ama ne kadar uzun ömürlü olur orası da kullanıcının takdiri.

Ortalama bir cihazın kullanımı 2-2.5 yıl. Bunu uluslararası anketler destekliyor. İnsanlar 1 değil 3 hatta 4 sene kullanabilirler. Ama işlemci çok iyi olsun diye bir dert olmamalı bence. Oyun oynamayan bir kullanıcı için SD 6** serisi bana göre yeterli.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Şuan Mi 6 almayıp Mi 7 yi beklemek akıllıca mi ?

Xiaomi Mi 7 teknik özellikleri
Ekran: 5.65 inç, 1080 x 2160 piksel, 18:9, IPS
İşlemci: 10 nm, sekiz çekirdekli, 2.8 GHz hızında Snapdragon 845
Grafik Birimi: Adreno 630
RAM: 6 GB / 8 GB
Depolama: 64 GB / 128 GB depolama alanı
Arka Kamera: İki adet 16 megapiksel f/1.7 diyafram
Ön Kamera: 8 megapiksel
Pil: 4480 mAh
İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo
Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 5, NFC, GPS, USB Type-C
Fiyat:475 Dolar
Bence mantıklı. türkiyeye onun gelişi 2500+ olur ama kesinlikle verilir o para böyle bir telefona.

powerpoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ortalama bir cihazın kullanımı 2-2.5 yıl. Bunu uluslararası anketler destekliyor. İnsanlar 1 değil 3 hatta 4 sene kullanabilirler. Ama işlemci çok iyi olsun diye bir dert olmamalı bence. Oyun oynamayan bir kullanıcı için SD 6** serisi bana göre yeterli.

Doğru, kullanıcı kendi ihtiyaçlarına göre seçmeli alacağı cihazı. Kullanmayacağı bir ton özelliğe para saçmanın gereği yok. Seçenekleri deneyip veya en azından kullananların deneyimlerini dinleyip ona göre almalı. Haklısınız hocam.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Doğru, kullanıcı kendi ihtiyaçlarına göre seçmeli alacağı cihazı. Kullanmayacağı bir ton özelliğe para saçmanın gereği yok. Seçenekleri deneyip veya en azından kullananların deneyimlerini dinleyip ona göre almalı. Haklısınız hocam.

Bir çok ülkede aynı düşünceler var. Saygı duyuyorum ama ülkemizdeki gibi katır yükü ile vergiler sebebiyle, kur farkı ile cihazlar 10 bin seviyelerine doğru gidiyor.

O sebeple "SD 845 olsun!!!!" derler, 855 7nm ile geleceğini duyunca bu sefer "Auuwwww SD855'li cihaz gelecek onu bekler" derler. Sonu yok bu işin. İşine yarayan cihazı al geç.