Yazılıma nerden ve hangi program dili ile başlamalıyım

Bu konuyu okuyanlar

Kocaoğlu19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sayn bayan ve beğendiler sorumu sizlere yöneltiyorum gerçekten sizin bilginize ihtiyacım var, umarım istikbalinde bana yardimci olursunuz. Konuya gelelim ben 18 yaşında ve liseyi açıktan okuyan birisiyim mesleki açığa yazılıp 11. Sınıf okuyorum ve burda 10 sınıftayken visual studio 2010 da consol ekranını merhaba dünya yazdirmaktan başka birşey öğretmediler. Ve şuan çok ciddi bir karar alıp inanın yazılımla uğraşıp geleceğe yatırım yapmak istiyorum ve seviyorumda. Acaba hangi dilden başlamalıyım C++, C#, java skript, python bu diller üzerine yogunlasicam ilerde ama hangisinden başlarsam sıralı bir şekilde öğrenebilirim ve işime yarar sizce? Ve o dilleri ne gibi programlar yükleyip calistirabilieim ve kitaptan öğrendiklerimi hangi programda yazıp görebilirim arkdaşım not defterine yazacak sın dedi ama onuda bilmiyorum olabilir de diye düşündüm sizce ben nerden başlamayın çok cahilim okadar cahilimki gerçekten lütfen bana yardımcı olurmusunuz yazılım.mugendisligi okuyan abim.varsa bana 15 dk sini ayırıp yardım ederse inan cidden minnettra kalırım aklımda çok soru işareti var cidden

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu tamamen senin hangi alanda iş yapmak istediğine bağlı. Windows için mi, Android için mi, Web için mi yoksa IOS veya Mac için mi yazılım geliştirmek istiyorsun. Her alanın gerektirdiği diller farklı. Bunları küçük bir araştırma ile bulabilirsin. Sana tavsiyem hangi alana yönelmek istediğinin kararını ver ve bununla ilgili Udemy aracılığıyla küçük bir kurs satın al. Oradan zaten ne yapman gerektiğini öğrenmiş olur ve bir temel edinmiş olursun. Ayrıca Ingilizce seviyen çok iyi olmalı bunu da söylemeliyim çünkü kaynakların çoğu Ingilizce. Ayrıca yazılımcıların kendi arasından döndürdüğü küçükte bir espri var buradan da bazı şeyleri anlayabilirsin. Önemli olan pes etmemen.

Not: Udemy yi telefon üşenme diye çevirmiş geri düzelttim :)

Son düzenleme: