Xiaomi Mi 6 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu arada arkadaşlar dikkatimi bir şey çekti, mi6 bu kadar popüler olmasına rağmen mi 5 in fiyatıda çıkıyor aslında düşmesi lazım değilmi.
Çok doğru, aldığımda (Ağustos 2016) 1500 ₺ idi, hala aynı seviyelerde.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bizler sade kullanıcılarız, teknik olarak inceleyenlere bakmak daha iyi olabilir:

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=b11dLQH_AEM

MIUI Kullanıcıları İçin İpuçları
Xiaomi Mi6 Pozlama Süresi Ayarı
vs.

Derler de derler, yazarlar-çizerler; fakat gerçek değişmez. İkisini şu anda birlikte kullanıyorum. Mi6 çok çok önde.
Eyvallah, rahatlattın beni almayı planladığım cihazlar arasında mi6.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çok doğru, aldığımda (Ağustos 2016) 1500 ₺ idi, hala aynı seviyelerde.
Ben eşime mi5 i aldığımda fiyatı 1150 tl idi, ben geçen sene mi 5s 64 gb olanı 1350 tl ye almıştım (fiyatlar çok değişmiş)

Son düzenleme:

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@mapavrili ,
  1. Mi 5 (3 GB - 32 GB)
  2. Mi 6 (6 GB - 128 GB)
İkisini birlikte kullandığım için bariz farkı görebiliyorum.
Mi 6 tavsiyemdir. Bu arada -elektronik malzeme sonuçta- 2016 Ağustos' ta aldığım Mi 5 arıza verdi ve yenisi ile değiştirdiler.

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Mı 6'yı kullanan arkadaşlar telefon kendi yazılımlarıyla beraber ilk kurduğunuzda depolamanın ne kadarı dolu ve boş oluyor?
Birde ithalatçı garanti olmasi sorun oldu mu mesela telefonunuz arizalandi herhangi bir şeyden dolayı, garantiye verdiniz diyelim bir sorun yaşayan oldu mu ?

Ve telefonu alan arkadaşlar memnun mu ? Memnun olmadıkları bir yer var mı ?

Ve yaza kadar 1200-1300 TL falan olur mu?

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Mı 6'yı kullanan arkadaşlar telefon kendi yazılımlarıyla beraber ilk kurduğunuzda depolamanın ne kadarı dolu ve boş oluyor?
Birde ithalatçı garanti olmasi sorun oldu mu mesela telefonunuz arizalandi herhangi bir şeyden dolayı, garantiye verdiniz diyelim bir sorun yaşayan oldu mu ?

Ve telefonu alan arkadaşlar memnun mu ? Memnun olmadıkları bir yer var mı ?

Ve yaza kadar 1200-1300 TL falan olur mu?
Olmaz hocam cihazın kalitesi belli 1200-1300 imkansız bence

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Mi 7 gelince Mi 6 düşer diye tahmin ediyorum, çünkü Mi 6 başlangıçtaki 2400 seviyesinden 1900 seviyesine geriledi.
En baba 1400-1500 olur yine harhalde çünkü suanki fiyatı zaten 1800 mü ne 64gb'lik modeli

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Mi 7 gelince Mi 6 düşer diye tahmin ediyorum, çünkü Mi 6 başlangıçtaki 2400 seviyesinden 1900 seviyesine geriledi.
Aynen öyle. Bende öyle olacağını sanıyorum. İnşallah gözle görülür bir şekilde ucuzlar. Belki ben de alırım. :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İnternette okuduğum bir yorumda birisi telefonu aldığında yanında gelen kılıfı kullandığını ve bir süre sonra telefonu kılıftan çıkarınca telefonun çizildiğini ya da boyasının kalktığını söylemiş. Bu doğru mudur?

Peki kullandınız mı hiç mi 6'yı
@rise Mi6 kullanıyor diye biliyorum. :)

Son düzenleme:

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Mi 6'nin 5.5 inçlik bir cihazla arasında ki boyut farkı çok mu yada belli oluyor mu hissettiriyormu

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
kişiden kişiye değişiyor ben aldım uzun süredir kullanıyorum harika bir telefon hele miui arayüzü bi harika
Yani şuan kullandığım telefon 4.5 inç küçük telefonda almak istemiyorum sorum şu 5.5 inçlik telefonun yanına koyunca küçük duruyor mu ve elde de küçük duruyor mu. bir de telefonu ne garantili aldinix

mtahaero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,telefonu bugün aldım ve instagramda kamera siyah ekranda kalıyor yani kamera instagramda çalışmıyor.Diğer uygulamalarda ve telefonun kendi kamera uygulamasında sorunsuz çalışıyor ancak instagramda çalışmıyor.Fabrika ayarına döndürmeyi,uygulamayı silip tekrar yüklemeyi denedim sorun devam ediyor.Instagrama başka bir hesapla giriş yaptığımda şaşırtıcı bir şekilde çalışıyor.Aynı sorunu yaşayan var mı?Telefonu Migros'tan aldım iade etmeli miyim?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Selamlar,
Aynı sorunu yaşayan var mı?Telefonu Migros'tan aldım iade etmeli miyim?
İlginç bir sorun, uygulama izinleri diyeeceğim, başka instagram hesabı ile aynı makinada aynı kameranın çalıştığını belirtiyorsun. En azından kameranın sağlıklı olduğu ortada.

mtahaero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginç bir sorun, uygulama izinleri diyeeceğim, başka instagram hesabı ile aynı makinada aynı kameranın çalıştığını belirtiyorsun. En azından kameranın sağlıklı olduğu ortada.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Bunu garantidekilerin de cozebilecegini zannetmiyorum bilmiyorum belki yaniliyorum.Defalarca başka Instagram hesabı ile giriş yapıp denedim arkadasiminki ile sorunsuz çalıştı.Ne zaman kendi hesabına acsam siyah ekranda sabit kalıyor

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Instagram da kendi hesabındaki ayarları kontrol ettin mi ? Kamera izinleri vs..

mtahaero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ettim,başka farklı 7 hesap denedim iş yerinde herkesinki çalıştı.Ben kendi hesabını başka telefonda açıp kamerayı kullanmayi denediğimde ise aynı siyah ekranla karsilastim

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ettim,başka farklı 7 hesap denedim iş yerinde herkesinki çalıştı.Ben kendi hesabını başka telefonda açıp kamerayı kullanmayi denediğimde ise aynı siyah ekranla karsilastim
MIUI resmi forumlarında bu durum bug olarak raporlanmış; şurada
Çözüm olarak da Ayarlar>Kamera>Gelişmiş özellikler>Yüksek kalite resim işlemeyi deaktif etmek olarak sunulmuş.
İnstagram'ı aktif olarak kullanmadığım için ilgili özelliğin ayarlar konumunu çeviri ile belirttim; farklı ise affola. :)

Z9q5bo.jpg

mtahaero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgin için çok teşekkürler ama konu 2014te açılmış.Shiftdelete forumlarında da benim sorunum olan konu açılmış son 2 gündür aktif.Farkli marka telefon kullananların da başına gelmis.Sizin attığınız konudaki sorun fotoğrafin siyah gözükmesi benim sorun yasadigim kisim instagramin hikaye kamerasi bölmesi.İsin komik tarafı başkası benim telefonumda kendi hesabına giriş yaptığında sorunsuz çalışıyor,ben kendi İnstagram hesabimi başka bir telefonda denediğimde yine aynı sorunla kameranın siyah ekranda kalmasıyla karşılaşıyorum ☺️

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
İlgin için çok teşekkürler ama konu 2014te açılmış.Shiftdelete forumlarında da benim sorunum olan konu açılmış son 2 gündür aktif.Farkli marka telefon kullananların da başına gelmis.Sizin attığınız konudaki sorun fotoğrafin siyah gözükmesi benim sorun yasadigim kisim instagramin hikaye kamerasi bölmesi.İsin komik tarafı başkası benim telefonumda kendi hesabına giriş yaptığında sorunsuz çalışıyor,ben kendi İnstagram hesabimi başka bir telefonda denediğimde yine aynı sorunla kameranın siyah ekranda kalmasıyla karşılaşıyorum ☺️
İmkanınız varsa tablet veya pc üzerinden Instagram hesabı ayarlarınızı gözden geçirin;
muhtemelen hesap ile ilgili bir sorun var, @rise Moderatör de yazmış.

mtahaero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İmkanınız varsa tablet veya pc üzerinden Instagram hesabı ayarlarınızı gözden geçirin;
muhtemelen hesap ile ilgili bir sorun var, @rise Moderatör de yazmış.

Teşekkürler,bilgisayardan da instagrama giriş yaptım ancak bilgisayardaki instagramda öyle bir ayar bölmesi yok,keza mobilde de bütün kontrolleri yapmıştım.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Teşekkürler,bilgisayardan da instagrama giriş yaptım ancak bilgisayardaki instagramda öyle bir ayar bölmesi yok,keza mobilde de bütün kontrolleri yapmıştım.
Garip bir durum :confused:
Tam emin değilim ama bence çözüm yine ayarlarda; zaman ve tarih ile ilgili ayarları kontrol edin, otomatik saat dilimi işaretli ise pasif konuma getirin daha olmadı bu konuda sorun yaşamayan arkadaşlarınızın İnstagram hesap ayarlarını bire bir kendinizinki ile karşılaştırın, kontrol edin. Kolay gelsin, umarım çözümü bulursunuz.

sametyiigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ön ve arka kamera oda ışığı loş ışık güneş ışığı vsvs örnek fotoğraf atar mısınız

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@mapavrili ,
  1. Mi 5 (3 GB - 32 GB)
  2. Mi 6 (6 GB - 128 GB)
İkisini birlikte kullandığım için bariz farkı görebiliyorum.
Mi 6 tavsiyemdir. Bu arada -elektronik malzeme sonuçta- 2016 Ağustos' ta aldığım Mi 5 arıza verdi ve yenisi ile değiştirdiler.
Hangi ithalatçı garanti acaba. Yenisi ile değiştirdiler demişsinizde genelde herkes bu ithalatçı servislerin sorunları onaramamasından veya bir sorunu yaparken başka bir soruna yol açmasından yakınıyorlar.