Anakart Aralarında ki Farklar Nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Merhaba ShiftDelete Ailesi. İyi Forumlar Herkese.
Sorum ve Kafamı Karıştıran Konu Şu ; Bu Anakartlar Arasında Farklar Nelerdir?

anakart.png

► Dahili Grafik İşlemci '' Var '' - '' Yok '' - '' İşlemci Desteği ile ''
► Anakart Yapısı - Görüntü Çıkışları
Gibi Farklar Neleri Değiştirir?
Hangisini Tercih Etmeliyim?
Oyun Ağırlıklı Kullanıcam Bilgisayarı.

AMD Ryzen 5 1600X İşlemci
GTX1060 6GB EXOC BLACK Ekran Kartı
3000Mhz 8GB Kingston Ram Bellek
Sistemime Ait Parçalar.
Şimdiden Teşekkürler. Ayrı Ayrı Cevaplarsanız Sevinirim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
ortadaki anakartı alabilirsin

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Peki Dahili Grafik İşlemci Muhabbeti Ne Oluyor? İşlemci Destekli Olması Ne Demek? Asıl Merakım Bunlar.

Ekran kartı kullanmak yerine işlemcinin grafik birimi kullanmak demek dediğim anakartta destek veriyor varsa işlemcinin grafik sürücülerini kurup monitörden görüntü almaya devam edebilirsin demek

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Ekran kartı kullanmak yerine işlemcinin grafik birimi kullanmak demek dediğim anakartta destek veriyor varsa işlemcinin grafik sürücülerini kurup monitörden görüntü almaya devam edebilirsin demek

Yani çokta gerekli birşey değil?
Sonuçta oyun oynayacağım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Asrock AB350 PRO4 daha önce toplama bilgisayar alan 1-2 kişiye önerdiğim bir karttı ve hepside çok memnun.Tavsiye ederim.Normal şartlarda zaten mini-atx anakart almaya gerek yok.

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Aralarında ki farkı çok bilmiyorum o yüzden seçimimi siz değerli arkadaşların fikirlerine uyarak yapıyorum. sistem hazır anakart kafama takılmıştı sadece. yakında hayırlısıyla ulaşınca elime fotoğraf ve videosunu atmak istiyorum :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
cpu ne? ryzenlerde dahili gpu yok o yüzden anakartın dvi,hdmi çıkışı olsa da çalışmaz apulara uyumlu anakartlarda var o çıkışlar o anakartların bazıları hem ryzen hemde apu uyumlu sende ne var?

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
cpu ne? ryzenlerde dahili gpu yok o yüzden anakartın dvi,hdmi çıkışı olsa da çalışmaz apulara uyumlu anakartlarda var o çıkışlar o anakartların bazıları hem ryzen hemde apu uyumlu sende ne var?

Asrock AB350 Pro4 Ryzen AM4 Soket , QuadCrossFire X , M.2 SSD , HDMI , DVI , VGA ATX Oyuncu Anakart

hrnsykk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benimde aklıma takılan ekran kartlarında 3200 veya 3200+ ibaresi bu 3200+ nedir ?
Aslıanda bir tahminim var ama bütük ana kartlarda böyle bir ibare olmaması yanıltıyor beni. Ana kartın max desteklediği işlemci hızımı aceba ?

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Benimde aklıma takılan ekran kartlarında 3200 veya 3200+ ibaresi bu 3200+ nedir ?
Aslıanda bir tahminim var ama bütük ana kartlarda böyle bir ibare olmaması yanıltıyor beni. Ana kartın max desteklediği işlemci hızımı aceba ?
Maksimum takılabilecek RAM Bellek İşlemci Hızıdır. + Var İse OC ile hız aşırtma yapılabilinir demektir.

Son mesajlar